Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Рух VETERANKA провів гру для забезпечення військовиць на фронті та зібрав 5,8 млн грн

Опубліковано

Рух VETERANKA та Марш Жінок провели першу в історії збору гру Legend of Sisterʼs Power і за три тижні замість 3 млн грн зібрали 5,8 млн грн на потреби жінок у війську, які служать на передових позиціях фронту.

Про це ШоТам повідомили у пресслужбі руху VETERANKA.

Про гру

За правилами гри, кожна з учасниць відкрила власну Mono-банку, щоб зібрати ресурси для військовиць. Планувалося, що до збору долучиться 30 амбасадорок, натомість згуртувалися понад 90 амбасадорок та тисячі українок по всьому світу.

Правила гри сестринського збору ґрунтувалися на кодексі жіночої солідарності аби забезпечити захисниць України з тилу та подякувати за службу. Переможниця у цій грі – захисниця, яка на рівні з чоловіками на передовій боронить країну. На зібрані гроші закуплять 1200 жіночих берців, 3 автівки, 5 приладів нічного бачення та 7 дронів DJI Mavic.

«За офіційними даними Міноборони на нулі зараз служить понад 5 тисяч військовослужбовиць, на жаль, їх потреби і досі закривають суто волонтери. Тому нашим завданням було створити креативний збір, щоб вкотре підкреслити: базові потреби жінок в армії відрізняються від чоловічих. Наприклад, берці маленьких розмірів. Водночас запити на авто для парамедикинь, снайперок, дрони для аеророзвідниць, прилади нічного бачення показують гендерну  рівність на службі», — пояснює Катерина Приймак, співзасновниця руху VETERANKA.

Гра стала потужним колом жіночої підтримки та об’єднала 91 амбасадорку, які збирали на окремі рахунки донати від 10 до 384 тис. грн.

Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Серед відомих українок письменниця Оксана Забужко, Ірена Карпа, телеведуча Яніна Соколова, акторка Ірма Вітовська, співачка Катерина Павленко (гурт Go_A), блогерка Маша Себова, співавторки ютуб-каналу «Палає» Яна Брензей та Емма Антонюк, шеф-кухарка Ольга Мартиновська, Даша Малахова, головні редакторки Севгіль Мусаєва, Оксана Павленко, дизайнерка та рестораторка Даша Кацуріна, музична продюсерка та діджейка Дарʼя Коломієць та інші.

Серед амбасадорок збору були і військовослужбовиці, які підтримали посестер: операторка озброєння, очільниця руху VETERANKA Андріана Арехта, парамедикиня Оксана Мішина, аеророзвідниця Ірина Терехович та мама бойової медикині. 

«Ми планували залучити 30 амбасадорок, а до нас прийшло 91! Це неймовірно, наскільки сильна в Україні жіноча солідарність. Цей збір – це не лише про забезпечення жінок найнеобхіднішим на передовій, це про видимість та цінність кожної нашої посестри, яка захищає Україну, волонтерить та донатить. Адже кожна робить те, що в її силах, там де вона є!», — коментує Олена Шевченко, очільниця БО «Марш Жінок».

Крім того, збір Legend of Sisterʼs Power трансформувався в окремий проєкт, українки та українці почали присвячувати пісні, надсилати допомогу захисницям. А також створили ексклюзивні подарунки на пам’ять для амбасадорок збору.

Частину з презентів зробила учасниця гри Дарі Чернікова. Власниця ювелірної майстерні DARI jewelry надихнулася збором та разом з помічницями виготовила авторські прикраси зі срібла з написом «sisters’ power».

Читайте також: Бойові завдання? Не все так просто. До чого готуватися жінкам, які прагнуть мобілізуватися – відповідає військова

Бренд зручного базового одягу з Луцька  Usual зробили колаборацію з організаторками збору та виготовили тематичні футболки «I am the legend of sisters’ power». 

Нагадаємо, парамедикиня «Тайра» відкрила благодійний фонд для допомоги родинам полонених.

Також ми писали, що українська правозахисниця та керівниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук потрапила у список 25 найвпливовіших жінок світу за версією видання Financial Times.

Окрім того, рух Veteranka оголосив маніфест, щоб забезпечити військовиць на фронті жіночими бронежилетами та формою.

Фото: надане ШоТам.

Суспільство

В мережі зʼявилися фото з другої репетиції alyona alyona та Jerry Heil на сцені Євробачення (ФОТО)

Опубліковано

Представниці України на Євробаченні-2024 alyona alyona та Jerry Heil провели другу репетицію виступу на сцені у Мальме, де цього року пройде конкурс.

EBU опублікували фотографії.

Фото

фото: EBU
фото: EBU
фото: EBU
фото: EBU
фото: EBU
фото: EBU

Про виступ

На сцені представниці України на 68-му пісенному конкурсі зʼявилися самі – без танцівників та беквокалу. Під час їх виступу сцена Malmö Arena стала полотном для оспівування жіночої сили, стійкості та єдності, необхідної для подолання життєвих викликів.

Друга репетиція представниць України відбудеться вже 1 травня. Півфінали Євробачення проведуть 7 та 9 травня. Alyona alyona & Jerry Heil виступлять у першому півфіналі під номером 5.

Читати також: Анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок

Все про “Євробачення-2024”: що чекає на глядачів

У цьому році 68-й пісенний конкурс “Євробачення” відбудеться у шведському місті Мальме. Перші два півфінали заплановані на 7 та 9 травня, а грандіозний фінал відбудеться 11 травня.

Організатори зробили кілька змін у правилах конкурсу. Наприклад, збільшений час для глядацького голосування у фіналі: воно розпочнеться перед виступом першого учасника. Детальніше про всі нововведення можна дізнатися з офіційного оголошення.

Україну представлятимуть alyona alyona & Jerry Heil з піснею “Teresa & Maria”. Вони виступлять у першому півфіналі під номером 5. Наразі їхній трек є одним з найбільш популярних серед композицій цьогорічних учасників “Євробачення”: він зібрав 4,7 мільйона переглядів на офіційному YouTube-каналі конкурсу.

Нагадаємо, що МЗС України представило ШІ-аватара Вікторію, яка тепер коментуватиме консульську інформацію.

Фото: EBU

Читати далі

Суспільство

Сумчанин переміг у міжнародному конкурсі шрифтів

Опубліковано

Дизайнер Михайло Рафайлик із Сум здобув перемогу на міжнародному конкурсі шрифтів у Нью-Йорку зі своїм шрифтом Decutto. Тепер його твір буде представлений на виставках у десятках країн світу.

Про це повідомляє медіа Цукр.

фото: Михайло Рафайлик

Про конкурс

Конкурс TDC заснували в Нью-Йорку понад 70 років тому. Його суддів запрошують щороку з різних країн світу. Участь у конкурсі платна, але для українських авторів організатори зробили спеціальні умови на період війни та скасували плату.

Михайло Рафайлик переміг у підкатегорії Single Axis Type Family (Шрифтова родина з однією віссю) категорії Type Design. Шрифт Decutto має одну вісь — Weight.

Друковані постери зі шрифтами переможців показують на виставці в Нью-Йорку, також вона подорожує десятками міст США, Канади, Китаю, Франції, Німеччини, Японії, Нової Зеландії, Польщі, Південної Кореї, Іспанії, Тайваню тощо.

Читати також: Анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок

Мета – розповісти світу про Україну

Для цього шрифту перемога в конкурсі – це можливість бути поміченим. Це також шанс привернути увагу до української культури. Наприклад, на одному з постерів вказано, що шрифт “викарбували” в Україні у 2023 році. Ще один постер зроблений повністю українською мовою.

фото: Михайло Рафайлик

А друкований плакат, який буде об’їзджати міжнародні виставки, розповідає про те, як життя українців змінилося з 2022 року через напади російських військ, і як українці зміцнюються як нація, пристосовуючись до нової реальності.

Нагадаємо, що в Запоріжжі збудують п’ять підземних шкіл.

Також ми повідомляли, що виставку “Алла Горська. Боривітер” відвідали 51 000 людей: це рекорд для Українського Дому.

Фото: Михайло Рафайлик

Читати далі

Суспільство

Анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок

Опубліковано

Україна планує збільшити участь жінок у протимінній діяльності (ПМД), щоб зробити цей процес більш оперативним і результативним.

Про це повідомило Міністерство економіки.

Деталі

Міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що Україна має обмежені ресурси для проведення протимінної діяльності, і тому необхідно збільшити кількість операторів з розмінування, отримати більше техніки та підвищити рівень навчання саперів.

Уряд розглядає можливість державного фінансування приватних операторів з метою збільшення їх кількості на ринку України, а також привертання міжнародних компаній до участі у процесі розмінування.

Читати також: МЗС України представило ШІ-аватара Вікторію, яка тепер коментуватиме консульську інформацію

Вона також підкреслила, що у сфері протимінної діяльності необхідно приділяти увагу представникам соціальних категорій і груп, які мають особливий інтерес для держави.

Уряд прагне забезпечити професійну реалізацію та соціальну інтеграцію жінок, ветеранів та ветеранок, а також осіб, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, та осіб з інвалідністю, шляхом залучення їх до виконання робіт у цій галузі.

“Гендерна рівність розглядається як невід’ємна частина політики України, яка базується на принципах інтеграції, інклюзивності й цілісності. Це стосується всіх видів діяльності, зокрема важливих напрямів, як-от розмінування. Наразі в Україні вже є помітні результати: середній рівень залучення жінок серед усіх державних і недержавних операторів сягає близько 30%, що відповідає порядку денному НАТО “Жінки, мир і безпека”, – підкреслила Міністерка економіки.

Нагадаємо, що в Чернігові відновили дах майже зруйнованої бібліотеки – памʼятки архітектури 19 століття.

Також ми повідомляли, що з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг: куди звертатися.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: