Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Робота в 2020: які професії актуальні у новому десятиріччі

Опубліковано

Актуальні професії нової декади цікавлять багатьох громадян. На сучасному ринку простежується тенденція заміни фізичної праці людини технікою. Комп’ютерні технології, штучний інтелект, розвиток віртуальної реальності та генної інженерії стали причиною попиту нових професій. Пропонуємо більш детально ознайомитись з десяткою спеціальностей, які будуть актуальними у 2020 році.

Аналітик

Серед популярних вакансій слід виділити посаду аналітика. На підставі проведених ним розрахунків розробляються прогнози та дієві рекомендації стосовно майбутнього розвитку галузі. Прогнозується попит на системних аналітиків у ІТ-сфері та у промисловості. Системні аналітики досліджують і моделюють бізнес-процеси та пропонують варіанти щодо оптимізації.

Читайте також: В Україні проведуть реформу зайнятості: основні нововведення

Для здобуття професії необхідно закінчити вищий навчальний заклад з ІТ або математичним нахилом. Сучасні підприємства беруть до свого штату успішних випускників, які володіють навичками користування ПК та розбираються у побудові інформаційних систем. 

Середня зарплата системного аналітика – $1040

ІТ – спеціаліст (Front-end, Back-end)

Ні для кого не секрет, що сучасним підприємствам необхідні працівники у сфері ІТ-технологій. У 2020 році в числі найбільш актуальних професій буде спостерігатись попит на фахівців:

  • програмісти;
  • системні архітектори;
  • працівники напрямку кібербезпека;
  • веб-інженери;
  • системні інженери та адміністратори.

Діяльність ІТ-спеціаліста доволі монотонна. Це слід враховувати під час вибору професії, адже фахівцю слід бути не тільки посидючим, але й мати здатність швидко концентруватися, робити аналіз наявного стану організації та знаходити рішення для усунення проблем. Окрім цього, обов’язковими критеріями є знання технічної англійської мови. 

Середню зарплату визначити складно – вона залежить від конкретного спрямування, але айтішніки можуть розраховувати на $650 – $5000

Менеджер з продажу (товарів або послуг)

Ці спеціалісти займаються реалізацією продукції та працюють над впровадженням нових методів продажу для збільшення кількості потенційних клієнтів. Представлена професія знаходиться на лідируючих позиціях стосовно попиту. Менеджери з продажу мають широкий спектр обов’язків, серед яких слід виділити:

  • спілкування з клієнтами, ведення як особистих розмов, так і у телефонному режимі, представлення покупцям та замовникам інформації щодо нюансів та особливостей представленої продукції, розв’язання спірних питань;
  • виконувати роботу над збільшенням обсягу продажу товарів у своєму секторі;
  • аналіз наявної ситуації на ринку, адаптування під сучасні тенденції;
  • оформлення договорів, накладних та іншої документації. 

Спеціальність менеджера з продажів користується попитом протягом останніх кількох років та у 2020 році не втратить своїх позицій. Під час вибору даної спеціальності слід враховувати, що більша частина робочого часу проводиться за переговорами з клієнтами. Фахівці у цій сфері мають бути комунікабельними та соціально активними. Серед вимог для претендентів роботодавці виділяють вищу освіту економічного спрямування, навички користування комп’ютером та оргтехнікою, досвід з продажу товарів. 

Середня зарплата менеджера з продажів – $830

Менеджер вищої ланки

Головним завданням топ-менеджера є управління персоналом організації та прийняття стратегічно важливих рішень, що сприяють швидкому розвитку компанії. Серед посад у даній сфері слід відзначити генеральних директорів, управлінців банків, ректорати університетів. Топ – менеджери становлять найменшу за показником чисельності групу управлінців. На менеджерів вищої ланки покладаються такі завдання:

  • управління підприємствами та підтримання репутації організації на достойному та високому рівні;
  • планування заходів та напрямів діяльності для збільшення прибутку;
  • контроль за виконанням запланованих заходів та укладених договорів;
  • вирішення спірних питань глобального масштабу;
  • укладення договорів та обговорення питань із клієнтами;
  • залучення експертів та фахівців для розв’язання актуальних для компанії питань.

