Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Спорткар з села: як на Запоріжжі створюють легенди британського автопрому

Опубліковано

На дорогах села Веселе Запорізької області можна зустріти легендарні автомобілі британської промисловості 50-х років Lotus і Cobra. Ці машини, справжні шедеври автопрому, створює Василь Кирєєв у маленькому селі на місці колишньої дирекції свинокомплекса. Один такий екземпляр коштує від $30 000, а купують українські авто навіть у Арабських Еміратах.

 Василь Кирєєв

Василь Кирєєв

Родом з села Веселе Запорізької області. За освітою інженер-механік, закінчив Таврійський державний агротехнологічний університет.

На місці свинокомплекса – виробництво авто

Років 10 тому я почав думати, чим би зайнятись на пенсії для власного задоволення, але щоб це й гроші приносило. І мені натрапив на очі буклет про машини Lotus Super Seven і Cobra Shelby. Це британські автомобілі 50-х років, які без перебільшення є справжнім шедевром світового автопрому. Я подумав, чому б не спробувати зайнятись виробництвом таких машин в Україні?

Зараз Василь Кирєєв займається виробництвом авто Lotus Super Seven і Cobra Shelby

Щоб зрозуміти, як взагалі робити такі авто, я їздив в Англію та Америку вивчати технологію. Зі мною ділилися досвідом фахівці англійського виробника спортивних автомобілів DAX, які першими виготовили репліку відомої моделі Cobra Shelby – AC 427 Cobra. Всіма правдами і неправдами довелось заміряти параметри машин, вивчати особливості виробництва, які зараз я використовую для створення своїх автомобілів.

Читайте також: Реставратори відновлюють унікальний український мікроавтобус “Старт”

Технологія виробництва

Перший автомобіль Cobra Vesele разом з товаришем збирали досить довго. Адже виробництво містить багато процесів: креслення, побудову прес-форми для ліплення зі склопластику кузовних панелей, зварювання “заліза” і зовнішніх деталей. Крім цього, ще потрібно домовитися з гальванічним заводом, щоб довести все до блиску.

Зараз на виготовлення однієї машини йде десь 4 місяці. І вся команда, яка потрібна для цього – один хороший слюсар і електрик.

Всі елементи корпусу авто зроблені з такого ж матеріалу, який використовували при створенні болідів “Формули-1”. Двигун та коробку передач можемо поставити фактично з будь-якого автомобіля. Укомплектувати машину ми можемо в залежності від побажань клієнта.

Cobra є найдорожчою за собівартістю, бо деталі потрібно закуповувати за кордоном. В Україні таких не виготовляють. Мінімальна ціна закупки 6,500 євро.

Ходову частину для автомобіля ми можемо брати з Ford, BMW чи Opel. Ось на цьому авто стоять ходова та двигун на 240 кінських сил від Ford Scorpio. Основу кузова становить просторова трубчаста рама великої жорсткості з працюючою обшивкою. Вага такого авто Lotus Seven – 500-600 кг

Та загальний вигляд машини вражає: спортивний руль Momo, шкіряний салон гігантські колісні диски. Якість такої збірки є високою.

Лейбочка made in, а не “зроблено в Україні”

В Україні не дуже хочуть купувати українські автомобілі. Одного разу приїхали батько з сином до нас на виробництво, одразу видно – люди заможні. Вони довго ходили, дивились, і син наче вже і хотів брати Cobra, а батько відмовив. Я потім запитав, в чому причина. На це мені відповіли: “Та я ж нікому за столом не зможу пояснити, що це українське виробництво”. Тобто люди хочуть, щоб була лейбочка made in, а не “зроблено в Україні”.

Сподіваюсь, що така ситуація зміниться і люди будуть цінувати роботу українського виробника.

Читайте також: Знищити звалища шин і зберегти екологію. Як це вдасться амбітному стартапу Ecotyre

Глушник, який грає рок

Коли ми почали створювати машини, то проводили чимало експериментів. На глушнику є перегородка, завдяки якій можна зробити звук тихіше чи голосніше. Якщо робити її з чорного металу, то звучання більш глухе, якщо з нержавіючого – дзвінке. Тому ми запросили мого друга музиканта, щоб зробити оптимальний звук, завдяки кількості перегородок і отворів у ній. Ми намагались налаштувати звучання машини, бо хтось любить рок, метал, а хтось диско.

Скільки коштує український спорткар?

Наші машини коштують від $30 000, найдорожча – $36 000. Останню машину Lotus Super Seven я продав майже по собівартості – $10 000. Це авто поїхало у Кирилівку до фотографа, як фотозона для відпочивальників.

