Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українське село – це не тільки руїна! “Сільські” історії від ШоТам, які надихають

Опубліковано

Навіть під час карантину ШоТам не припиняє радувати читачів позитивом. Ми пишемо хороші новини не тільки про українських підприємців, громадянське суспільство чи реформи. Не забуваємо й про українське село. Тут збереглися наша культура, обряди та звичаї. Кажуть, кожен українець у глибині душі фермер. І любов до землі – у нашій ДНК.

Тож ми у ШоТам розповідаємо, що село – це не занедбані руїни та покинуті хати. Що насправді є чимало історій успішних сіл, що надихають. Ми стежимо за прикладами розвитку сільської місцевості і показуємо вам, що таке можливо! 

А ще ми руйнуємо міти, що тут зовсім немає роботи і неможливо заробити гроші. Адже ми знаємо такі села, які знаходять інвесторів, приваблюють туристів, розвивають бізнес. 

Тож, якщо вам до душі те, що ми робимо, підтримайте ШоТам фінансово. І ми продовжимо свою роботу!

Зібрали кілька історій, що розвіють ваш скептицизм щодо розвитку села. Можливо, прочитавши, ви забажаєте повернутися до свого коріння і заснувати маленьку ферму в бабусиному селі:)

1. Ось подивіться, як 43 гектари занедбаного садівництва “Мрія” біля Слов’янська перетворюються на справжній яблуневий ліс завдяки підприємцю Івану Дегтяру. Стати учасником товариства може кожен: варто лише сплатити 42 гривні за деревце, отримати його GPS-координати і уже цієї осені… отримати перший врожай.  

2. Неймовірна історія про те, як  71-річна моторна бабуся у маленькому селі відкрила справжній бізнес. Пані Василина створила з своєї хати музей вишивки з власних робіт, куди приїжджають туристи, аби лишень подивитись на красу та переночувати у бабці на перині за 300 гривень!

3. Дізнайтесь, як Микола Ілюк, власник музею “У Трембітаря”, музикант-мультиінструменталіст з музичною капелою “Гуцули” об’їздив увесь світ. Тепер приймає в музеї до 10 груп туристів на день. 

4. Познайомтесь з Ганною Геращенко з української діаспори Нідерландів, яка покинула життя у Європі та повернулась, аби вдихнути нові сили у свою маленьку занедбану Батьківщину на Харківщині.  

5. У селі Веселе Запорізької області можна зустріти легендарні автомобілі британської промисловості 50-х років Lotus і Cobra. Ці машини, справжні шедеври автопрому, створює Василь Кирєєв у маленькому селі на місці колишньої дирекції свинокомплекса. Один такий екземпляр коштує від $30 000, а купують українські авто навіть у Арабських Еміратах.

6. Почитайте, як містечко Тульчин (Вінниччина) з розбитими дорогами, депресивними кварталами та маленьким бюджетом перетворилось на оперну столицю країни.

Щоб дізнаватись більше про людей, які змінюють свою громаду і цілу країну – підписуйтеся на ШоТам!

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі