fbpx
Звяжіться з нами

NewСхід

Повелителька биків. Історія успіху на Донбасі

13.03.2019

Родина переселенців на Донеччині заснувала ферму та мережу магазинів “М’ясна лавка”. Бізнес розвивають за 20 кілометрів від міста Вугледар, у селі Новомайорське. Переїхали туди з Донецька 2014-го року.

Людмила Речкіна зі своїми бичками

Після переїзду, подружжя підприємців одразу відкрило два продуктових магазини, які згодом довелося закрити, аби розвивати ферму. Таке рішення виявилося дуже вдалим.

“Спочатку заощаджені сім’єю кошти витратили на два власні продуктові магазини. Але чоловіку запропонували взяти ферму в оренду, яка знаходиться в Новомайорську. Орендували її. Вирішили спочатку розводити птицю і свиней”, – каже співзасновниця бізнесу Людмила Речкіна.

Читайте також: Купити каву і підтримати регіон. На Донбасі розвивається новий бренд

Жінка родом із села Керменчик Донецької області. Отримала в Донецьку освіту за спеціальністю “Менеджер туризму”. Мріяла про власний готель. Другу вищу освіту здобула за спеціальністю “Проект менеджер”. Здобута освіта допомогла налагодити роботу на фермі та продаж м’ясних продуктів.

“Зараз фермою завідує чоловік і ще двоє робочих. У господарстві маємо 40 голштинських биків, тобто чорно-рябих. Також є свині, індики, качки, бройлери”, – розповіла Людмила.

Читайте також: Переселенець із Донецька заснував меблевий бізнес і завойовує світ

За планом бізнес-проекту, родина відкриє п’ять брендових магазинів, у яких будуть реалізовувати м’ясо з власної ферми. Перший запрацює вже в березні 2019 року.

Бізнес розвивали на грантові гроші

2014 рік перевернув життя з ніг на голову. На місці їхнього житла у Донецьку розташувались війська. Людмилі з чоловіком і дітьми довелось переїхати в тихе і спокійне містечко Вугледар Донецької області.

“Коли переїхали, одразу взялися опитувати місцевих, що тут і як. Виявилось,  є попит на м’ясо яловичини. Тоді нашій родині і спала на думку ідея вирощувати биків. Обидва продуктові магазини довелось закрити”, – розповіла Людмила.

Читайте також: Підприємець відроджує занедбане садівниче товариство на Донбасі

Раптово в сім’ї сталась трагедія, помер батько Людмили. Врятуватись від горя допоміг лише сімейний бізнес. Жінка поринула з головою в роботу.

“Весною 2017-го року в життя увірвався проект Український Донецький “КУРКУЛЬ”. Це громадська організація, об’єднання людей які діють, відроджують Україну зі сходу не словом, а ділом. Це був інструмент для досягнення мрії”, – каже Людмила.

Родина підприємців

Підприємиця вирішила представити свою ідею та поборотися за грантові гроші. З вродженим життєвим оптимізмом  Людмила описала проект під назвою “Вирощування великої рогатої худоби”.  У починаннях її підтримав мер міста та керівництво. Спочатку не вистачало одного голосу журі, але згодом довгоочікуваний грант у руках. Все-таки сімейному фермерському бізнесу бути!

Тоді їй всі говорили: “Така тендітна жінка, для такої справи”. А тепер Людмила постачальник номер один у місті.

М’ясо з ферми продаватимуть у брендових магазинах

“Вирішила створити ще й власний бренд – відкрити мережу магазинів “Мʼясна лавка”. Маршрут для торговельних точок окреслений: Покровськ, Велика Новосілка, Добропілля. Перший магазин запрацює вже в березні.  У найближчих планах ще чотири або п’ять точок”, – планує підприємиця.

Читайте також: На Донеччині вироблятимуть дизайнерські вогнегасники

Тепер Людмила допомагає молодим підприємцям поринути у світ підприємництва. Дає поради, як правильно написати свій перший бізнес-план. Співпрацює із центром зайнятості. Залучитиме якомога більше людей до роботи. Підтримує соціальні проекти.

“Влітку робочий день починається зі сходу сонця о 4:30 і закінчується о 21:00,” – каже Людмила про роботу на фермі.

Проте важкий графік роботи не заважає бізнес-вумен залишатися оптимісткою та будувати плани на майбутнє. Не зважаючи на події, які зараз відбуваються на сході, Людмила разом із сім’єю залишились на рідній землі розвивати свій край. Звісно хоче і чекає якомога швидше миру.

“Найголовніше вірити і діяти. Усе обов’язково вийде, якщо дуже цього захотіти. Поєднувати любов до тварин і справу по душі. І, звісно, поступово наближатись до заповітної мрії – про власну землю біля Азовського моря, а якщо точніше, готель на узбережжі моря”, – такі подальші плани бізнес-леді Людмили Речкіної.

Коментарі

Коментарі

NewСхід

Майже 40 млн грн виділили на житло для переселенців-учасників АТО

Уряд спрямував майже 40 млн грн на забезпечення житлом учасників АТО-переселенців. Про це повідомляє прес-служба Уряду.

“З метою забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб з числа учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, які брали безпосередню участь в АТО/ООС та які потребують поліпшення житлових умов, Урядом затверджено Порядок та обсяги спрямування нерозподіленого залишку коштів, джерелом формування яких у 2017 році були надходження конфіскованих коштів та коштів, отриманих від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду за вчинення корупційного та пов’язаного з корупцією правопорушення”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Японія надасть 2,8 млн доларів на відновлення Донбасу

Міністерству внутрішніх справ спрямовується нерозподілений залишок коштів, у  розмірі 30 млн грн для реконструкції гуртожитку під житло для поліцейських, розташованого в місті Сєвєродонецьк Луганської області.

Міністерству соціальної політики суму залишку бюджетних коштів за вирахуванням цих 30 млн грн, у гривневому еквіваленті іноземної валюти на дату здійснення такої операції, (39,8 млн грн станом на 21.05.19) для реалізації програми субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для учасників бойових дій внутрішньо переміщених осіб, осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи, які потребують поліпшення житлових умов.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

NewСхід

До дитячих будинків нового формату на Донеччині направили 400 тисяч

У Донецькій області новоствореним дитячим будинкам сімейного типу направлено 400 тис. грн з обласного бюджету. Про це повідомили у Донецькій обласній державній адміністрації.

“По 50 тисяч гривень одноразової допомоги надали з обласного бюджету новоствореним дитячим будинкам сімейного типу на облаштування та придбання меблів. Гроші вже отримали три ДБСТ у Маріуполі, два – у Дружківці та по одному в Слов’янську, Мирнограді й Краматорську. Загальна сума здійснених виплат становить 400 тисяч гривень”, – ідеться у повідомленні.

Читайте також: В Ізраїлі збиратимуть кошти для сиріт Миколаївщини

Органи місцевого самоврядування районів у Донецькій області завершують із підготовкою відповідних документів. Щойно папери будуть готові, дитячі будинки отримають грошову допомогу.

Нагадаємо, будинок сімейного типу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, планують відкрити в Маріуполі.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

NewСхід

У Маріуполі хочуть створити багатофункціональний автодром

Протягом декількох років в Маріуполі може з’явитися багатофункціональний автодром. Інформація про це є у відповіді на звернення в Єдиному реєстрі міських петицій.

Міська рада повністю поділяє думку про те, що будівництво автодрому на території міста дозволить значно підвищити рівень проведення змагань з автоспорту, створить кращі умови виступів для спортсменів і підтримки учасників змагань – для вболівальників.

“Роботи з будівництва автодрому були включені до резервного списку об’єктів планованого будівництва в місті Маріуполі на період з 2019 по 2022 роки”, – зазначили у міськраді.

Читайте також: У Маріуполі з’явиться новий фонтан та басейн

Довідково про цю петицію

Петицію про створення автодрому зареєстрував Владислав Колесніков. За словами автора звернення, будівництво автодрому створить умови для проведення авто- і мотоспортивних заходів, а також стане місцем проведення дозвілля для мешканців міста та прилеглих районів.

“У Маріуполі завжди активно розвивався авто- і мотоспорт, завжди були таланти, здатні принести славу не тільки нашому місту, а й Україні в технічних видах спорту! Основним завданням комплексу є популяризація і розвиток автомобільного спорту в Україні, підвищення інвестиційної привабливості Маріуполя, у тому числі за рахунок подієвого туризму” – наголошує ініціатор.

Нагадаємо, у Маріуполі збираються збудувати сучасний аквапарк. Його хочуть розмістити в Приморському парку.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

NewСхід

На Донеччині триває ремонт великого моста через Сіверський Донець

У Слов’янському районі на Донеччині триває ремонт великого моста через ріку Сіверський Донець. Штучна споруда протяжністю 233 пог. м розташована на виїзді з Богородичного у напрямку Святогірська та є частиною автомобільної дороги загального користування державного значення Т-05-21 /М-03/ – під’їзд до м. Святогірська, км 6+895. Про це повідомляє прес-служба Служби автомобільних доріг у Донецькій області.

Станом на 21.05.2019 на об’єкті (по одній смузі руху) у повному обсязі виконано роботи із захисту балок прогонових будов спеціальним полімерно-цементним розчином (після фрезерування зношеного асфальтобетонного покриття та демонтажу застарілої залізобетонної плити).

Читайте також: Розпочався ремонт стратегічно важливої дороги на Донеччину

Крім того, тривають роботи з улаштування нових деформаційних (температурних) швів, пішохідних тротуарів, які до ремонту знаходилися у вкрай незадовільному стані. На черзі – улаштування нової гідроізоляції та асфальтобетонного покриття.

Варто додати, що до ремонту експлуатаційний стан споруди був «працездатним», однак зношеність гідроізоляційного шару мостового полотна згодом могла призвести до стрімкого руйнування балок прогонових будов, деформаційних швів та ригелів опор. Цьогорічний ремонт дозволить забезпечити надійність та довговічність споруди, побудованої у далекому 1972-ому році.Роботи виконуються ТОВ «ВП Мост» (результати відкритих торгів) на замовлення Служби автомобільних доріг у Донецькій області (Укравтодор).

Коментарі

Коментарі

Читати далі

NewСхід

У восьми ОТГ на Луганщині відбудуться перші вибори

У восьми об’єднаних територіальних громадах Луганщини 30 червня відбудуться перші вибори. Про це йдеться на сайті Луганської ОДА.

У Луганській області вже утворено 23 ОТГ, до яких увійшли 95 місцевих рад. З них упродовж 2018 року – 11 ОТГ, у 2019 – одна, Половинкинська у Старобільському районі. У дев’яти з них перші вибори вже відбулися.

Вісім очікують на перші вибори 30 червня 2019 року. Це Веселівська, Калмиківська, Підгорівська, Шульгинська сільські у Старобільському районі, Великочернігівська, Красноталівська у Станично-Луганському районі Коломийчиська, сільська у Сватівському районі та Марківська селищна.

Загалом у цей день вибори відбудуться у 66 громадах України. У 25 громадах перші вибори ще не призначені. Серед них і п’ять ОТГ Луганської області: Гірська міська, Новоайдарська селищна, Нижньотеплівська та Широківська сільські, Щастинська міська.

Читайте також: USAID дасть мільйон доларів на будівництво сміттєсортувальної лінії в Лимані

Разом з тим, у 94 районах України не утворено жодної ОТГ. З Луганської області до цього переліку потрапив лише Міловський район.

Зазначимо, схвалений розпорядженням голови облдержадміністрації від 2 жовтня 2018 року проект перспективного плану передбачає утворення в межах області 39 ОТГ. З них 11 запроектовані для створення на тимчасово окупованій території.

Крім того, у 2018 році виявили бажання приєднатися до вже утворених ОТГ дві сільські громади – Тимошинська до Білокуракинської та Заайдарівська до Новопсковської. Додаткові вибори депутатів у цих громадах призначені також на 30 червня 2019 року.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

NewСхід

У Маріуполі на переробку зібрали 40 тисяч пластикових кришок

Раніше ми повідомляли про те, що в Маріуполі стартував благодійний проект “Кришечки збирай, людям допомагай”. У рамках акції представники громадських організацій міста зібрали понад 40 тисяч пластикових кришок за два місяці, йдеться у сюжеті «UA: Донбас».

Ідея належить громадській організації «Еко Junk» і проводиться з метою залучення людей до сортування пластику.

Чим мотивують важливість?

“Це допоможе екології в цілому, оскільки кришечки валяються на землі і перегнивають, або їдуть на звалище. Ми ж знайдемо їм нове застосування у творчих, корисних речах, а також ті кришечки, які втратили зовнішній вигляд, відправимо в пункти прийому на переробку”, – розповідає керівник ГО “Еко Junk” Владислав Деменков.

Застосування кришечок вже знайшли учні шкіл – з них виготовляють ортопедичні килимки, які будуть дарувати дітям з плоскостопістю.

Читайте також: У Маріуполі відкриють еко-містечко

Можна долучатися й надалі

Активісти зазначають, що для проведення акції не ставили конкретних термінів, вона триватиме і надалі.

Нагадаємо, у Маріуполі встановили контейнери для збору небезпечних відходів.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Тренди