Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Рекорди, перемоги та історія. Як добре ти знаєш міста України? (ТЕСТ)

Опубліковано

Як добре ви знаєте українські міста? Бували в обласних центрах та пам’ятаєте назву першої столиці? Непогано. А як щодо більш маловідомих фактів з життя міст нашої країни? Скажімо, де встановили пам’ятник британському юристу, а де – рекордна для Європи алея? До Всесвітнього дня міст, який відзначають 31 жовтня, підготували для вас тест з цікавими фактами про міста України.

0%

Яке з цих міст – наймолодше в Україні?

Правильно! Неправильно!

Усі ці міста можна назвати наймолодшими в нашій країні. Утім правильна відповідь одна – це Славутич. Його побудували 1986 року, після аварії на Чорнобильській АЕС для евакуйованих працівників атомної станції. Сьогодні тут проживає приблизно 25 тисяч людей.

У якому місті розгортається сюжет роману «Місто» Валер’яна Підмогильного?

Правильно! Неправильно!

Головний герой роману Степан Радченко з села вирушає саме до Києва, аби підкорити місто. Фактично Підмогильному вдалося зафіксувати в своєму романі Київ 1920-х років.

У якому місті розташована ця фортеця?

Правильно! Неправильно!

Це фортеця в Білгороді-Дністровському (Одеська область). За свою історію місто мало безліч назв, найвідоміша з них – Аккерман. Тому й фортецю частіше називають Аккерманською.

Яке з цих малих міст має звання «міста-музею»?

Правильно! Неправильно!

Містом музеїв заслужено називають саме Переяслав. Тут їх нараховують 27, а обійти всі за один день – неможливо. За кількістю музеїв Переяслав може позмагатися навіть з деякими великими містами України.

На честь якого українського міста назвали бульвар у Парижі?

Правильно! Неправильно!

У центральній частині французької столиці є Севастопольський бульвар. Таку назву одна з головних транспортних артерій міста отримала після перемоги Франції під час облоги Севастополя в роки Кримської війни.

Яке з українських міст може похизуватися найдовшою в Європі липовою алеєю?

Правильно! Неправильно!

Ужгород – це не лише місто сакур, але й місто з найдовшою в Європі алеєю лип. Її довжина сягає 2 200 метрів. Вона майже вдвічі довша за відому берлінську алею Унтер-дер-Лінден.

Яке місто може «похвалитися» найкоротшою в Україні лінією метро?

Правильно! Неправильно!

Дніпровський метрополітен – один із найкоротших у Європі та найкоротший в Україні. Це всього 7,8 кілометрів та 6 станцій.

Де в Україні розташований один із найбільших у Східній Європі завод шампанських вин, що виготовляє напій за класичною технологією?

Правильно! Неправильно!

«Артвайнері» розташований у Бахмуті (Донецька область). Це один із найбільших в Україні та Східній Європі заводів із виробництва шампанських вин, що створює напій за класичною технологією.

У якому з міст України встановили пам’ятник британському юристу та лікарю Джону Говарду?

Правильно! Неправильно!

Пам’ятник на честь Джона Говарда встановили в центрі Херсона. Британський юрист та лікар присвятив своє життя допомозі ув’язненим та боротьбі з епідемічними захворюваннями. Останній рік свого життя Говард провів у Херсоні, де вирувала епідемія тифу. Напередодні смерті він попросив, аби на місці його поховання встановили сонячний годинник.

Де розташована найдовша в Україні пішохідна вулиця?

Правильно! Неправильно!

Вулиця Соборна в центрі Миколаєва – найдовша пішохідна вулиця в нашій країні. Її довжина сягає 1,5 км та охоплює сім кварталів. Утім закритою для автівок лишається не вся Соборна, а частина від Адміральської до Центрального проспекту. Це рівно один кілометр.

У якому місті встановили один з перших в Європі та єдиний в Україні пам’ятник Че Геварі?

Правильно! Неправильно!

Єдиний в Україні та один з перших на території Європи пам’ятник кубинському революціонеру Че Геварі встановили у Вінниці в 2008 році. Утім майже через 12 років власник скульптури продав її.

Де в Україні можна відшукати найдовшу в Європі набережну?

Правильно! Неправильно!

Найдовша набережна Європи розташована в Дніпрі. Її довжина – 30 кілометрів.

Як добре ти знаєш міста України?
Експерт(-ка) українських міст!

Вау, жодної помилки! Ви точно не гуглили відповіді? Схоже, ви обожнюєте подорожі та знаєте всі найцікавіші факти з різних куточків нашої країни. Це вражає!
Дослідник(-ця) українських міст

Ого, непоганий результат! Ви відповіли правильно на більшість питань, а помилки лише допомогли дізнатися ще більше нового та цікавого про Україну. Спробуйте пройти цей тест знову та отримайте звання справжнього експерта чи експертки українських міст!
Локальний(-а) експерт(-ка)

Схоже, частина питань не викликала у вас жодних сумнівів. Чи варто засмучуватися через помилки? Звісно, ні! Нехай кожна хибна відповідь стане для вас приводом та мотивацією відвідати нові міста України.
Турист(-ка)

На жаль, жодна з ваших відповідей не була правильною. Але чи варто засмучуватися? Звісно ж, ні! Навпаки, тепер ви отримали купу приводів відвідати нові міста. Вперед за пригодами!

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

«Лісова пісня» Лесі Українки вийшла італійською

Опубліковано

П’єса-феєрія Лесі Українки «Лісова пісня» (Il canto della foresta) вийшла італійською мовою. Книжка вийшла друком в серії Oscar Classici у найбільшому італійському видавництві Mondadori.

