Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Введенська сільрада Введенська сільрада

Суспільство

Громада проти реформаторки. Введенська сільрада.

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Це Ганна Геращенко – українка з української діаспори Нідерландів, яка покинула життя у Європі та повернулась, аби вдихнути нові сили у свою маленьку занедбану Батьківщину – Введенська сільрада на Харківщині.  

Її довгий час називали “чужою”, виступали проти неї і закликали повертатись назад. А вона попри все боролась з людським невіглаством та запроваджувала європейські стандарти в своєму рідному селі, де всі звикли жити за принципом моя хата скраю.

Що змусило небайдужу українку повернутись відроджувати село? Та як боролась з плювками у спину та доводила, що вона – не чужа? Про це нам розповіла Ганна Геращенко.

Покинула Європу, щоб відродити село

Село Тернова – центр Введенської селищної ради. Введенська сільрада об’єднує 5 маленьких тамтешніх сіл: Заруддя, Світанок, Зелений колодязь, Введенка та Тернова. Населення – більше 6000 осіб.

Саме цим сільським п’ятикутником з  2015 року керує Ганна Геращенко. Невисока на зріст, але пробивна за характером. Мужності та сили цієї жінки потрібно ще повчитись. На виборах вона обійшла свого найближчого суперника на 31 голос. Допомогло і те, що суперники, які буквально дихали у спину, порушили закон і балотувались як самовисуванці і від партії. Тому зійшли з дистанції.

До того, як ступити на політичну стежку, Ганна жила з чоловіком і трьома дітьми у містечку поблизу Амстердама. І залишалась би жити і досі, якби не боліло серце за рідну країну.

Тоді була така ситуація, що потрібно брати відповідальність у свої руки за долю країни. Мені стало зрозуміло, що Україна потребує людей, які є свідомі у своїй участі у процесах державотворення .

Однак таку завзятість і впертість місцеві жителі сприйняли вороже. Чутки, ворожі косі погляди ще й досі переслідують жінку. Ще до від’їзду Ганни у Голландію, вона впроваджувала ініціативи у своєму селі. Тому Тернова й проголосувала за амбітну політикиню, чого не скажеш за інші села громади.

“У сусідньому селі, де мене ще не знали поставились вороже. Казали, хто я така, я чужа, чому сюди приїхала. Тривалий час я намагалась довести, що я така ж сама як ви і прийшла сюди, щоб щось змінити”.

Сміттєзвалище замість лісу

Проблеми почались вже з перших ініціатив при владі. Ганна одразу взялась за оздоровлення своєї землі – сортування та прибирання сміття. Лінія вздовж села – це ліс. Принаймні, так виглядає. А насправді – це сміттєзвалище, куди люди зносили все більше і більше сміття та розказували, яка погана влада.

Читайте також: На Поділлі заробляють на ягодах і відроджують село

Щоб вивезти сміття, потрібно всього 60 гривень на місяць з людини. Але люди продовжують вирощувати звалище, замість лісу.

Люди вважають, що для них є виняток і можна залишити мішок на узбіччі з дитячими памперсами чи іншим сміттям. Для них це нормально.

Аби боротись зі сміттям Ганна створила перше в історії Введенської сільради комунальне підприємство. Але і тут зіштовхнулась з проблемою – штат маленький до трьох людей, а зарплати мінімальні. За словами Ганни, у селі дуже важко знайти людину, яка б працювала зі сміттям. Для них це соромно.

“У нас навіть був випадок, коли людина вийшла з місця позбавлення волі без копійки і відмовилась працювати на КП. Це дуже дивно, адже за кордоном для людей це абсолютно нормальна професія, яка потребує поваги”.

Введенська сільрада

Ганна встановила контейнери для роздільного збору сміття і працює над тим, аби виловлювати тих, хто тишком нишком намагається викинути мішки зі сміттям десь у лісі. За таке почали штрафувати. Але це не головна мета. Спочатку для порушника є усне попередження, якщо людина з’явилась на комісію, щиро розкаялась та уклала договір з комунальним підприємством.

“Ми штрафуємо тих, хто вважає, що для нього немає законів і навіть коли його спіймали, він все одно продовжує нахабно забруднювати навколишнє середовище”.

За виручені кошти від переробки сміття Ганні вдалось облаштувати дитячий майданчик та облагородити територію.

Читайте також: Як змінить власну школу наймолодший директор в Україні?

Введенська сільрада

“Екологічна проблема дуже гостро стоїть перед нами. І моя мета – зробити систему збору та вивозу сміття усталеною, яка буде працювати незалежно від того, хто буде при владі”.

Як це, ставити на ноги 5 селищ за 5 мільйонів?

Завдяки Ганні у селі провели світло на головній вулиці, встановили зупинки громадського транспорту, побудували дитячі майданчики, відкрили гурток робототехніки, зробили спортивний зал для занять боротьбою і заснували хор.

Введенська сільрада
Тепер дітки у селі ходять у різні гуртки та займаються спортом

Тепер молоді є куди діти свою енергію, та й старше покоління не сидить вже на лавках, а задіяне в культурному житті.

Таке поступове відродження села здавалось для Ганни непосильною ношею, адже бюджет громади у 2015 році сягав 1,5 мільйони гривень, а нині – 5 мільйонів. Це дуже мало для бюджету п’яти сіл, у порівнянні з сусідньою громадою з бюджетом 130 мільйонів гривень.

Ганні вдалось хоч трохи підняти бюджет громади Введенської сільради з різних причин – пішла рента за рахунок газодобувних компаній і податків.

“Ми попрацювали з інформацією про платників податків і з’ясувалось, що є багато мертвих душ. Коли ознайомились з платникам зеленого податку, то виявили 500 господарств, які 15 років нічого не сплачували. Також знайшли підприємців, які брали під оренду певні ділянки, але податки не сплачували і мовчки сиділи”.

Ганна запевняє, що робить все, що є у її можливостях, всі свої справи веде прозоро і може відповісти за кожну копійку.

“Скільки люди платили податків, стільки ми можемо їм повернути, щоб зробити якесь суспільне благо”.

Ганна пишається тим, що їй вдалось зробити за рахунок мізерного бюджету. Працює комунальне підприємство, у старих приміщеннях селищної ради за власні ресурси зробили ремонт, устаткували сучасним обладнанням. Потроху у громаді розвивається інфраструктура дозвілля.

Введенська сільрада
А щоб і старше покоління не нудьгувало, то для них зробили хор

“Також ми освітили більшість вулиць і намагаємось латати дороги. Хоча це смішно, бо за такий бюджет, ми не можемо зробити достатньо”.

Введенська сільрада: “Повертайся в Нідерланди!”

Втім, людям, які раніше не мали нічого в селі, лише занедбану інфраструктуру, такі зміни не до вподоби.

“У нас з’явились активісти, які розказували населенню, яка я погана і що тут все вкрала. У мене було два вибори: ув’язатись у політичну боротьбу, витратити власні ресурси та час, аби комунікувати з людьми, чи робити добрі справи для них же”.

Ганна вирішила, що її місія не в тому, щоб подобатись людям, а щоб щось змінити у своєму рідному селищі.

“Я зрозуміла, що в цьому була моя помилка, адже комунікація з людьми також важлива. Бо для людей представник влади – злочинець і корупціонер. А люди мене не сприймають і думають, що їм хтось щось винен”

Ганну Геращенко Введенська сільрада

Ганну Геращенко звинувачують у численних крадіжках, корупції, змові з газовидобувними компаніями та незаконному заробітку на переробці сміття.  А робота Введенської сільради регулярно блокується та зриваються сесії невдоволеними активістами.

Проти Ганни навіть відкривали кримінальні провадження, щодо її діяльності. І все це для того, аби змусити цю вольову жінку скласти повноваження. Залякування та тиск привів до того, що одного дня вона все ж таки хотіла піти з посади, але передумала.

“Кожний мій день – це боротьба. Мені здавалось, що справи і результати, яких я досягла – очевидні. Але ні, кожен крок ти повинна розжовувати і пояснювати простими словами для людей”.

Місцеві жителі не розуміють, що активні демократичні процеси потребують захисту і підтримки. Такого зв’язку Ганна зі своєю громадою, на жаль, не має.

Я вже не кажу про те, що у мене зарплата нижча, ніж у моїх колег. За 5 тисяч гривень просто неможливо вижити, а рівень відповідальності за такі гроші як фінансовий так і правовий – величезний. Не може голова п’яти селищ мати таку зарплату, не отримувати відшкодування за витрачання власних ресурсів та премій від депутатів, бо, кажуть, не заслужила.

Але, звичайно, є і ті, хто підтримує Ганну на посаді голови Введенської сільради і дякують їй за добрі справи. Але, за словами жінки, вони роблять це тихо, не кричать на сесіях, як опоненти, які голосно висловлюють своє незадоволення.

“У нас, насправді, є потужні люди і ми можемо впроваджувати реформи разом. Я планую зробити зону для відпочинку та центр допомоги жінкам. Планів багато, тому маленькими кроками ми досягаємо цілей”.

Відео дня

Суспільство

ЗСУ вдарили по казармах окупантів в окупованій Ясинуватій на Донеччині (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські військові завдали точного удару по казармах російських окупантів в окупованому місті Ясинувата Донецької області.

Про це повідомили в телеграм-каналі Управління стратегічних комунікацій ЗСУ.

«А що це так класно горить? А це тому, що наші гармаші в окупованій Ясинуватій влучили в казарму з окупантами», – йдеться в повідомленні СтратКому.

Інформації щодо кількості знищеної техніки та живої сили противника наразі немає.

Удари в тилові позиції окупантів

Ясинувата – не перший приклад точних ударів українських артилеристів по тилових позиціях російських загарбників. Зокрема, в суботу, 3 липня, Збройні сили України знищили одну з чотирьох військових баз російських окупантів у тимчасово захопленому Мелітополі. За даними міського голови Івана Федорова, воїни ЗСУ завдали 30 точних ударів.

А вже 5 липня ЗСУ підірвали склад боєприпасів російських загарбників у місті Кадіївка на Луганщині. Тоді користувачі мережі зазначали, що боєприпаси детонували впродовж двох годин. Також припускали, що цей склад був одним із основних для постачання снарядів у напрямку «Попасна – Сєвєродонецьк – Лисичанськ – Бахмут».

Крім того, наші захисники знищили великий склад боєприпасів в глибокому тилу окупантів – місті Сніжне Донецької області. За словами очевидців, після точного влучення там спалахнула масштабна пожежа і почалася сильна детонація боєприпасів.

Нагадаємо, українські військові звільнили від російських загарбників вже 1028 населених пунктів.

Як ми повідомляли раніше, ССО України у тилу ворога знищили склад боєприпасів із дрона Punisher.

Фото: t.me/AFUStratCom.

Відео дня
Читати далі

Суспільство

ЗСУ звільнили від окупантів вже 1028 населених пунктів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські військові звільнили від російських загарбників вже 1028 населених пунктів.

Про це повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко у своєму телеграм-каналі.

За словами Тимошенка, станом на 5 липня ЗСУ деокупували 1028 міст, сіл та селищ, які були захоплені російськими військовими. Приблизно місяць тому, наприкінці травня, ця кількість сягала 1016 населених пунктів. Загалом, з 27 травня до 5 липня українським воїнам вдалося вибити окупантів з щонайменше 12 міст та сіл.

Серед населених пунктів, які вдалося деокупувати нашій армії, зокрема, село Павлівка Донецької області та Потьомкине, що на Херсонщині. Також 2 липня стало відомо, що українська армія змусила російських окупантів покинути селище Іванівка Херсонської області.

Також Тимошенко розповів, що 434 міст та селищ вже повністю розміновано. Національна поліція відновила роботу в 651 деокупованому населеному пункті, а органи місцевого самоврядування повноцінно запрацювали в 691.

Нагадаємо, на острові Зміїний завершилася військова операція української армії. Наразі туди доставили державний прапор, острів офіційно деокупували та повернули під юрисдикцію України.

Раніше ми повідомляли, що ЗСУ звільнили селище Таврійське на Херсонщині.

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.

Відео дня
Читати далі

Суспільство

«Довженко-Центр» відновлює кінопокази в Києві циклом українських горорів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Державний кіноархів «Довженко-Центр» відновлює кінопокази циклом українських горорів «Дивне, химерне, фантастичне».

Про це повідомили на фейсбук-сторінці установи.

Нова програма включатиме українську класику, що увійшла до канону, та «стрічки, що заслуговують на місце в ньому, але не отримали належної уваги і доступу до глядача через несправедливу політику та турбулентність свого часу».

«Перший фільм нашої програми – “Оберіг” – стрічка трагічної долі. Остання робота Миколи Рашеєва могла б отримати статус культового українського горору, але її так і не випустили у прокат, показавши лише в ряді кіноклубів та пізно в ночі на деяких українських телеканалах», – зазначили в «Довженко-Центрі».

Це сторія двох побратимів з далекого поліського села, які перебралися до Києва в пошуках кращої долі. Один з них одразу опиняється у вирі життя, інший – на його узбіччі. Після загадкової смерті першого з них, його справу продовжує другий. Проте його шлях до гори зіштовхується з неабиякою перешкодою – поступово він перетворюються на справжнісінького вурдалака.

Стрічку з коментарем кінознавця та режисера Станіслава Битюцького представлять 8 липня о 19:15 в кінотеатрі-укритті Kino42. Більше про захід можна знайти за цим посиланням.

Про «Довженко-Центр»

Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) – найбільший кіноархів України, в якому зберігається більше 9000 найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів та тисячі архівних документів з історії українського кіно.

Заснований у 1994 році на базі найбільшої за часів СРСР української кінокопіювальної фабрики (заснованої в 1938 році), Довженко-Центр сьогодні – одна з найдинамічніших культурних інституцій України з широким міжнародним представництвом у кіногалузі.

Довженко-Центр об’єднує сучасне фільмосховище з системою клімат-контролю, єдину в Україні кінокопіювальну лабораторію, Музей кіно, паперовий кіноархів, медіатеку та власне видавництво й здійснює збереження, популяризацію, дослідження та поширення національної кіноспадщини в Україні та закордоном.

Нагадаємо, кримінальна драма «Носоріг» українського режисера Олега Сенцова отримала Гран-прі фестивалю «Любуське кіноліто» (Lubuskie Lato Filmowe) в Польщі.

Раніше ми повідомляли, що в онлайн-кінотеатрі Takflix вийшов фільм «Маріупольчанка» про жіночу футбольну команду з Маріуполя. Це частина документального серіалу «Прекрасна гра» про світ жіночого футболу в різних куточках України.

Фото: facebook.com/kino42kyiv.

Відео дня
Читати далі