

Суспільство
Причина №8, чому варто підтримати #ШоТам: ми за реформу медицини
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні 1 квітня стартував найбільший етап медреформи, який мав повністю змінити підхід у фінансуванні українських лікарень. Пацієнти отримали надію на те, що в лікарнях нарешті зникне канцелярщина, корупція і бюрократія. А медичні працівники – що матимуть належні умови праці та офіційну достойну зарплату.
Ми в #ШоТам вважаємо, що тільки медреформа врятує те, що залишилося від української медицини за майже 30 років бездіяльності. Й обома руками підтримуємо зміни. Регулярно інформуємо вас про успіхи реформи. По всій країні шукаємо лікарів і пацієнтів, які доводять, що трансформація системи охорони здоров’я – це добре. Що далі буде ще краще. Адже впровадили тільки перший етап змін.
Більшість ЗМІ або зовсім не висвітлювали реформування медичної сфери, або ж тиражували фейки “ми всі помремо”. Ґрунтовні публікації небагатьох видань часто губилися на фоні медійного впливу ворогів реформи. Тому для нас підтримати медреформу – це підтримати можливість змін на користь здоров’я усіх українців.
Якщо ви хочете дізнаватись про ще більше успішних кейсів, як працює реформа, і підтримуєте ці зміни – допоможіть #ШоТам фінансово. Оформіть платну підписку на 29.99 грн, 49.99 грн чи 99.99 грн. Зробити це можна за посиланням. Це щомісячний платіж, який зніматиметься автоматично (але ви завжди маєте змогу відписатись).
Ми переконані, що проти реформи виступають ті, хто не хоче змін. Ті, кому зараз вигідно, бо заробляють багато грошей. Це окремі особистості, які наживаються на простих людях.
Читайте також: Звернення редакції #ШоТам до українського суспільства з приводу згортання медреформи
Ось лише невелика частина наших публікацій, які доводять, що реформа потрібна. І що згортати її – велика помилка.
1. Роман Дяченко – сімейний лікар у селі Христинівка на Черкащині. Зарплата цього сільського лікаря – 35 000 грн. Але усі пацієнти обстежуються у нього безкоштовно.
2. А цього львівського медика за розподілом направили у село, а він взяв і поїхав! Львів’янина Ігоря Заставного розподілили в смт. Краківець після університету і він відновив там сільську амбулаторію.
3. А тут ми зібрали 5 гарненьких амбулаторій, які відкрилися у лютому!
4. Погляньте, як Ірина Гнатів перевернула медицину в своєму селі і йде до того, щоб саме в її ОТГ приїжджали вчитися лікарі зі всієї країни.
5. Трансформатор медицини: Історія Павла Ковтонюка, який скасував радянські накази та зупиняє корупцію. Подякуйте цьому чоловіку! Завдяки йому ввели систему eHealth.
6. Навіть таке можливо! На Харківщині сільські амбулаторії встановили сонячні панелі і тепер живлять ще й дитячі садки, бібліотеку та школу. І заощаджують десятки тисяч гривень на рік.
Нагадуємо також про інші причини, чому варто підтримати ШоТам тут і тут! І не забудьте оформити платну підписку!

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Музей Івана Гончара 8-9 квітня організовує Великодній ярмарок традиційного народного мистецтва.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.
Як відзначають організатори, у суботу, 8 квітня, з 11.00 до 19.00 майстри з різних регіонів України представлять атрибути до свята та рукотворні подарунки.
Там будуть писанки, гончарні вироби, плетені кошики, ткані та вишивані речі, одяг, килими, вироби з соломи та дерева, з кореня сосни, жіночі прикраси, дитячі іграшки, ляльки-мотанки, твори малярства.
Відвідувачі ярмарку матимуть можливість поспілкуватися з народними майстрами, довідатися про таємниці їхньої творчості, відчути красу та енергетику народного мистецтва наживо.
Зазначається, що кожен, хто завітає до музею і придбає вироби, підтримає тим самим народних майстрів, які зберігають українську традиційну культуру, утверджують нашу національну ідентичність в час війни.
Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»
На подвір’ї музею звучатимуть веснянки від київського фольклорного гурту «Вільце», а 9 квітня о 12:00 фольклорний гурт «Орелі» запросить дітлахів до весняних ігор.
Вартість вхідного квитка: 50 грн; для дітей до 15 років включно — вхід вільний.
Про музей
Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» — державний всеукраїнський спеціалізований науково-дослідний культурно-освітній заклад з вивчення та зберігання творів народного мистецтва. Музей розташований у Києві на вул. Лаврська, 19. Заснований 1993 року на базі приватної колекції Івана Гончара — художника, скульптора та громадського діяча.
Нагадаємо, Музей Івана Гончара розробив онлайн-курс про різдвяні традиції.
Окрім того, Музей Івана Гончара запустив онлайн-виставку зі світлинами українців минулих століть.
Фото: facebook.com/honcharmuseum.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Вінниця отримала перший трамвай із Цюриха – Tram 2000. Загалом доправлять 16 таких машин.
Про це повідомив у соцмережах міський голова Вінниці.
«Донедавна ці трамваї ходили у Цюриху – тепер будуть служити вінничанам», — йдеться у повідомленні.
Домовленості зі швейцарськими партнерами передбачають передачі транспорту після того, як їх поступово знімають із маршрутів Цюриха.
Зазначається, що для пасажирів ця модель цюрихських трамваїв більш комфортна, порівняно із вже звичними для вінничан Mirage та Karpfen.
Читайте також: У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює
У салоні м’які сидіння та хороша система вентиляції. З технічного боку – вони ще й ощадніші у споживанні електрики. Мають сучаснішу систему керування.
Транспортники планують запустити ці трамваї на лінію влітку – після випробувань та необхідної сертифікації згідно із законодавством.
Відомо, що Швейцарія підтримує розвиток Вінниці з 2006 року.
«Без цюрихських трамваїв вже важко уявити наше місто», — написав міський голова Вінниці.
Нагадаємо, в Україні заборонять дизельні автобуси на маршрутах громадського транспорту.
Також ми розповідали, як у Миколаєві реконструювали трамвай, пошкоджений ворожими обстрілами.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські військові врятували з Афганістану 700 людей, тоді як миротворці НАТО не ризикнули. А одна зі спецоперацій ГУР у цій країні вже увійшла в історію світової військової звитяги.
Про рятувальну спецоперацію українців, яка шокувала досвідчених миротворців США та Канади, розповідає ШоТам.
«Ми виходили туди, куди американські військові не виходили, канадські військові не виходили. Вибух міг статися будь-якої секунди», — Олег, учасник рятувальної операції в Кабулі.
Це був порятунок кількох родин афганських перекладачів на прохання Канади. До того їх тричі намагалися витягнути з Кабула: двічі канадські військові та раз — американські.
Ризик був дуже високий: усе захоплено «Талібаном», усюди паніка і терористичні акти. Бойовики не пропускали в Кабул жодної військової броньованої техніки.
Дивіться відео: Він першим пішов в атаку на окупантів. Історія Героя Вадима Сухаревського
Єдині, хто наважився пішки і без спецтехніки зайти в місто, де все вибухає, — бійці нашого ГУР. Бо знали — на порятунок чекають цивільні, серед яких жінки і діти.
Коли надійшло прохання врятувати родини перекладачів, наші військові відважно пішли їх шукати. Усе, що вони знали, — номери бусів, у яких чекали перекладачі з родинами, та місце — базар.
Тільки уявіть: у місті хаос, натовпи людей, навколо озброєні таліби, звідусіль чути вибухи. У людей уже згасала будь-яка надія на порятунок. Вони думали, що їх усі покинули.
«Думали, що це кінець. Нас покарають і не дадуть виїхати. Але потім нам сказали, що українські військові заберуть нас звідти. І це вдалося», — Джавал Хакмел, перекладач.
Українські військові розуміли величезний ризик для життя, але все одно пішли на операцію.
«Коли ти бачиш, як в аеропорту об’єднується сім’я, яка одне одного не бачила, фактично ніяких шансів не було в них повернутися, воно того коштує», — Олег, учасник рятувальної операції в Кабулі.
Загалом тоді, у 2021-му, наші воїни врятували з Афганістану понад 700 людей. Серед врятованих були представники ООН, правозахисники та журналісти західних видань.
Тоді звитяга українців вразила США і Канаду, а сьогодні про неї знає весь світ!
Нагадаємо, ШоТам розповідав, як 79 українських миротворців урятували тисячі боснійських мусульман.