Середня зарплата топ-менеджера – $1700

Дизайнер

Дану професію не можна замінити сучасними машинами та автоматизацією виробничих процесів. Люди, які мають творчий погляд на життя та креативний підхід для рішення проблем, в усі часи високо цінувалися в організаціях. Серед основних завдань, покладених на креативного дизайнера, виділяють генерацію нових та унікальних ідей, котрі реалізуються у поліграфії, рекламній діяльності, дизайні, розробці логотипів брендів. Представлена спеціальність ідеально підійде для людей із нестандартним мисленням, розвиненою фантазією та для фахівців, котрі можуть виконувати свої обов’язки у режимі багатозадачності. 

Читайте також: ІТ-освіта для людей з інвалідністю: як працює проєкт BeQA

Аналітики прогнозують у 2020 попит на креативних дизайнерів на підприємствах із виготовлення смартфонів та предметів техніки для розробки сучасного обладнання та нових гаджетів. На ринку представлено безліч подібних товарів, тому можна впевнено говорити, що покупці віддадуть перевагу унікальним речам, котрі мають яскравий зовнішній вигляд. Не останню роль відіграє реклама, яка запам’ятовується з перших секунд перегляду та привертає увагу перехожих. Серед обов’язків спеціалістів даного напряму слід виділити:

  • розробку креативних ідей з метою популяризації товарів у населення;
  • графічний дизайн макетів та колажів;
  • розробку та створення брендингу та шаблонів для рекламної кампанії.

Спеціалістам зовсім не обов’язково знаходитись в офісі, часто вони працюють віддалено, мають гнучкий графік, роботу можуть виконувати вдома. Час талановитого та грамотного фахівця добре оплачується. Для того щоб отримати бажану посаду, слід взяти до уваги велику конкуренцію. Тому важливо підготувати портфоліо.

Середня зарплата креативного дизайнера – $650

Менеджер з персоналу (HR)

На спеціаліста з персоналу покладаються такі обов’язки:

  • організація робочого процесу;
  • пошук спеціалістів та проведення співбесід;
  • організація курсів для підвищення кваліфікації працівників.

Фахівець має мати лідерські якості, аналітичні здібності, бути професіоналом у своїй сфері, відмінно орієнтуватися на сучасному ринку, знати основи діловодства та володіти іноземними мовами, щоб мати змогу співпрацювати з компаніями із-за кордону.

Середня зарплата hr-менеджера – $630

Коуч

Сьогодні досить розповсюдженою серед нових професій вважається коучинг, що становить різновид консалтингових послуг та тренінгу, тому аналітики прогнозують ріст популярності спеціальності у 2020. Такі вчителі надають допомогу людям в досягненні поставленої мети та направляють їх на реалізацію своїх вмінь та навичок. Справжні професіонали мають попит на ринку праці. Розрізняють бізнес-коучинг та лайф-коучинг. 

Середня зарплата коуча – $710

Маркетолог

На ринку спостерігається ситуація економічної нестабільності та перенасичення. Значно падає споживацький попит. Керівництво великих компаній зацікавлене у фахівцях, котрі мають змогу не тільки зробити товар, котрий реалізується, більш популярним для покупців, але й довести продукцію до кінцевих споживачів. Спеціалістам необхідно мати економічну освіту та комунікативні навички.

Читайте також: Працюєте на свята? Ось вам 7 способів розслабитись

Багато організацій бажають, щоб їх спеціалісти вільно володіли іноземними мовами та мали водійські права. На заробітну плату впливає вміння реалізовувати товари та послуги. Найбільший відсоток щомісячного доходу напряму залежить від продажу. Компанії застосовують системи заохочень для співробітників, надаючи їм за відмінну роботу бонуси та премії.

Середня зарплата маркетолога – $650

Перекладач

Все більше ведеться торгівля з іноземними партнерами. З цієї причини багатьом підприємствам необхідні спеціалісти, які володіють декількома мовами. Користуються попитом перекладачі східних мов. Молоді спеціалісти, які вміють вільно спілкуватись східними мовами, можуть розраховувати на заробітну плату від 600 доларів. 

При цьому середня зарплата перекладача східних мов – $790

Юрист або адвокат

Незважаючи на те, що на ринку з надання юридичних послуг спостерігається значна конкуренція, професіоналів все ж таки не вистачає. Спеціалісту необхідно мати вищу профільну освіту та комунікативні навички. Важливо аналізувати іноді безвихідні ситуації та відповідати за майбутнє людей чи компаній. Молоді спеціалісти отримують заробітну плату від 400 доларів. У переліку професій актуальними залишаються адвокати та судді.

Середня зарплата юриста-адвоката – $630 

Вдалого працевлаштування у 2020 році!

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура2 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...