Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Спорткар з села: як на Запоріжжі створюють легенди британського автопрому

Опубліковано

На дорогах села Веселе Запорізької області можна зустріти легендарні автомобілі британської промисловості 50-х років Lotus і Cobra. Ці машини, справжні шедеври автопрому, створює Василь Кирєєв у маленькому селі на місці колишньої дирекції свинокомплекса. Один такий екземпляр коштує від $30 000, а купують українські авто навіть у Арабських Еміратах.

 Василь Кирєєв

Василь Кирєєв

Родом з села Веселе Запорізької області. За освітою інженер-механік, закінчив Таврійський державний агротехнологічний університет.

На місці свинокомплекса – виробництво авто

Років 10 тому я почав думати, чим би зайнятись на пенсії для власного задоволення, але щоб це й гроші приносило. І мені натрапив на очі буклет про машини Lotus Super Seven і Cobra Shelby. Це британські автомобілі 50-х років, які без перебільшення є справжнім шедевром світового автопрому. Я подумав, чому б не спробувати зайнятись виробництвом таких машин в Україні?

Зараз Василь Кирєєв займається виробництвом авто Lotus Super Seven і Cobra Shelby

Щоб зрозуміти, як взагалі робити такі авто, я їздив в Англію та Америку вивчати технологію. Зі мною ділилися досвідом фахівці англійського виробника спортивних автомобілів DAX, які першими виготовили репліку відомої моделі Cobra Shelby – AC 427 Cobra. Всіма правдами і неправдами довелось заміряти параметри машин, вивчати особливості виробництва, які зараз я використовую для створення своїх автомобілів.

Читайте також: Реставратори відновлюють унікальний український мікроавтобус “Старт”

Технологія виробництва

Перший автомобіль Cobra Vesele разом з товаришем збирали досить довго. Адже виробництво містить багато процесів: креслення, побудову прес-форми для ліплення зі склопластику кузовних панелей, зварювання “заліза” і зовнішніх деталей. Крім цього, ще потрібно домовитися з гальванічним заводом, щоб довести все до блиску.

Зараз на виготовлення однієї машини йде десь 4 місяці. І вся команда, яка потрібна для цього – один хороший слюсар і електрик.

Всі елементи корпусу авто зроблені з такого ж матеріалу, який використовували при створенні болідів “Формули-1”. Двигун та коробку передач можемо поставити фактично з будь-якого автомобіля. Укомплектувати машину ми можемо в залежності від побажань клієнта.

Cobra є найдорожчою за собівартістю, бо деталі потрібно закуповувати за кордоном. В Україні таких не виготовляють. Мінімальна ціна закупки 6,500 євро.

Ходову частину для автомобіля ми можемо брати з Ford, BMW чи Opel. Ось на цьому авто стоять ходова та двигун на 240 кінських сил від Ford Scorpio. Основу кузова становить просторова трубчаста рама великої жорсткості з працюючою обшивкою. Вага такого авто Lotus Seven – 500-600 кг

Та загальний вигляд машини вражає: спортивний руль Momo, шкіряний салон гігантські колісні диски. Якість такої збірки є високою.

Лейбочка made in, а не “зроблено в Україні”

В Україні не дуже хочуть купувати українські автомобілі. Одного разу приїхали батько з сином до нас на виробництво, одразу видно – люди заможні. Вони довго ходили, дивились, і син наче вже і хотів брати Cobra, а батько відмовив. Я потім запитав, в чому причина. На це мені відповіли: “Та я ж нікому за столом не зможу пояснити, що це українське виробництво”. Тобто люди хочуть, щоб була лейбочка made in, а не “зроблено в Україні”.

Сподіваюсь, що така ситуація зміниться і люди будуть цінувати роботу українського виробника.

Читайте також: Знищити звалища шин і зберегти екологію. Як це вдасться амбітному стартапу Ecotyre

Глушник, який грає рок

Коли ми почали створювати машини, то проводили чимало експериментів. На глушнику є перегородка, завдяки якій можна зробити звук тихіше чи голосніше. Якщо робити її з чорного металу, то звучання більш глухе, якщо з нержавіючого – дзвінке. Тому ми запросили мого друга музиканта, щоб зробити оптимальний звук, завдяки кількості перегородок і отворів у ній. Ми намагались налаштувати звучання машини, бо хтось любить рок, метал, а хтось диско.

Скільки коштує український спорткар?

Наші машини коштують від $30 000, найдорожча – $36 000. Останню машину Lotus Super Seven я продав майже по собівартості – $10 000. Це авто поїхало у Кирилівку до фотографа, як фотозона для відпочивальників.

Одна машина відправилась в Арабські Емірати. Але перевезти машину за кордон – дороге задоволення. Дуже часто до нас звертаються ізраїльтяни і хочуть таку машину замовити. Але потрібно заплатити 300% від вартості машини, щоб ввезти авто в Ізраїль. Виходить просто шалена сума. 

В Україні наші автомобілі можна знайти у різних куточках країни, наприклад, дві машини стоять у Фельдман Екопарку у Харкові, інші – в Одесі, Києві.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі