Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки полуниці в теплицях. Минулого року він власноруч розвозив пахучу полуницю першим покупцям. Зараз у нього вже 7 теплиць і багато планів на розширення бізнесу під назвою Trueberry. 

Як поїздка за кордон закохала його у полуницю та на що використав 81 тис. гривень  гранту, Дмитро Гринь поділився із ШоТам.

Придумав бізнес на полуничному полі в Німеччині

Дмитро після школи вчився на інженера. Каже, можливостей було небагато, і жодна зі спеціальностей йому особливо не подобалася. На магістратурі подався на агронома. Під час навчання хлопець кілька разів їздив у Німеччину на практику у 2019 році — збирав полуницю. І це йому сподобалося настільки, що, повернувшись додому в Ладижин на Вінниччині, відкрив власний бізнес. Також пішов учитися далі, вже за спеціальністю до душі — «Садівництво. Городництво».

«За кордоном я працював і з полуницею, і з декоративними рослинами. Але мій вибір був саме за полуницею — це якось ближче до мене. З нею цікавіше — є більше різновидів. Мені так сподобалася ця атмосфера, коли на поле заходить група з 30 людей і збирає полуницю. Такий масштаб!» — пригадує Дмитро.

Дмитро Гринь в одній зі своїх теплиць для вирощування полуниці. Фото надав герой

Тепер Дмитрові 25 років, і він вирощує полуницю в теплицях на бабусиному городі. Спочатку робив усе власними силами і за власні кошти — перші дві теплиці у 2022 році ставити допомагав тато. Тоді висадили 1200 саджанців. Дмитро зізнається: не думав про те, що його полуничний бізнес може постраждати через війну. Дуже хотів спробувати вирощувати полуницю й покидати цю справу не збирається.

«Не варто боятися починати. Головне — перший крок, а там усе закрутиться», — впевнений Дмитро. 

Полуницю Дмитро Гринь вирощує за голландським методом: формуються горбки, накриті плівкою. Фото надав герой

Читайте також: Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

На кошти гранту спорудив ще 2 теплиці для пахучої полуниці

Тож разом з татом Дмитро й збирав перший урожай полуниці в травні 2023 року та розвозив її першим покупцям сам. Доставка безоплатна в межах міста — це така фішка бізнесу. З травня по червень кілограм ягід продавав по 300 гривень. 

Складнощів вистачало, каже підприємець, та бажання працювати було більшим. Та тепер дещо б зробив інакше, наприклад, підживив би землю добривами перед тим, як висаджувати полуницю, а не так, як робить зараз (користується крапельним поливом). Усім початківцям у полуничному бізнесі Дмитро Гринь радить добре обирати постачальників, адже від цього залежить урожай. Це — найскладніше, адже результат такої покупки можна побачити значно пізніше, і виявиться, що вам продали не той сорт чи не тієї якості. 

«Краще приїхати до них на виробництво й побачити, як усе працює. Просто по оголошенню обирати не раджу», — каже Дмитро Гринь. 

Зібраний урожай полуниці з теплиць Дмитра Гриня готовий потрапити до своїх покупців. Фото надав герой

Підприємець розповідає: бюджет у нього був доволі обмежений, а хотілося досягати більшого. Дмитро подумав, що варто звернутися до міськради. Там йому грошей на полуничний бізнес не дали, але розповіли про інші шляхи — так молодий підприємець потрапив до Благодійного фонду «МХП — Громаді». Прийшов до їхнього офісу й дізнався про програми, також йому роздрукували заявку для ознайомлення.

Дмитро подав свій перший запит на грант через сайт фонду в травні 2023 року. Каже, бізнес-план створив легко, адже загуглив ціни на будівельні матеріали й прорахував бюджет. У червні виграв, а в липні грантові кошти вже були у Дмитра. 

Дмитро Гринь на презентації свого бізнесу від «МХП — Громаді». Фото надав герой 

На 81 000 гривень від фонду Дмитро спорудив ще 2 теплиці для пахучої полуниці. Та на цьому зупинятися не збирається — попереду ще багато можливостей, головне шукати їх. 

«Найбільше в моїй роботі мені подобається те, що ніхто мені не вказує — я сам собі хазяїн. І, звісно, запах, коли заходиш у теплицю під час цвітіння полуниці чи в час урожаю», — ділиться молодий підприємець.

Які плани? Ще більше полуниці!

Зараз у Дмитра є 4 000 кущів полуниці різних сортів — усі вони з Італії. Серед них і ранні, і ремонтантні — такі, що дають плоди двічі на рік. Підприємець каже:

«Українські сорти полуниці також існують. Я хочу дійти й до них теж, щоб підтримати українських виробників».

Цьогоріч у Дмитра є підтримка тата та друга Назара, який допомагає із соцмережами. У новому сезоні врожайності планують додавати на кошички полуниці QR-коди з посиланням на сторінку бізнесу Trueberry, щоб більше людей дізналося про неї. Дмитро каже, що, можливо, мама теж долучиться й допоможе зі збором урожаю. 

Частина теплиць, у яких Дмитро Гринь з Ладижина вирощує полуницю. Фото надав герой

Планів на розширення багато. Дмитро хоче податися на ще один грант від благодійного фонду «МХП — Громаді» й розглядає інші можливості. Нині шукає додаткову землю під полуницю, думає про оренду трактора та закупівлю додаткового обладнання.

А в «МХП — Громаді» стартував новий сезон конкурсу «Роби своє». Підприємці можуть отримати до 100 000 гривень на розвиток власної справи. Фонд планує підтримати до 80 ініціатив у 13 областях України. Заявки приймають за посиланням до 9 квітня 2024 року.

