Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua resize jv10zzrejscekm0q imgonline com ua resize jv10zzrejscekm0q

Економіка і бізнес

Психологія успіху: 9 порад для бізнесмена-початківця

Опубліковано

Ви хочете бути бізнесменом, можливо, вам вже прийшла в голову чудова ідея для початку. А може навіть є бізнес-план? Схоже, успіх вам гарантований. Але, не поспішайте планувати, куди витратити свій перший мільйон. Перед підкоренням вершини важливо розуміти, що успіх залежить від людини, яка стоїть на початку цієї гори. Тобто, від вас самих і ваших якостей.

Читайте також: Швидкі гроші: ТОП-10 ідей для “швидкого” бізнесу

Ми, разом з успішним бізнес-тренером та підприємцем Ваче Давтяном, склали перелік дев’яти життєво важливих порад для бізнесменів-початківців.

Готуйтесь йти на ризик

Це головна якість успішного бізнесмена. Не всі люди спроможні на це. Той, хто готовий йти на ризик – інноватор, якому все цікаво, він випробовує себе в різних нішах і не боїться робити помилок.  

Читайте також:  Заснувала бізнес, бо звільнили: як створити ательє натуральної косметики

У мене на тренінгах були випадки, коли людина прекрасно розбиралась у своїй ніші, розуміла як правильно побудувати бізнес, але не наважувалась зробити перший крок, і з цим нічого не зробиш. Це хімія мозку.

Будьте відповідальними

Без цієї риси неможливо побудувати успішний бізнес. Якщо ви боїтесь брати на себе відповідальність і любите перекладати її на інших, то залишайтесь працювати за наймом, де все лягає на начальника. За бізнес краще не беріться.

Позбавтесь стереотипів

Виховання, традиції, штампи, парадигми, які є у голові людини відіграє важливу роль у формуванні власного бізнесу.

Читайте також: Ідея швидкого бізнесу – яблука в карамелі. Як розкрутитися?

Якщо вам колись сказали, що заробляти гроші – це погано і нечесно, і краще працювати на когось, то це як кліщ в’їдається у голові людини і важко від цього позбутись. Тому потрібно працювати над собою і переступати через всі штампи і нав’язування думок.

Пов’яжіть хобі із заробітком

Справжній успіх може принести заняття улюбленою справою. Коли люди справді є професіоналами своєї справи і пов’язують хобі з роботою.

Читайте також: Суперфуди у райцентрі: як сім’я переселенців виготовляє еко-чіпси

Якщо ви кайфуєте від кави і вмієте смачно її варити, то відкривайте кофейню, або не уявляєте своє життя без подорожей, то відкривайте турагентство, або працюєте чоботарем, то відкриваєте власну майстерню. Перетворіть улюблену справу на бізнес.

Станьте “м’яким” лідером

Для того, щоб відкрити власну компанію, потрібно вміти надихати людей, вести їх за собою, вміти донести до них свою ідею. Інакше, вони не загоряться справою і не підуть за вами.

Читайте також: Як і скільки можна заробити на енергетичному дереві павловнії

Зараз є два типи керівників: той, хто вважає себе головним, найрозумніший і є жорстким по відношенню до своєї команди і той, хто є м’яким начальником, вміє направити, вчиться психології, шукає підхід до людей. Останній – це лідер нового покоління і за таким керівником майбутнє.

Напрацьовуйте негативний досвід

Людині нічого не дається просто так. Неможливо вивчитись на бізнесмена і одразу стати успішним. Все це досягається завдяки провалам, фейлам, факапам.

Не думайте про те, що ваш бізнес буде успішний завжди. Криза, зміна потреб споживачів може все різко змінити. Сьогодні ти можеш бути успішним, а вже завтра – ні. Нічого не виходить з першого разу, і не потрібно боятись спіткатись об перешкоди.

Читайте також: Як на вирощуванні хрону заробити 100 тисяч доларів

Коли я починав свою кар’єру, то не все виходило одразу і не всі мої бізнеси успішно реалізувались. Я йшов, падав, але пробував знову і все сприймав як досвід.

Навчання без такого досвіду – це неефективно. Можна вивчити фінанси, логістику, але почуття тренду, бачення майбутнього, вміння відчути свого клієнта, або співробітника приходить з досвідом. Цьому важко просто навчитись.

Але…

Постійно навчайтесь

Ви повинні постійно навчатись, читати нову літературу, дізнаватись все нову і нову інформацію. Адже зараз тренди постійно змінюються і бізнес, який був успішний вчора, завтра може бути взагалі не затребуваний.

Навіть якщо у вас уже є колосальний досвід, все одно потрібно вчитися. На старих знаннях далеко не поїдеш, особливо зі стрімким розвитком сучасного світу, зміною тенденцій та потреб споживачів.

Не бійтесь звертатись по допомогу

Що не дає вам наважитись відкрити бізнес? Людині можуть заважати психологічні проблеми, пов’язані з дитинством.

Читайте також: Заснувала бізнес, бо звільнили: як створити ательє натуральної косметики

“Наприклад, напихали в дитинстві, що ти тупий і нічого не можеш. Ти спробував і не вийшло… Тоді така людина думає: “О, я справді тупий і нічого у мене не вийде!”.

Тут потрібно не боятись звертатись за допомогою до психолога або коуча. Але майте на увазі, що психотерапевт буде розбиратись у вашому минулому, а коуч у тому, чому ви зараз себе так поводите і що потрібно зробити, щоб змінити все.   

Економіка і бізнес

Одна з провінцій Канади стане партнером Київської області: сфери співпраці

Опубліковано

Київщина та канадська провінція Онтаріо встановлюють партнерство за кількома напрямками. Наразі сторони створюватимуть робочі групи для втілення спільних проєктів.

Про це повідомили в Київській обласній військовій адміністрації.

Як співпрацюватимуть регіони

У межах встановлення партнерства начальник управління міжнародного співробітництва КОВА Микита Геращенко провів онлайн-зустріч із представниками адміністрації Онтаріо.

Під час зустрічі сторони обговорили співпрацю за такими головними напрямками:

  • охорона здоров’я;
  • освіта;
  • економіка;
  • культура;
  • співпраця між громадами;
  • енергетика.

«За кожним із цих напрямків досягнуто домовленості про створення окремих робочих груп, до складу яких будуть залучені відповідні фахівці з обох сторін», — написали в КОВА.

Нагадаємо, що київська митниця передала музею вилучені скіфські наконечники та козацькі сокири (ФОТО).

Також ми писали, що в Києві завершує навчання перша жінка-машиністка метро.

Фото: сайт КОВА

Читати далі

Економіка і бізнес

У Мінекономіки планують боротися з безробіттям завдяки ШІ

Опубліковано

Міністерство економіки України працює над впровадженням штучного інтелекту (ШІ) для пошуку роботи безробітним. Цей підхід — один із дев’яти напрямів, які презентував Інститут Тоні Блера для посилення ринку праці.

Про це повідомляє Міністерство економіки.

ШІ допоможе шукати вакансії та кадри

За словами заступниці міністра економіки Тетяни Бережної, використання ШІ стане одним із ключових інструментів у боротьбі з безробіттям. Технологія пришвидшить пошук вакансій для українців і дозволить роботодавцям ефективніше знаходити потрібних спеціалістів.

«Ми залучаємо провідні інституції з багатим міжнародним досвідом, щоб запроваджувати найефективніші практики розвитку ринку праці. Інститут Тоні Блера запропонував дев’ять напрямів для збільшення зайнятості населення як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі», — зазначила Тетяна Бережна.

Читати також: «Січ» випустила турнікети, що зупиняють кровотечу при вогнепальних пораненнях живота

Три ключові напрями

Наразі Мінекономіки зосередило зусилля на трьох основних напрямах:

  1. Залучення штучного інтелекту для пошуку вакансій і кадрів.
  2. Подолання бар’єрів для працевлаштування жінок.
  3. Перенавчання та опанування нових професій.

За даними дослідження, проведеного Інститутом Тоні Блера, 37% безробітних українців готові змінити професію або пройти перенавчання. Минулого року в Україні близько 100 000 людей опанували нові спеціальності або підвищили свою кваліфікацію в межах державних програм.

Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).

Фото: Freepik.

Читати далі

Економіка і бізнес

Українська компанія HIMERA залучила $150 000 для розвитку тактичних систем зв’язку

Опубліковано

Український стартап HIMERA, який спеціалізується на розробці інноваційних систем тактичного зв’язку для цивільного використання та надзвичайних ситуацій, отримав $150 000 у другому раунді інвестицій від українського ангельського клубу United Angels Network.

Про це представники компанії повідомили виданню Vector.

Цей раунд доповнив попередню інвестицію у $225 000, здійснену UAN у березні 2024 року. Таким чином, загальний обсяг фінансування від United Angels Network досяг $375 000.

Підтримка інновацій для оборони

«Ми пишаємося тим, що учасники United Angels Network інвестують у компанії, які змінюють реальність та роблять вагомий внесок у захист України. HIMERA — це приклад стартапу, який перетворює інвестиції на критично важливі продукти для наших захисників», — зазначив засновник United Angels Network та військовослужбовець ППО Іван Дмитрасевич.

Читати також: Демонтовані у Києві МАФи передають військовим для оборони

Пріоритети розвитку

Отримані кошти HIMERA спрямовує на два ключові напрями:

  • розробка нових продуктів у рамках системи тактичного зв’язку;
  • розширення бізнесу на українському та міжнародному ринках.

Співзасновник HIMERA Міша Рудомінський підкреслив важливість цієї підтримки: «Інвестиції дозволяють нам постачати до Сил оборони України найбільш актуальні й сучасні системи зв’язку, зберігаючи їх доступність. Кожна додаткова рація — це можливість для наших захисників отримати життєво важливу інформацію у найскладніший момент, що буквально рятує життя».

Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).

Фото: HIMERA.

Читати далі