Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
dcim100mediadji 0007.jpg e1559736132156 dcim100mediadji 0007.jpg e1559736132156

Економіка

10 найпотужніших сонячних електростанцій в Україні

Опубліковано

Останнім часом сонячні електростанції в Україні ростуть, як гриби після дощу. За три роки введено в експлуатацію 115,  а домашні СЕС встановило майже 1400 родин.  За статистикою Держагентства з енергоефективності та енергозбереження, за чотири з половиною роки дії “зеленого тарифу” в сонячну енергетику інвестовано приблизно 2 млрд євро.

Україна займає сьоме місце, серед країн Європи за темпами розвитку сонячної енергетики, тому пропонуємо вам дізнатись більше про 10 нових найпотужніших СЕС України.

1. СЕС Тоkmak Solar Energy

Потужність – 50 МВт
Площа –  96,4 га
Де знаходиться – м. Токмак, Запорізька область
Рік запуску – 2018

Електростанція Токмак є найбільшою в Україні. Потужності станції вистачає на освітлення Оріховського, Гуляйпільського, Пологівського та частково Чернігівського районів Запорізької області. За весь час роботи не було жодної позаштатної ситуації.

Читайте також: В Україні з початку року запустили більше “зелених” електростанцій, ніж за весь 2018 рік

Сонячна електростанція принесла в Токмацький регіон додаткові 1,2 млрд грн інвестицій. А щорічне надходження до бюджетів усіх рівнів склало понад 100 млн грн.

2. СЕС Терновиця

Потужність – 20 МВт
Площа –  12 га
Де знаходиться – с. Терновиця Яворівського району Львівської області
Рік запуску – 2018

Минулого року в селі Терновиця дали старт роботі нової екологічної сонячної електростанції, у проект якої вклали 149 млн грн інвестицій компанії “Greenville Energy”.

Читайте також: Канадська компанія відкрила на Миколаївщині потужну сонячну станцію

СЕС Терновиця зможе забезпечити енергією п’ять тисяч домашніх помешкань. Це є важливим кроком вперед у напрямку зеленої енергетики, яка дає Україні великі перспективи.

3. ФЕС Костогризове

Потужність – 18 МВт
Площа – 30 га
Де знаходиться – с. Костогризове Олешківського району Херсонської області
Рік запуску –  2018

Генеральним підрядником ФЕС (сонячна фотоелектростанція) Костогризове є ТОВ “Енерго-сила”. За словами інвесторів, кліматичні умови Херсонщини привабливі для розвитку геліоенергетики. А створення нових електростанцій дозволить створити нові робочі місця для жителів району та отримувати вагомі кошти за оренду землі.

4. СЕС TIU Canada

Потужність – 10,5 МВт
Площа –  15 га
Де знаходиться – м. Нікополь, Дніпропетровська область
Рік запуску – 2017

Сонячна електростанція в Нікополі – це перша інвестиція, яка була зроблена у рамках угоди про Зону вільної торгівлі між Україною та Канадою. Інвестором будівництва виступила канадська компанія TIU Canada Ltd. Будівництво станції у Нікополі потребувало інвестицій у розмірі 14 млн євро. Станція вже надає чисту електроенергію жителям міста. Кількість відходів, у порівнянні з вугільними електростанціями, зменшено на 12738 тон/рік.

Читайте також: В Україні відкрили найбільшу сонячну електростанцію

5. СЕС Озерна

Потужність – 9,9 МВт
Площа –  20 га
Де знаходиться – с. Залужжя Яворівського району Львівської області
Рік запуску – 2016

На будівництво СЕС  знадобилось інвестицій у розмірі  понад $10 млн, залучених від латвійської інвестиційної компанії «Балтінвест Холдинг».

Читайте також: Власники домашніх сонячних електростанцій в Києві заробили майже 400 тис. гривень

Мережева сонячна фотоелектростанція Озерна побудована для довгострокового виробництва екологічно чистої електроенергії та її продажу за зеленим тарифом для отримання відповідного прибутку від такої діяльності.

6. СЕС Тийглаш

Потужність – 9,072 МВт
Площа –  35 га
Де знаходиться – с. Тийглаш, Закарпатська область
Рік запуску – 2017

ТОВ “Євроімекс” – провідна компанія, що реалізує проекти альтернативної енергетики в області. Серед них і наймасштабніший проект на Закарпатті в цій галузі – будівництво сонячної електростанції СЕС Тийглаш, яка є найбільшою на Західній Україні.

За час 1-10 черги будівництва об’єкту встановлено 79 тисяч сонячних панелей.

7. Добрівлянська ФЕС

Потужність – 7 МВт
Площа –  9 га
Де знаходиться – с. Добрівляни Заліщинського району Тернопільської області
Рік запуску –  
2018

У проект Добрівлянська СЕС інвестовано 158 млн гривень. Електростанція має 16 000 модулів. Спершу фотоелектростанція, власником якої є “ФОРА С”, розташовувалася на 6-ти га, але минулого року було орендовано додаткових 3,5 гектари, на яких відкрили другу чергу потужностей.

8. Димерська СЕС

Потужність – 6 МВт.
Площа –  15 га
Де знаходиться – м. Димерка, Київська область
Рік запуску – 2017

Сьогодні Димерська СЕС є найпотужнішою у Київській області. Планується підключити  до системи ще три черги Димерської СЕС, завдяки чому потужність комплексу досягне 50 МВт, що відповідає 5% потужності типового блоку атомної станції. Озвучена інвестиція – близько $10 млн, розрахункова окупність цього проекту – 6-7 років

9. СЕС Павлівка

Потужність – 5,9  МВт
Площа –  18 га
Де знаходиться – с. Павлівка Тисменицького району Івано-Франківської області
Рік запуску – 2018

Замовником робіт виступило ТОВ “Павлівська сонячна електростанція”, а підрядні роботи виконувало ТзОВ “Солар Стальконструкція” (проектування систем кріплення, забивання паль, монтаж конструкцій і панелей).

Читайте також: На Вінниччині з’явиться нова сонячна електростанція

У проекті використано 21 696 фотоелектричних модулів і алюмінієвий профіль для кріплення.

10. СЕС Попельники

Потужність –  4,1 мвт
Площа –  8 га
Де знаходиться – с. Попельники Снятинського району Івано – Франківської області
Рік запуску – 2016

СЕС складається з 15 872 полікристалічних фотомодулів з метою генерації електроенергії в мережу.

“Зелена” річна генерація цієї станції становить 4 200 000 кВт*годин, що дозволить скоротити кількість шкідливих викидів СО2 в атмосферу на 2154 тонни на рік.

Економіка

Британія надасть Україні кредитну підтримку на оборонне виробництво

Опубліковано

Міністри оборони України та Великої Британії Рустем Умєров і Джон Гілі в присутності Президента Володимира Зеленського підписали Угоду між урядами країн щодо офіційної кредитної підтримки в розвитку оборонних спроможностей України.

Про це повідомили в Офісі Президента.

Як зазначається, документ дозволить започаткувати у сфері оборонних спроможностей українсько-британські проєкти. Йдеться, зокрема, про постачання й налагодження ремонту та часткового виробництва систем протиповітряної оборони, бронетехніки і боєприпасів.

Угода передбачає, що британські постачальники зможуть укласти кредитні договори та контракти з Україною на £2 мільярди.

«Ця сума неостаточна й може бути збільшена в майбутньому», – уточнили в ОП.

Читайте також: Велика Британія оголосить про виділення 300 мільйонів доларів для України

Повідомляється, що завдяки цьому до 2026 року вдасться забезпечити Сили оборони України системами ППО, засобами радіолокації й ураження, також отримати технології та освоїти часткове виробництво стволів, запасних частин і компонентів до артилерійських установок, бронетехніки західного зразка тощо.

«Через необхідність швидкого розвитку спроможностей і високу вартість оборонних проєктів Україна не може їх зараз профінансувати зі свого державного бюджету», – пояснили в Офісі Президента.

Термін погашення кредиту, за інформацією ОП, становить 15 років.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що німецька компанія почне виробництво БМП в Україні.

Фото: Офіс Президента

Читати далі

Економіка

Українські банки почали видавати доступні кредити на розвиток альтернативних джерел енергії: про що варто знати

Опубліковано

Українські банки почали видавати перші кредити на розвиток альтернативних джерел енергії за програмою «Доступні кредити 5-7-9%». Сенс Банк видав перший кредит на придбання та встановлення українським виробником сонячної електростанції потужністю 1 МВт.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

«Підприємці залучають кошти на розвиток альтернативних джерел енергії та газової електрогенерації. В умовах дефіциту електроенергії через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури з боку РФ — це один зі способів швидко відбудувати зруйноване та підвищити власну енергонезалежність. На початку липня ми розширили програму «Доступні кредити 5-7-9%”» також на можливість придбати енергетичне обладнання. І зараз вже маємо приклад, що програма працює, бізнес звертається у банки», – зазначила перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, з 20 липня також запрацюють програми безвідсоткового кредитування для громадян і розширення програми «Доступні кредити 5-7-9%» стане доступним для ОСББ та житлово-будівельних кооперативів.

Читайте також: Україна отримає €100 мільйонів від ЄС на реконструкцію системи передачі електроенергії

В межах розширення програми «Доступні кредити 5-7-9%» для бізнесу на відновлення енергетичних спроможностей Сенс Банк видав кредит компанії, яка займається виробництвом і продажем металевих конструкцій.

За ці кошти виробник побудує у Чернівецькій області сонячну електростанцію потужністю 1 МВт. Цього достатньо, щоб забезпечити електроенергією приблизно 360 квартир. Річна генерація станції становитиме 1150 МВт-годин електроенергії. Загальна сума кредиту – 14,2 млн грн, строк погашення – п’ять років.

Нагадаємо, учасники програми «Енергодім» отримають додаткове фінансування.

Фото: НБУ

Читати далі

Економіка

Учасники програми «Енергодім» отримають додаткове фінансування

Опубліковано

Фонд енергоефективності збільшив розмір гранту для ОСББ за програмою «Енергодім» на 20%.

Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад.

«Відтепер всі ОСББ, які беруть участь у програмі «Енергодім» та не завершили проєкт, отримають додаткові +20% до суми гранту на будівельні роботи (раніше такі умови були передбачені для перших 500 учасників)», – йдеться у повідомленні.

Відповідне рішення ухвалила наглядова рада ДУ «Фонд енергоефективності». Рішення спрямоване на підтримку як діючих учасників програми, що вже реалізують свої проєкти в поточних умовах, так і для стимулювання більшої кількості ОСББ до модернізації будинків при підготовці до опалювального сезону.

Читайте також: Енергетики відновили роботу обладнання: аварійні відключення скасовано

Програма у новій редакції вступає в дію з 19 липня 2024 року.

Так, за оновленими правилами, учасники програми за пакетом заходів «А» (модернізація інженерних мереж будинку), в тому числі нові учасники програми, які реалізують проєкти в спрощеному порядку, отримають 60% компенсації вартості будівельних робіт замість 40%, які були передбачені раніше.

А учасники, що реалізують проєкти енергомодернізації будинків за пакетом заходів «Б» (всі заходи пакета А + утеплення) отримають 70% замість 50%.

Всі ОСББ – учасники програми «Енергодім», які вже подали заявку на покрокову або повну верифікацію, але ще не отримали схвалення останнього кроку, можуть розраховувати на перерахунок гранту.

Нагадаємо, у столиці вироблятимуть електроенергію з твердих побутових відходів.

Фото: freepik

Читати далі