Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1105944 1105944

Економіка

Вітрова енергетика в Україні: 7 найпотужніших станцій

Опубліковано

Вітрова енергетика в Україні один з потужних напрямів розвитку сучасної енергетики будь-якої країни. Україна має значний природний потенціал для реалізації вітроенергетичних проєктів.

У 2019 році в Україні будуються масштабні вітропарки загальною потужністю майже 1 ГВт, а існуючі сьогодні перевищують 706 МВт.

Пропонуємо дізнатись трошки більше про сім найпотужніших вітрових електростанцій в Україні.

Ботієвська ВЕС

Вітрова енергетика в Україні Ботієвська ВЕС

Розташування: с. Ботієво, Запорізька область
Потужність: 200 Мвт
Рік запуску: 2012 рік

Це найбільша вітрова електростанція України. Будівництво здійснено у дві черги: в грудні 2012 року було запущено 30 агрегатів, в квітні 2014 року — ще 35.

Потужність станції дозволяє забезпечити електроенергією південь Запорізької області, а раніше – частину Криму до анексії.

Станція дозволяє знизити шкідливі викиди в атмосферу приблизно на 730 тис т вуглекислого газу, що прирівнюється до викидів 365 тисяч машин щороку. За 20 років експлуатації електростанції можна буде заощадити 34,8 млн т вугілля, які б знадобилися для роботи вугільних енергоблоків.

Приморська ВЕС

Вітрова енергетика в Україні  Приморська ВЕС

Розташування: с. Борисівка, Запорізька область
Потужність: 200 МВт
Рік запуску: 2019 рік

На Приморській ВЕС вперше в Україні застосована інноваційна технологія цифрової підстанції. Станція дозволить збільшити виробництво зеленої електроенергії в Україні на 650-700 мільйонів кВт-годину щорічно.

Будівництво Приморської ВЕС веде Wind Power – дочірня компанія ДТЕК ВДЕ. Станція складається з двох черг по 100 МВт кожна. Також заплановано встановити 52 вітротурбіни виробництва компанії General Electric.

У будівництво першої черги Приморської ВЕС вкладено понад 150 млн євро інвестицій і стільки ж планується для другої черги. Будівельні роботи планують закінчити восени 2019 року.

Дмитрівська ВЕС

Вітрова енергетика в Україні  Дмитрівська ВЕС

Розташування: с. Дмитрівка, Миколаївська область
Потужність: 35 мвт
Рік запуску: 2011 рік

Власником цієї вітроелектростанції є компанія “Вітряний парк Очаківський”. Будівництво ВЕС здійснено у дві черги: у листопаді 2011 року було запущено 10 агрегатів Fuhrlander FL 2500-100 загальною потужністю 25 МВт, а у 2012 році — ще 4.

Завдяки розташуванню на північному узбережжі Чорного моря ВЕС працює на повну, адже наявність водного середовища мало велике значення при виборі місця для електростанції, бо призводить до посилення швидкостей вітру до більш високих його значень.

ВЕС Старий Самбір – 2

Вітрова енергетика в Україні  ВЕС Старий Самбір - 2

Розташування: м. Старий Самбір, Львівська область
Потужність: 20, 7 МВт
Рік запуску: 2017 рік

Денна потужність цієї станції здатна забезпечити електроенергією багатоповерхівку приблизно на два тижні. ВЕС Старий Самбір-2 керується компанією «Карпатський вітер», яка входить до групи компаній «Еко-Оптіма».  У липні 2017 року завершилось будівництво станції, а вже у серпні НКРЕКП схвалила “зелений тариф” для ВЕС.

Будівництво станції обійшлось у 34 млн євро. ВЕС може виробляти в рік 56 млн. кВт/год електроенергії. А її розташування в низинах Прикарпаття, так само як і “Старий Самбір -1” дозволяє працювати електростанції на повну.

ВЕС Старий Самбір – 1

Вітрова енергетика в Україні  ВЕС Старий Самбір - 2

Розташування: м. Старий Самбір, Львівська область
Потужність: 13, 2 МВт
Рік запуску: 2015 рік

Власником вітряної електростанції Старий Самбір-1 є «Еко-Оптіма». Середньорічна генерація становить в середньому 18 млн кВт⋅год електроенергії щорічно. Станція має потужність 13,2 МВт за рахунок 4 вітрових турбін данської компанії Vestas.

Вітрова електростанція знаходиться в низинах Прикарпаття біля верхів’я річки Дністер. У зоні Карпат сильні вітри швидкістю 6,5 – 7,5 м/сек. Такі вітри дають можливість будувати потужні промислові електростанції, адже вітряки на них можуть крутитись вже при силі вітру 3 м/сек.

Тузлівська ВЕС

Вітрова енергетика в Україні Тузлівська ВЕС

Розташування: с. Тузли, Миколаївська область
Потужність: 12, 5 МВт
Рік запуску: 2012 рік

Потужність станції може тиждень забезпечувати електроенергією багатоповерхівку. Власником ВЕС є компанія “Вітряний парк Очаківський”, яка діє в рамках інвестиційного проекту ТОВ «Вітряні парки України». Середньорічна генерація, включно з генерацією Дмитрівської ВЕС, становить в середньому 150 млн кВт⋅год електроенергії щорічно.

Загальна вартість спорудження станції – 213 млн гривень. Зручне розташування станції на узбережжі Чорного моря призводить до посилення швидкостей вітру до більш високих його значень навіть на віддаленні 5-10 км від берега.

ВЕС Берегова

Вітрова енергетика в Україні  ВЕС Берегова

Розташування: с. Тарасівка, Херсонська область
Потужність: 12, 3 МВт
Рік запуску: 2014 рік

Компанія “Віндкрафт Україна” з 2012 року володіє трьома вітропарками на Херсонщині сумарною потужністю 31 МВт. Це — вітрові електростанції Берегова, Ставки та Новоросійська, які знаходяться в Херсонській області.

ВЕС Берегова отримала ліцензію від НКРЕ 13 березня 2014 року і було встановлено “зелений тариф”.

Можемо із впевненністю сказати, що вітрова енергетика в Україні в найближчи часи будет тільки зростати і збільшувати частину альтернативної енергетики в енергетичному балансі України.

Коментарі

Економіка

Нідерланди інвестують 400 мільйонів євро на створення та розвиток безпілотників для України

Опубліковано

Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс під час візиту в Харків та Київ анонсував виділення 400 мільйонів євро на дрони для України.

Про це повідомили в міністерстві оборони Нідерландів.

«Раніше Нідерланди відігравали піонерську роль у постачанні F-16 і систем Patriot, тепер ми продовжуємо це з передовими безпілотниками, інвестувавши 400 мільйонів євро в план дій щодо дронів. Це стосується всіх видів передових БпЛА, які можна використовувати для розвідки, захисту та нападу. Особливо в повітрі, а також на землі та на морі», — сказав Брекельманс.

У міністерстві вказують, що половину дронів виготовлятимуть на території їхньої країни. До того ж якщо створені дрони успішно використовуватимуть, то Нідерланди збільшать суму для збільшення їх виробництва.

Фото: Міністерство оборони Нідерландів

За словами Брекельманса, отриманий українцями досвід на російсько-українській війні має додаткову цінність для високоякісних технологій у Нідерландах. Він додає, що якщо нідерландські знання та технології об’єднати з українським досвідом на полі бою, це призведе до створення інноваційних та ефективних безпілотників.

Міністр оборони зазначив, що в Україну прибули перші з 24 літаків F-16.

Нагадаємо, що застосунок «Армія+» зручно використовують вже 300 000 військовослужбовців.

Фото: Міноборони Нідерландів

Коментарі

Читати далі

Економіка

Киянка відкрила кафе для молоді з синдромом Дауна заради доньки (ВІДЕО)

Опубліковано

Мама дівчинки з синдромом Дауна Аліна Живаго відкрила мережу піцерій «Sunshine cafe» в Києві, створивши робочі місця для молоді з інтелектуальними порушеннями. Зіштовхнувшись із труднощами в пошуках роботи для своєї доньки Насті, яка через діагноз не могла працевлаштуватися, Аліна вирішила змінити ситуацію власними силами. У вересні 2022 року вона відкрила перший заклад, де зараз працюють понад 10 людей з інвалідністю.

Як усе почалося?

Після спеціалізованої школи донька Аліни Настя вступила до училища на спеціалізацію кухаря. Однак знайти роботу стало викликом: більшість роботодавців не хотіли брати людину з синдромом Дауна навіть на практику. Аби дати доньці та іншим молодим людям з інтелектуальними порушеннями можливість самореалізації, Аліна створила громадську організацію «Сонячні люди» та розпочала власну справу.

Читати також: В Україні обрали вчительку року: вона отримала 1 млн грн на свій проєкт

Ідея європейської інклюзії в Україні

Надихнувшись європейськими моделями інклюзії, де кафе та інші заклади активно залучають до роботи людей з ментальними порушеннями, Аліна відкрила кафе, де молодь із синдромом Дауна може працювати та проходити практику. У закладах «Sunshine cafe» люди з інвалідністю не лише готують піцу та млинці, а й активно спілкуються з клієнтами, демонструючи, що вони — такі самі члени суспільства, як і всі інші.

«Ми різні, але рівні»

Гасло, яке стало символом кафе, відображає головну мету Аліни — довести, що люди з інвалідністю мають ті ж права на працю та життя в суспільстві. Ініціатива «Sunshine cafe» показує, що такі зміни починаються з невеликих, але важливих кроків.

Детальніше дізнатися про цю історію ви можете у відео від ШоТам!

Нагадаємо, що гурт «Друга ріка» зібрав один мільйон гривень для ГУР під час концертів у Європі.

Фото: ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Економіка

Бізнес може реєструвати сировину для ліків на основі медичного канабісу

Опубліковано

Бізнес, який має ліцензію на обіг наркотичних препаратів, тепер може розпочати реєстрацію сировини для виготовлення ліків на основі медичного канабісу.

Про це пояснюють у МОЗ.

Деталі

  • Якщо у вас вже є ліцензія, необхідно зареєструвати рослину як активний фармацевтичний інгредієнт (АФІ) в Державному реєстрі лікарських засобів (наказ МОЗ № 426).
  • Поки триває процес отримання ліцензій в Україні, дозволено ввозити медичний канабіс із-за кордону, щоб пацієнти могли отримати необхідне лікування. МОЗ також ініціював скорочення строків реєстрації, щоб прискорити цей процес для бізнесу.
  • Після реєстрації підприємства мають підключитися до електронної системи контролю, яка запрацювала 1 жовтня. Кожну операцію з канабісом необхідно вносити до системи протягом доби.
  • Для ввезення сировини потрібно отримати дозвіл від Держлікслужби, погоджений зі СБУ. Заявки на квоти на 2025 рік приймаються до 1 грудня 2024 року.
  • Після ввезення сировину можна продавати в аптеки, що мають відповідні ліцензії.

Читати також: В Україні відкрили першу аптеку з ліками на основі медичного канабісу

11 жовтня МОЗ проведе захід для бізнесу, де роз’яснять всі правила роботи з медичним канабісом. Реєстрація на подію доступна за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні створили систему обліку медичного канабісу.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Швидкий доступу до ШоТам
Встановити
Додати Вітрова енергетика в Україні: 7 найпотужніших станцій на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик Вітрова енергетика в Україні: 7 найпотужніших станцій на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення
Відхилити
Дозволити сповіщення