Суспільство
Українське село – це не тільки руїна! “Сільські” історії від ШоТам, які надихають
Навіть під час карантину ШоТам не припиняє радувати читачів позитивом. Ми пишемо хороші новини не тільки про українських підприємців, громадянське суспільство чи реформи. Не забуваємо й про українське село. Тут збереглися наша культура, обряди та звичаї. Кажуть, кожен українець у глибині душі фермер. І любов до землі – у нашій ДНК.
Тож ми у ШоТам розповідаємо, що село – це не занедбані руїни та покинуті хати. Що насправді є чимало історій успішних сіл, що надихають. Ми стежимо за прикладами розвитку сільської місцевості і показуємо вам, що таке можливо!
А ще ми руйнуємо міти, що тут зовсім немає роботи і неможливо заробити гроші. Адже ми знаємо такі села, які знаходять інвесторів, приваблюють туристів, розвивають бізнес.
Тож, якщо вам до душі те, що ми робимо, підтримайте ШоТам фінансово. І ми продовжимо свою роботу!
Зібрали кілька історій, що розвіють ваш скептицизм щодо розвитку села. Можливо, прочитавши, ви забажаєте повернутися до свого коріння і заснувати маленьку ферму в бабусиному селі:)
1. Ось подивіться, як 43 гектари занедбаного садівництва “Мрія” біля Слов’янська перетворюються на справжній яблуневий ліс завдяки підприємцю Івану Дегтяру. Стати учасником товариства може кожен: варто лише сплатити 42 гривні за деревце, отримати його GPS-координати і уже цієї осені… отримати перший врожай.
2. Неймовірна історія про те, як 71-річна моторна бабуся у маленькому селі відкрила справжній бізнес. Пані Василина створила з своєї хати музей вишивки з власних робіт, куди приїжджають туристи, аби лишень подивитись на красу та переночувати у бабці на перині за 300 гривень!
3. Дізнайтесь, як Микола Ілюк, власник музею “У Трембітаря”, музикант-мультиінструменталіст з музичною капелою “Гуцули” об’їздив увесь світ. Тепер приймає в музеї до 10 груп туристів на день.
4. Познайомтесь з Ганною Геращенко з української діаспори Нідерландів, яка покинула життя у Європі та повернулась, аби вдихнути нові сили у свою маленьку занедбану Батьківщину на Харківщині.
5. У селі Веселе Запорізької області можна зустріти легендарні автомобілі британської промисловості 50-х років Lotus і Cobra. Ці машини, справжні шедеври автопрому, створює Василь Кирєєв у маленькому селі на місці колишньої дирекції свинокомплекса. Один такий екземпляр коштує від $30 000, а купують українські авто навіть у Арабських Еміратах.
6. Почитайте, як містечко Тульчин (Вінниччина) з розбитими дорогами, депресивними кварталами та маленьким бюджетом перетворилось на оперну столицю країни.
Щоб дізнаватись більше про людей, які змінюють свою громаду і цілу країну – підписуйтеся на ШоТам!
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі