Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
dcim100mediadji 0007.jpg e1559736132156 dcim100mediadji 0007.jpg e1559736132156

Економіка

10 найпотужніших сонячних електростанцій в Україні

Опубліковано

Останнім часом сонячні електростанції в Україні ростуть, як гриби після дощу. За три роки введено в експлуатацію 115,  а домашні СЕС встановило майже 1400 родин.  За статистикою Держагентства з енергоефективності та енергозбереження, за чотири з половиною роки дії “зеленого тарифу” в сонячну енергетику інвестовано приблизно 2 млрд євро.

Україна займає сьоме місце, серед країн Європи за темпами розвитку сонячної енергетики, тому пропонуємо вам дізнатись більше про 10 нових найпотужніших СЕС України.

1. СЕС Тоkmak Solar Energy

Потужність – 50 МВт
Площа –  96,4 га
Де знаходиться – м. Токмак, Запорізька область
Рік запуску – 2018

 

Електростанція Токмак є найбільшою в Україні. Потужності станції вистачає на освітлення Оріховського, Гуляйпільського, Пологівського та частково Чернігівського районів Запорізької області. За весь час роботи не було жодної позаштатної ситуації.

Читайте також: В Україні з початку року запустили більше “зелених” електростанцій, ніж за весь 2018 рік

Сонячна електростанція принесла в Токмацький регіон додаткові 1,2 млрд грн інвестицій. А щорічне надходження до бюджетів усіх рівнів склало понад 100 млн грн.

2. СЕС Терновиця

Потужність – 20 МВт
Площа –  12 га
Де знаходиться – с. Терновиця Яворівського району Львівської області
Рік запуску – 2018

Минулого року в селі Терновиця дали старт роботі нової екологічної сонячної електростанції, у проект якої вклали 149 млн грн інвестицій компанії “Greenville Energy”.

Читайте також: Канадська компанія відкрила на Миколаївщині потужну сонячну станцію

СЕС Терновиця зможе забезпечити енергією п’ять тисяч домашніх помешкань. Це є важливим кроком вперед у напрямку зеленої енергетики, яка дає Україні великі перспективи.

3. ФЕС Костогризове

Потужність – 18 МВт
Площа – 30 га
Де знаходиться – с. Костогризове Олешківського району Херсонської області
Рік запуску –  2018

Генеральним підрядником ФЕС (сонячна фотоелектростанція) Костогризове є ТОВ “Енерго-сила”. За словами інвесторів, кліматичні умови Херсонщини привабливі для розвитку геліоенергетики. А створення нових електростанцій дозволить створити нові робочі місця для жителів району та отримувати вагомі кошти за оренду землі.

4. СЕС TIU Canada

Потужність – 10,5 МВт
Площа –  15 га
Де знаходиться – м. Нікополь, Дніпропетровська область
Рік запуску – 2017

Сонячна електростанція в Нікополі – це перша інвестиція, яка була зроблена у рамках угоди про Зону вільної торгівлі між Україною та Канадою. Інвестором будівництва виступила канадська компанія TIU Canada Ltd. Будівництво станції у Нікополі потребувало інвестицій у розмірі 14 млн євро. Станція вже надає чисту електроенергію жителям міста. Кількість відходів, у порівнянні з вугільними електростанціями, зменшено на 12738 тон/рік.

Читайте також: В Україні відкрили найбільшу сонячну електростанцію

5. СЕС Озерна

Потужність – 9,9 МВт
Площа –  20 га
Де знаходиться – с. Залужжя Яворівського району Львівської області
Рік запуску – 2016

На будівництво СЕС  знадобилось інвестицій у розмірі  понад $10 млн, залучених від латвійської інвестиційної компанії «Балтінвест Холдинг».

Читайте також: Власники домашніх сонячних електростанцій в Києві заробили майже 400 тис. гривень

Мережева сонячна фотоелектростанція Озерна побудована для довгострокового виробництва екологічно чистої електроенергії та її продажу за зеленим тарифом для отримання відповідного прибутку від такої діяльності.

6. СЕС Тийглаш

Потужність – 9,072 МВт
Площа –  35 га
Де знаходиться – с. Тийглаш, Закарпатська область
Рік запуску – 2017

ТОВ “Євроімекс” – провідна компанія, що реалізує проекти альтернативної енергетики в області. Серед них і наймасштабніший проект на Закарпатті в цій галузі – будівництво сонячної електростанції СЕС Тийглаш, яка є найбільшою на Західній Україні.

За час 1-10 черги будівництва об’єкту встановлено 79 тисяч сонячних панелей.

7. Добрівлянська ФЕС

Потужність – 7 МВт
Площа –  9 га
Де знаходиться – с. Добрівляни Заліщинського району Тернопільської області
Рік запуску –  
2018

У проект Добрівлянська СЕС інвестовано 158 млн гривень. Електростанція має 16 000 модулів. Спершу фотоелектростанція, власником якої є “ФОРА С”, розташовувалася на 6-ти га, але минулого року було орендовано додаткових 3,5 гектари, на яких відкрили другу чергу потужностей.

8. Димерська СЕС

Потужність – 6 МВт.
Площа –  15 га
Де знаходиться – м. Димерка, Київська область
Рік запуску – 2017

Сьогодні Димерська СЕС є найпотужнішою у Київській області. Планується підключити  до системи ще три черги Димерської СЕС, завдяки чому потужність комплексу досягне 50 МВт, що відповідає 5% потужності типового блоку атомної станції. Озвучена інвестиція – близько $10 млн, розрахункова окупність цього проекту – 6-7 років

9. СЕС Павлівка

Потужність – 5,9  МВт
Площа –  18 га
Де знаходиться – с. Павлівка Тисменицького району Івано-Франківської області
Рік запуску – 2018

Замовником робіт виступило ТОВ “Павлівська сонячна електростанція”, а підрядні роботи виконувало ТзОВ “Солар Стальконструкція” (проектування систем кріплення, забивання паль, монтаж конструкцій і панелей).

Читайте також: На Вінниччині з’явиться нова сонячна електростанція

У проекті використано 21 696 фотоелектричних модулів і алюмінієвий профіль для кріплення.

10. СЕС Попельники

Потужність –  4,1 мвт
Площа –  8 га
Де знаходиться – с. Попельники Снятинського району Івано – Франківської області
Рік запуску – 2016

СЕС складається з 15 872 полікристалічних фотомодулів з метою генерації електроенергії в мережу.

“Зелена” річна генерація цієї станції становить 4 200 000 кВт*годин, що дозволить скоротити кількість шкідливих викидів СО2 в атмосферу на 2154 тонни на рік.

Економіка

Український сервіс доставки Rocket запустився в Греції і Франції

Опубліковано

Український сервіс доставки Rocket почав роботу в Греції і Франції.

У Греції Rocket почав роботу відразу з столиці. В Афінах підключені вже десятки ресторанів в різних районах міста.

У Франції першим став Лілль. Це невелике місто на кордоні з Бельгією, але він є центром другої за величиною агломерації (після Парижа), охоплюючи 2-мільйонний євроокруг «Лілль-Кортрейк». Тому, помаранчеві рюкзаки Rocket, можливо, навіть зможуть здійснювати міжнародні доставки за лічені хвилини :).

 

Читайте такожЗамість пластику – гриби та коноплі: як стартап S.Lab робить речі з екоматеріалу

З підключенням Греції і Франції покриття Rocket поширилося на 33 міста в п’яти країнах. Раніше помаранчеві рюкзаки почали здійснювати доставки в столиці Нідерландів, а також двох містах на Кіпрі — Нікосії і Лімасолі. Незважаючи на масштабні плани експансії на десять європейських країн, Rocket продовжує активний розвиток в Україні. Вже покрито 28 українських міст, серед яких 18 обласних центрів.

Про компанію

Rocket — український сервіс доставки, заснований в 2018 році як Raketa. З виходом на міжнародний ринок компанія змінила назву на Rocket. Сьогодні кур’єри Rocket доставляють замовлення в 28 українських містах, а також в п’яти містах Кіпру, Нідерландів, Греції та Франції. У планах на 2021 рік — запустити доставку Rocket в десяти європейських країнах.

Нагадаємо, «Сільпо» запускає доставку продуктів літаками.

Як ми повідомляли раніше, Raketa відкриває віртуальний фудхол. В одному замовленні можна брати страви різних закладів.

Читати далі

Економіка

«Нова пошта» готується до безпілотної доставки вантажів

Опубліковано

Компанія «Нова пошта» працює над організацією доставки вантажів за допомогою безпілотних літальних апаратів.

Про це пишуть Крила з посиланням на співзасновника компанії В’ячеслава Клімова, який розповів про плани компанії на Форумі інноваційних підприємств.

«Ми тестуємо. Полетимо з Києва до Харкова на вантажному безпілотному літаку. Упевнений, що благополучно приземлимося», – сказав Клімов.

 

Раніше він вже повідомляв, що «Нова пошта» тестує доставку посилок за допомогою повноцінних безпілотних літальних апаратів. У 2018 році Клімов розповідав, що, цілком ймовірно, з часом у структурі «Нової пошти» з’явиться інжинірингова компанія, яка займеться питаннями доставки за допомогою безпілотників.

Читайте такожЧим замінити пакет? 8 брендів, які роблять екологічні альтернативи

«Наші хлопці тестують доставку безпілотником. Це буде не іграшковий безпілотник, а візуально справжній невеликий літачок, який буде просто швидко доставляти пошту між містами», – розповідав тоді Клімов.

У 2016 році ПАТ «Укрпошта» планувала запуск пілотного проекту з доставки посилок дронамі. Підприємство тестувало дрони ізраїльської компанії Flytrax, які можуть доставляти посилки вагою до 3 кг на відстань до 23 км зі швидкістю до 70 км/год.

Компанія «Нова пошта» заснована в 2001 році. Співзасновники – В’ячеслав Клімов, Володимир Поперешнюк і Інна Поперешнюк. На сьогоднішній день мережа «Нової пошти» налічує понад 6 тис. відділень по Україні.

Читайте такожЧим замінити пакет? 8 брендів, які роблять екологічні альтернативи

Нагадаємо, український сервіс доставки Rocket почав роботу в Нідерландах.

Як ми повідомляли раніше, Нова пошта відкрила автоматизований сортувальний термінал у Черкасах за 33,2 млн грн.

Головне фото: wing.com.ua.

Читати далі

Економіка

Малий бізнес запрошують на онлайн-зустріч на тему взаємодії з великими підприємствами

Опубліковано

Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України» запрошує підприємців та підприємниць на онлайн-каву.

Тема зустрічі – «Робота в B2B: як малому бізнесу захистити себе, працюючи з великими підприємствами».

Захід відбудеться 23 червня 2021 року о 15.00 год на платформі Zoom.

 

Олена Уварова – експертка з прав людини у бізнесі та міжнародних стандартів підприємницької діяльності – розкаже, як малому і середньому бізнесу почуватися впевненіше у взаємовідносинах із великими підприємствами.

Читайте також: Крокодили, страуси та буйволи: топ незвичайних українських ферм, які варто відвідати кожному

Зокрема, учасники зустрічі обговорять:

  • Чи можуть стандарти відповідальної бізнес-поведінки захистити від недобросовісної поведінки контрагентів?
  • Що робити бізнесу, якщо закон або державний орган вимагає порушити право?

Участь – безкоштовна.

Попередня реєстрація є обов’язковою за посиланням.

Читайте такожБізнес завдяки травмі: як танцюристи створили власний бренд спортивного одягу

Нагадаємо, USAID допоможе 10 українським містам оптимізувати схеми теплопостачання.

Головне фото: chamber.cn.ua.

Читати далі