Одна машина відправилась в Арабські Емірати. Але перевезти машину за кордон – дороге задоволення. Дуже часто до нас звертаються ізраїльтяни і хочуть таку машину замовити. Але потрібно заплатити 300% від вартості машини, щоб ввезти авто в Ізраїль. Виходить просто шалена сума. 

В Україні наші автомобілі можна знайти у різних куточках країни, наприклад, дві машини стоять у Фельдман Екопарку у Харкові, інші – в Одесі, Києві.

Суспільство

У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)

Опубліковано

На місці ракетного обстрілу в Києві, який стався 17 червня, рятувальники й комунальники виявили живого котика, який провів кілька днів під уламками.

Про це повідомили в «ДТЕК Київські електромережі».

Тварину помітили рятувальники серед зруйнованого фасаду — вона була в кутку, обгоріла й мала ознаки сильного стресу. Кішка змогла вибратися з-під завалів і втекла до найближчих руїн. Ймовірно, у неї пошкоджений хвіст, проте лапи та основні життєві функції у нормі.

Читайте також: Хочете допомогти, але не можете взяти додому? Ось як підтримати хвостиків у притулках

Рятувальники спробували напоїти й оглянути котика, але він не дозволив наблизитися — тварина втекла в сторону вулиці.

Пізніше Анна Герез в інстаграмі повідомила, що цю кішку вже знайшли та допомагають їй.

Фото: інстаграм Анни Герез

Нагадаємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «ДТЕК Київські електромережі»

Читати далі

Суспільство

В Україну повернули нову групу важкопоранених і тяжкохворих військових (ФОТО)

Опубліковано

20 червня 2025 року відбувся черговий етап великого обміну військовополоненими. Згідно зі Стамбульськими домовленостями, Україна повернула з російського полону ще одну групу захисників, які мають важкі поранення або тяжкі хронічні захворювання.

Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

До України повернулися військовослужбовці Збройних сил, зокрема представники Військово-морських сил, Сухопутних військ, Територіальної оборони, Десантно-штурмових військ, Сил безпілотних систем, а також Державної прикордонної служби та Національної гвардії. Усі звільнені — солдати або сержанти.

Серед повернутих є захисники Маріуполя, які перебували в полоні з 2022 року. Багато з них мають важкі медичні діагнози, зокрема епілепсію, гіпертонію, ішемічну хворобу серця, ураження опорно-рухового апарату, проблеми із зором, грижі та хронічні захворювання органів травлення. У багатьох спостерігається значна втрата ваги.

Читайте також: «Україна — мій вибір». Це біженці, які знайшли прихисток в нашій країні

Після повернення звільнені пройдуть медичне обстеження, лікування та реабілітацію. Вони отримають необхідну допомогу, нові документи та компенсацію за весь час перебування у неволі.

У Координаційному штабі зазначили, що обмінний процес ще триває, і найближчим часом плануються нові етапи. Точна кількість звільнених буде оголошена після завершення всіх процедур.

Нагадаємо, що захисник повернувся з полону та дізнався, що в нього народився син (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Коордштабу

Читати далі

Суспільство

У центрі UNBROKEN врятували руку 22-річного військового від ампутації (ФОТО)

Опубліковано

У Львові медики реабілітаційного центру UNBROKEN зберегли руку 22-річному захиснику Віталію Кудричу, який дістав важке поранення під час мінометного обстрілу на Курщині. Завдяки п’яти складним операціям хірурги змогли запобігти ампутації, хоча поранення загрожувало втратою кінцівки.

Про це повідомили в центрі.

Історія військового

Бійця із Львівщини евакуювали до стабілізаційного пункту одразу після обстрілу. Потім через Суми та Київ Віталій потрапив до центру UNBROKEN у Львові вже в комі. Після двох місяців непритомності хлопець прийшов до тями. До моменту стабілізації лікарі розпочали реабілітацію — з ним працювали фізичний терапевт і логопед.

На тілі Віталія — тату жінки-воїна з мечем. Саме на нього припала глибока рана. Хірурги виявили значний дефект м’яких тканин, пошкодження артерій, перебиті кістки й сухожилля. Попри ризики, фахівці вирішили рятувати кінцівку: укоротили руку, щоб наблизити вцілілі частини кісток, заклали цементний спейсер з антибіотиком та провели пересадку шкіри з ділянки стегна.

Читайте також: «Люди, я бачу»: захисник поділився успіхом після операції (ВІДЕО)

Наразі стан Віталія стабільний, і медики готуються до наступних етапів — пластики кісткового дефекту та відновлення сухожиль. Попереду ще не менше ніж пів року лікування та реабілітації. У центрі зазначили, що військовий налаштований оптимістично й мріє про подорож Закарпаттям.

Нагадаємо, що у Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення.

Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN

Читати далі