Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Причина №5, чому варто підтримати #ШоТам, або Яка користь альтернативних джерел енергії

Опубліковано

Навіть поміж лячної статистики поширення Covid-19 в Україні і численних політичних зрад ШоТам продовжує знаходити хороші новини та позитив. Ми не втомлюємось перелічувати причини, чому з нами цікаво, і чому нас варто підтримати.

Тож причина №9 – ми за відновлювальну енергетику. Вважаємо, що наша країна має невичерпний потенціал розвитку енергії вітру, сонця, води. Тим більше, що інвестиції іноземців у цю сферу добряче тягнуть нашу економіку вгору. 

Читайте також: Причина №8, чому варто підтримати #ШоТам: ми за реформу медицини

І якщо ви теж хочете, щоб інтелект і раціональність перемогли застарілі й не екологічні принципи української енергетики, підтримайте ШоТам фінансово. Оформіть платну підписку на 29.99 грн, 49.99 грн чи 99.99 грн. Зробити це можна за посиланням. Це щомісячний платіж, який зніматиметься автоматично (але ви завжди маєте змогу відписатись). Ми продовжимо показувати, що зараз відбувається в Україні з сонячними панелями, де шукати потужні вітряки, і чому це вигідно усім! 

Ми в ШоТам вважаємо, що відновлювана енергія – це ключ до порятунку планети від зміни клімату. Такі джерела енергії невичерпні, не порушують екологію, не продукують викиди парникових газів та інших шкідливих речовин, а отже є більш безпечними для здоров’я людей. А ще ми переконані, що розвиток ВДЕ – це шлях до енергетичної незалежності та створення конкурентного ринку енергії в Україні. 

Якщо ви пропустили наші публікації про відновлювальну енергетику, ми зібрали їх тут у зручному місці. Масштаби розвитку вражають!

Ось тут зробили підбірку найпотужніших СЕС в Україні.

Пропонуємо дізнатись трошки більше про сім наших найпотужніших вітрових електростанцій.

А тут – українські  гідроелектростанції, що  посідають третє місце після теплових та атомних. 

Детально розповідаємо про український винахід: міні-електростанцію, яка врятує річки і може замінити Дністровську ГЕС.

Ось вам історія першої української енергонезалежної ОТГ

А ось, як на Харківщині сільські амбулаторії на сонячних панелях заощаджують кругленьку суму

Суспільство

У Житомирі ботанічний сад перейменували на честь Героїв-десантників

Опубліковано

Поліський національний університет ухвалив рішення внести зміни в назву Ботанічного саду, назвавши його на честь Героїв-десантників. У ботсаду встановили пам’ятник загиблим десантникам 95-ї бригади, який вирізьбив колишній військовослужбовець бригади.

Про це повідомляє служба зв’язків з громадськістю 95-ї бригади ДШВ ЗС України.

«До того ж кафедра психології планує зробити в ботсаду центр реабілітації для поранених військових. Плануємо організувати арттерапію, майстерні, де можна буде ліпити з глини, та інші проєкти, які будуть направлені на реабілітацію пораненим воїнам», — зазначає перший заступник голови Студентської ради Поліського національного університету Роман Захарчук.

Читайте також: У застосунку Signal запущено інформативний чат-бот для військовослужбовців та членів їхніх родин

«Від кожного воїна 95-ї бригади ДШВ дякуємо Поліському національному університету за постійну підтримку!» — наголосили військові.

Нагадаємо, у Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг.

Фото: Служба зв’язків з громадськістю 95-ї бригади ДШВ ЗС України.

Читати далі

Суспільство

Українська продюсерка створила музичний супровід для кампейну Nike

Опубліковано


Українська музична продюсерка Nastya Vogan створила музичний супровід для кампанії Nike Lunar Roam, яку Nike та ритейлер solebox представили у грудні 2023 року. Згідно з матеріалами видання, Nastya була запрошена приєднатися до проєкту режисеркою Анною ван де Вельде, яка також відповідала за створення кампанії.

Про це повідомляє DTF Magazine.

Вона зазначила, що цікавить її вміння режисерки поєднувати дивне і сильне, а також передавати повідомлення незалежно від того, чи є це комерційна або художня робота.

Кампанія була знята в космічному стилі, який відображає назву кросівок Lunar Roam (“Місячна подорож”). У музичному супроводі Nastya створила футуристичний звук, який відтворює візуальну концепцію кампанії.

Читайте також: Мій голос відбудовує: на Євробаченні 2024 оголосили збір на відбудову гімназії, деталі

“Я уявляла, як це гуляти по поверхні місяця і відчувати змінену гравітацію. Музика чудово доповнює цю уявну картину, створюючи гіперреальні звукові пейзажі”, – пояснила Nastya Vogan.

Nike Lunar Roam – це нова версія оригінальних бігових кросівок Lunaracer, що вперше з’явилися у 2008 році. Оновлені Nike Lunar Roam мають текстильний верх з провітрюванням і додаткову підтримку стопи збоку.

Нагадаємо, TAF Drones запускає Defence Tech кластер Innovation Hub для реалізації «гаражних» інновацій на фронті.

Фото: DTF Magazine

Читати далі

Суспільство

«Лісова пісня» Лесі Українки вийшла італійською

Опубліковано

П’єса-феєрія Лесі Українки «Лісова пісня» (Il canto della foresta) вийшла італійською мовою. Книжка вийшла друком в серії Oscar Classici у найбільшому італійському видавництві Mondadori.

Про це повідомила публіцистка і перекладачка книжки Ярина Груша.

«Це посприяє відповідному розголосу навколо видання, адже саме там місце шедевра Лесі Українки», — зазначила Ярина Груша, яка також працює викладачкою курсу української мови й літератури в державних університетах Мілана й Турина.

Читайте також: 7 книжок від українських військових та журналістів, які побували на передовій: про війну, любов та сімʼю

«Чотири роки тому я проекспериментувала і поставила в програму з української літератури в Міланському університеті “Лісову пісню” Лесі Українки. Перекладу, який я б могла використовувати під час лекції, не було і я пристрасно розказувала студентам, які прекрасні на Волині ліси, як зачаровувала Мавка Лукаша і як експресивно сварилися між собою Килина та мати Лукашева. Це була одноразова акція з мого боку, адже не маючи тексту, студенти дуже мляво реагували, хоча запам’ятали гарно біографію Лесі Українки», — розповіла Груша. 

Проте «Лісову пісню» Лесі Українки довелося вилучити з університетської програми, адже не було італійського перекладу.  Також вона зазначила, що читатиме лекцію про «Лісову пісню» Лесі Українки в Міланському університеті.  

Видавчиня — італійська перекладачка Елізабета Рісарі. Вичитував переклад п’єси-феєрії й післямови лектор україністики Алессандро Ачіллі. Післямову написала письменниця й літературознавиця Саша Довжик. Передмову до книжки написала Ярина Груша.

Наразі книжку можна придбати на сайті видавництва й на Амазоні.

Нагадаємо, відомий український поет написав книжку для малят у «співавторстві» з трирічною донькою.

Фото: Ярина Груша

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: