Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua resize jv10zzrejscekm0q imgonline com ua resize jv10zzrejscekm0q

Економіка

Психологія успіху: 9 порад для бізнесмена-початківця

Опубліковано

Ви хочете бути бізнесменом, можливо, вам вже прийшла в голову чудова ідея для початку. А може навіть є бізнес-план? Схоже, успіх вам гарантований. Але, не поспішайте планувати, куди витратити свій перший мільйон. Перед підкоренням вершини важливо розуміти, що успіх залежить від людини, яка стоїть на початку цієї гори. Тобто, від вас самих і ваших якостей.

Читайте також: Швидкі гроші: ТОП-10 ідей для “швидкого” бізнесу

Ми, разом з успішним бізнес-тренером та підприємцем Ваче Давтяном, склали перелік дев’яти життєво важливих порад для бізнесменів-початківців.

Готуйтесь йти на ризик

Це головна якість успішного бізнесмена. Не всі люди спроможні на це. Той, хто готовий йти на ризик – інноватор, якому все цікаво, він випробовує себе в різних нішах і не боїться робити помилок.  

Читайте також:  Заснувала бізнес, бо звільнили: як створити ательє натуральної косметики

У мене на тренінгах були випадки, коли людина прекрасно розбиралась у своїй ніші, розуміла як правильно побудувати бізнес, але не наважувалась зробити перший крок, і з цим нічого не зробиш. Це хімія мозку.

Будьте відповідальними

Без цієї риси неможливо побудувати успішний бізнес. Якщо ви боїтесь брати на себе відповідальність і любите перекладати її на інших, то залишайтесь працювати за наймом, де все лягає на начальника. За бізнес краще не беріться.

Позбавтесь стереотипів

Виховання, традиції, штампи, парадигми, які є у голові людини відіграє важливу роль у формуванні власного бізнесу.

Читайте також: Ідея швидкого бізнесу – яблука в карамелі. Як розкрутитися?

Якщо вам колись сказали, що заробляти гроші – це погано і нечесно, і краще працювати на когось, то це як кліщ в’їдається у голові людини і важко від цього позбутись. Тому потрібно працювати над собою і переступати через всі штампи і нав’язування думок.

Пов’яжіть хобі із заробітком

Справжній успіх може принести заняття улюбленою справою. Коли люди справді є професіоналами своєї справи і пов’язують хобі з роботою.

Читайте також: Суперфуди у райцентрі: як сім’я переселенців виготовляє еко-чіпси

Якщо ви кайфуєте від кави і вмієте смачно її варити, то відкривайте кофейню, або не уявляєте своє життя без подорожей, то відкривайте турагентство, або працюєте чоботарем, то відкриваєте власну майстерню. Перетворіть улюблену справу на бізнес.

Станьте “м’яким” лідером

Для того, щоб відкрити власну компанію, потрібно вміти надихати людей, вести їх за собою, вміти донести до них свою ідею. Інакше, вони не загоряться справою і не підуть за вами.

Читайте також: Як і скільки можна заробити на енергетичному дереві павловнії

Зараз є два типи керівників: той, хто вважає себе головним, найрозумніший і є жорстким по відношенню до своєї команди і той, хто є м’яким начальником, вміє направити, вчиться психології, шукає підхід до людей. Останній – це лідер нового покоління і за таким керівником майбутнє.

Напрацьовуйте негативний досвід

Людині нічого не дається просто так. Неможливо вивчитись на бізнесмена і одразу стати успішним. Все це досягається завдяки провалам, фейлам, факапам.

Не думайте про те, що ваш бізнес буде успішний завжди. Криза, зміна потреб споживачів може все різко змінити. Сьогодні ти можеш бути успішним, а вже завтра – ні. Нічого не виходить з першого разу, і не потрібно боятись спіткатись об перешкоди.

Читайте також: Як на вирощуванні хрону заробити 100 тисяч доларів

Коли я починав свою кар’єру, то не все виходило одразу і не всі мої бізнеси успішно реалізувались. Я йшов, падав, але пробував знову і все сприймав як досвід.

Навчання без такого досвіду – це неефективно. Можна вивчити фінанси, логістику, але почуття тренду, бачення майбутнього, вміння відчути свого клієнта, або співробітника приходить з досвідом. Цьому важко просто навчитись.