Про це повідомила публіцистка і перекладачка книжки Ярина Груша.

«Це посприяє відповідному розголосу навколо видання, адже саме там місце шедевра Лесі Українки», — зазначила Ярина Груша, яка також працює викладачкою курсу української мови й літератури в державних університетах Мілана й Турина.

Читайте також: 7 книжок від українських військових та журналістів, які побували на передовій: про війну, любов та сімʼю

«Чотири роки тому я проекспериментувала і поставила в програму з української літератури в Міланському університеті “Лісову пісню” Лесі Українки. Перекладу, який я б могла використовувати під час лекції, не було і я пристрасно розказувала студентам, які прекрасні на Волині ліси, як зачаровувала Мавка Лукаша і як експресивно сварилися між собою Килина та мати Лукашева. Це була одноразова акція з мого боку, адже не маючи тексту, студенти дуже мляво реагували, хоча запам’ятали гарно біографію Лесі Українки», — розповіла Груша. 

Проте «Лісову пісню» Лесі Українки довелося вилучити з університетської програми, адже не було італійського перекладу.  Також вона зазначила, що читатиме лекцію про «Лісову пісню» Лесі Українки в Міланському університеті.  

Видавчиня — італійська перекладачка Елізабета Рісарі. Вичитував переклад п’єси-феєрії й післямови лектор україністики Алессандро Ачіллі. Післямову написала письменниця й літературознавиця Саша Довжик. Передмову до книжки написала Ярина Груша.

Наразі книжку можна придбати на сайті видавництва й на Амазоні.

Нагадаємо, відомий український поет написав книжку для малят у «співавторстві» з трирічною донькою.

Фото: Ярина Груша

Читати далі

Суспільство

Публічний простір на Подолі проведе прибирання для створення нового місця у форматі поп-ап парку

Опубліковано

Культурний центр “Спаська 13”, що вже дев’ять років працює над розвитком громадського простору, оголосив про організацію нового поп-ап парку на Подолі. Акція передбачає спільне прибирання та садівництво для створення комфортного місця для відпочинку та спілкування.

Про це повідомляє Публічний простір.

“Ми плануємо висадити квіти, встановити лавки та створити атмосферу, де кияни зможуть відпочити з друзями або відпочити серед робочого дня після відвідування кіносеансу в “Жовтні” або попити кави”, – розповіли організатори заходу.

Читайте також: У Києві запускають групи психологічної підтримки у школах

Всі охочі можуть приєднатися до ініціативи, принісши з собою рукавички, садові інструменти, їжу та воду. Зустріч запланована на 28 квітня о 12:00 на перехресті вулиць Костянтинівської і Щекавицької. “Самосад” вже дев’ять років допомагає створювати комфортні та затишні місця для мешканців міста.

Доєднатись до робочої групи самосаду можна за посиланням.

Нагадаємо, стало відомо, кому продовжать виплати допомоги від ООН.

Читати далі

Суспільство

Зірка українських фільмів захищає країну на фронті (ВІДЕО)

Опубліковано

Знявся у найдорожчому українському блокбастері та змінив знімальний майданчик на фронт! По ньому гатив танк, влучав ворожий снайпер, але він вижив, відновлюється, а разом із цим встиг знятися в серіалі!

Яків Ткаченко український актор театру та кіно з Дніпра. За його плечима – гра у низці українських стрічок: “Червоний”, “Безславні кріпаки”, “Припутні”. А також – роль опришка Сабата у найдорожчому в історії України фільмі “Довбуш”. Утім найголовніша в його житті роль, вважає Яків, це роль захисника України, до якої він повернеться, щойно відновиться після поранення. Детальніше у матеріалі ШоТам!

“Завжди хотів займатися акторською професією, можливо, надалі режисурою. Ніколи не гадав, і навіть думки такої не мав, що може початися велика війна”, – ділиться Яків Ткаченко.

Яків – український актор театру та кіно з Дніпра. Ви точно його бачили в українських кінострічках “Червоний”, “Безславні кріпаки”, “Довбуш”.

“Довбуш” нині найдорожчий в історії України, в ньому Яків зіграв опришка Сабата.

Та головну свою роль, як вважає Яків, він зіграв пізніше: 1 березня 2022 року.

“Росіяни вже були під Києвом, і була загроза, що вони зайдуть у Дніпро. Я просто прийняв рішення і пішов служити”, – згадує Яків.

Читайте також: Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

Він вступив до Дніпровської ТРО, а пізніше у складі ЗСУ, дав відсіч ворогу у Вугледарі. Раніше Яків не мав військового досвіду, тому перші дні військових дій стали для актора шоком. Ворог гатив мінометами, артилерією та авіацією, але це актора загартувало. У серпні 2022 відбувся найважчий бій: Яків гатив ворога із кулемета. Саме тоді куля ворожого снайпера поцілила у його броню, а уламки влучили у воїна.

Та вже за місяць Яків був у строю і у готовності виконувати нові завдання, як виявилося це було не останнє його поранення. Тоді Яків отримав контузію, зараз відновлюється та знову грає у кіно. Нещодавно зіграв роль у серіалі “Перевізниця”. Однак думки про іншу роль – Захисника України не полишають Якова!

“Хочу, щоб ця війна відпустила те відчуття, яке ніколи не відпустить… Як буду відчувати себе здоровим, то повернуся на фронт!” – підсумовує Яків.

Нагадаємо, на Євробаченні 2024 оголосили збір на відбудову гімназії.

Фото: ШоТам!

Читати далі