«Щороку конкурс «Роби своє» трансформується та пропонує підтримку все більшій кількості українців. Єдине, що завжди залишається незмінним ми крок за кроком супроводжуємо підприємців на шляху до ведення стійкого локального бізнесу та завдяки цьому розвиваємо громади. Цьогоріч ми хочемо ще більше підтримати діяльність ветеранів і військових, завдяки яким сьогодні маємо можливість працювати та розвивати громади, аби там хотілося жити. Конкурс бізнес-ідей «Роби своє» черговий доказ, що економіка розвивається, а мрії підприємців реалізуються, і цього року таких здійснених мрій буде ще більше», — говорить директорка Благодійного фонду «МХП — Громаді» Тетяна Волочай.

«МХП — Громаді» — український благодійний фонд, який почав свою діяльність 2015 року. Його головна місія — комплексний розвиток громад. Географія діяльності налічує 12 областей України, з яких понад 700 містечок і сіл. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну фонд системно підтримує людей, які перебувають у регіонах бойових дій, українських захисників і рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт та літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.

Суспільство

В Україні студенти зможуть самостійно корегувати темп та тривалість начання

Опубліковано

Законопроєкт, прийнятий Верховною Радою, розширює можливості українських студентів. Тепер вони мають право самостійно обирати свій освітній шлях, контролювати темп та тривалість навчання, а також змінювати спеціальність за необхідності.

Про це повідомив Михайло Федоров, віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України.

Про законопроєкт

Відповідно до документа, студенти тепер мають можливість самостійно обирати предмети та курси, які відповідають їхнім інтересам та цілям, що сприяє формуванню індивідуального освітнього шляху.

Крім того, студенти зможуть навчатися у зручному для себе темпі, прискорюючи або уповільнюючи процес відповідно до своїх потреб.

Також, якщо студент після року або півтора року навчання вирішить змінити напрямок підготовки, він зможе це зробити без непотрібних ускладнень.

Читати також: Стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій

Якщо через 1-1,5 років студент розуміє, що його більше цікавить політологія, він може вибрати необхідну спеціальність та продовжити навчання за новим напрямом“, – відзначає Федоров.

Студенти-контрактники зможуть самостійно визначати тривалість навчання. Вони зможуть пройти чотирирічну бакалаврську програму за 3 роки або продовжити навчання до 6-8 років, поєднуючи його з роботою.

Федоров також зауважив, що ця система навчання вже успішно застосовується у вишах Європи.

Нагадаємо, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

Також ми повідомляли, що дитяча залізниця розпочинає сезон в містах України: де та коли.

Фото: КОВА

Читати далі

Суспільство

Стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій

Опубліковано

З 25 квітня розпочинається Всесвітній тиждень імунізації. ЮНІСЕФ, МОЗ та партнери запрошують свіх доєднатися до подій, щоб подбати про захист себе та дітей від хвороб.

Про це повідомляє ЮНІСЕФ.

Про ініціативи

25-28 квітня (з 11 по 17 годину) у дітей і дорослих буде змога безоплатно вакцинуватися в дитячих точках “Спільно” на залізничних вокзалах у Києві, Харкові, Одесі, а також у середмісті Львова та Дніпра.

“Там вакцинальні бригади Міністерство охорони здоров’я України зроблять вам чи вашій дитині планові щеплення, яких бракувало, та бустер від COVID-19. Всесвітній тиждень імунізації – це ще й гарний привід дізнатись більше про наш імунітет, захист від хвороб, віруси, бактерії і отримати прикольні призи”, – відзначають в ЮНІСЕФ.

Читати також: Українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся

Вікторини

25 та 26 квітня освітян запрошують реєструвати свої класи для участі в інтерактивних вікторинах. Посилання для реєстрацію тут.

27 та 28 вікторини будуть для всіх охочих.

Ознайомитися з повним перелікам місць, де прозодитиме вікторина, можна тут.

Також ми повідомляли, що дитяча залізниця розпочинає сезон в містах України: де та коли.

Нагадаємо, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: ЮНІСЕФ

Читати далі

Суспільство

Українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся

Опубліковано

Українка Алія Насирова увійшла до Книги рекордів Гіннеса як володарка найдовших волосся у світі, яке має довжину 257,33 см.

Про це повідомляється на сайті рекордів.

фото: Guinness World Records

Про пані Алію

При зрості 165 см, довжина волосся Алії на 92 см перевищує довжину її тіла.

Читати також: Укрзалізниця розігрує п’ять книг для юних мандрівників: як взяти участь

Алія, якій наразі 35 років, майже ніколи не стриглася, обмежуючись лише підстриганням посічених кінчиків. За її словами, на цей крок її надихнули мати та бабуся, які також мали довгі пасма, які часто порівнюють з волоссям казкової героїні Рапунцель.

“Сподіваюся, моя історія надихне читачів полюбити їхню природну красу. Я художниця і вважаю, що кожна людина прекрасна, навіть якщо вона виглядає “інакше”, – відмічає дівчина. 

Зараз дівчина мешкає у Словаччині, працює художницею та ілюстраторкою, а також моделлю з довгим волоссям.

Нагадаємо про 10 українських серіалів на Netflix: про історію, про кохання та про війну.

Також ми повідомляли про те, що рада ухвалила законопроєкт, який адаптує українську освіту до європейських стандартів: які зміни очікуються.

Фото: Guinness World Records

Читати далі