Але…

Постійно навчайтесь

Ви повинні постійно навчатись, читати нову літературу, дізнаватись все нову і нову інформацію. Адже зараз тренди постійно змінюються і бізнес, який був успішний вчора, завтра може бути взагалі не затребуваний.

Навіть якщо у вас уже є колосальний досвід, все одно потрібно вчитися. На старих знаннях далеко не поїдеш, особливо зі стрімким розвитком сучасного світу, зміною тенденцій та потреб споживачів.

Не бійтесь звертатись по допомогу

Що не дає вам наважитись відкрити бізнес? Людині можуть заважати психологічні проблеми, пов’язані з дитинством.

Читайте також: Заснувала бізнес, бо звільнили: як створити ательє натуральної косметики

“Наприклад, напихали в дитинстві, що ти тупий і нічого не можеш. Ти спробував і не вийшло… Тоді така людина думає: “О, я справді тупий і нічого у мене не вийде!”.

Тут потрібно не боятись звертатись за допомогою до психолога або коуча. Але майте на увазі, що психотерапевт буде розбиратись у вашому минулому, а коуч у тому, чому ви зараз себе так поводите і що потрібно зробити, щоб змінити все.   

Економіка

Найбільшу баржу в Україні урочисто спустили на воду (ФОТО)

Опубліковано

В Ізмаїлі на Одещині відбувся урочистий спуск на воду найбільшої баржі, яку побудували в історії незалежності України – 128-метрового несамохідного судна Дніпро-AV-01 проекту D-6000.

Про це пише ЦТС.

Баржу вже спускали на воду. Однак тепер, перед урочистим спуском, провели установку люків, а також нанесення фірмової символіки власника судна, фарбування всередині трюмів.

Читайте також: Експартнер Uber завойовує ринок таксі: історія Cab про жінок за кермом та водіїв-«бомбіл»

Тепер судно офіційно вийшло з доку.

Характеристики

Довжина несамохідного судна типу «ріка-море» – 127,6 м, ширина – 16,3 м, осадка – 3,8 м.

Надводний габарит порожнього судна – 6,7 м, водотоннажність в прісній воді 6000 т, в морській воді на осадку 3,8 м – 7418 т. Судно має два трюми, що дозволяє одночасно перевозити два різні вантажі.

Відомо, що баржу використовуватимуть для перевезення зернових Дніпром.

Читайте також: “В інтернаті мені забороняли вступати до вишу – і я втекла”. Як біглянці з ДНР вдалось отримати вищу освіту та престижну роботу в “Кока-Кола”

Нагадаємо, ми раніше писали, що будівництво найбільшої баржі в Україні вийшло на фінальну стадію.

Окрім того, в Україні відновили занедбане судно, яке не ремонтували 40 років.

Усі фото: facebook.com/izmdss.od.ua.

Читати далі

Економіка

Протидиверсійний катер «Гола Пристань» вийшов на службу після ремонту

Опубліковано

Після ремонту на Миколаївському суднобудівному заводі вийшов на службу протидиверсійний катер ВМСУ «Гола Пристань». Про це повідомляється на сторінці Миколаїв – місто корабелів у фейсбуці.

“Роботи виконані в заплановані терміни. Відновлено зовнішню обшивку та конструкції корпусу, елементи гвинто-стернового пристрою, протекторний захист, систему головного двигуна тощо”, – йдеться у повідомленні.

Чим особливий катер «Гола Пристань»

Протидиверсійний катер пр. Р1415 «Гола Пристань» побудовано у 1986 р. на Сосновському ССЗ. 

Загальні характеристики:

 • Довжина, м – 21.20
 • Ширина, м – 3.93
 • Осадка, м – 1.40
 • Водотоннажність стандартна, т – 31.8
 • Водотоннажність повна, т – 57
 • Швидкість, вуз – 12
 • Дальність плавання, миль – 800 (9 вуз)
 • Автономність, діб – 5
 • Головний двигун – 3Д12Л, 300 к.с.
 • Екіпаж, осіб – 3
 • Вантажопідйомність – 17 т або 27 пасажирів

Фото: Facebook.com/MykolaivShipbuilding

Читати далі

Економіка

Інвестиції на 3,8 млрд грн: в Україні планують передати в концесію 7 вокзалів

Опубліковано

Сім залізничних вокзалів в Україні планують віддати у приватні руки інвесторам. Міністерство інфраструктури вже підготувало відповідні документи, інформує Громадське.

Що це за вокзали?

У концесію планують передати вокзали Харкова, Миколаєва, Чопа, Дніпра, Хмельницького і Вінниці, а також Київ-Пасажирський. Торік міністерство хотіло передати у концесію вокзали Харкова, Дніпра, Вінниці, Запоріжжя, Івано-Франківська, Хмельницького та Миколаєва.

Зазначається, що наразі «здійснюються фінальні технічні кроки» перед запуском процесу концесії. Міністерство планує залучити 3,8 млрд грн інвестицій, забезпечити 60,18 млн грн платежів від компанії-концесіонера і 17,4 млн грн податків до держбюджету.

Водночас точних термінів, коли вокзали передадуть в концесію, — немає.

Читайте також: Повна модернізація і власний флот: стало відомо, які зміни чекають на порт у Херсоні

Крім того, Європейський банк реконструкції і розвитку разом із Європейським інвестиційним банком планує виділити 420 мільйонів доларів для електрифікації залізничного напрямку «Долинська — Миколаїв — Колосівка». Цей проєкт планують закінчити до 2023 року.

А що таке концесія?

Концесія – це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об’єктів державної власності (таких як дороги, аеропорти, підприємства тощо) у тимчасове користування приватним підприємствам.

Для держави концесія цікава тим, що залучаються кошти приватної компанії, але держава зберігає контроль над самим об’єктом концесії. Також завдяки компанії-концесіонеру об’єкт може підвищити свою конкурентну спроможність і посилити якість послуг. 

Сам концесіонер отримує державні гарантії повернення значної частини тих коштів, які він вклав та розподіл ризиків.

У 2020 році в Україні вже почали передавати у концесію великі об’єкти — першим став Херсонський морський порт. Його отримала компанія «Рисоіл-Херсон», яка інвестує у розвиток порту близько 300 млн грн. Ще понад 18 млн грн буде вкладено в місцеву інфраструктуру, переконують в уряді. Пізніше порт «Ольвія» у Миколаєві теж передали у концесію.

Фото: railwayz.info

Читати далі

Економіка

Проклали 60 метрів тунелю: як триває будівництво столичного метро на Виноградар (ФОТО)

Опубліковано

У Києві будівництво метро на Виноградар не припиняється ні на день. Як розповіли у КМДА, роботи тривають одночасно на 6-ти будівельних майданчиках.

Тунелепрохідницький комплекс, за допомогою якого прокладають тунелі метро на Виноградар, рухається вперед від станції «Мостицька» у напрямку станції «Сирець», де фінішує майже через 1,3 км. Наразі проводиться проходка так званого правого тунелю – з Виноградаря в центр. 

Читайте також: Буде 5 станцій: якими вулицями прокладуть метро на Троєщину в Києві

Як прокладають тунель метро

Як повідомив заступник голови КМДА Олександр Густєлєв, на сьогодні тунелепрохідницький комплекс пройшов 60 м. Проте вже незабаром, завдяки монтажу всіх технологічних візків, комплекс набере свою максимальну швидкість і проходитиме під землею близько 200 м у місяць.

«Паралельно з роботою тунелепрохідницького комплексу триває будівництво правого перегінного тунелю в напрямку від Виноградаря до Сирця. Дільниця облаштування обертових тупиків станції «Проспект Правди» готується до розширення на південь – на територію майбутнього аварійного виходу зі станції. А на будівельному майданчику, де триває зведення електричної підстанції «Мостицької», бетонують стіни тунелів і саму підстанцію. Будівельники вже приступили до бетонування західної стіни (східну майже повністю забетоновано). Також практично завершено бетонування перекриттів внутрішніх приміщень, монтаж арматурного каркасу стін і роботи з гідроізоляції західної стіни котловану», – зазначив Олександр Густєлєв.

Нагадаємо, що дві нові станції метро – «Мостицька» і «Проспект Правди» – перевозитимуть до 90 тисяч пасажирів за добу. Довжина ділянки метро між цими двома станціями становитиме 3,7 кілометри.

Фото: kyivcity.gov.ua

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.