

Суспільство
Причина №15, чому варто підтримати #ШоТам: ми розповідаємо рецепти успіху переселенців
Навіть під час коронакризи #ШоТам шукає успішні історії, приклади позитивних зрушень в суспільстві та державі. І серед наших постійних тем – історії переселенців, які втратили рідну домівку, але зуміли встояти на ногах і тепер надихають інших.
Якщо ти сам переселенець або тобі просто подобаються історії про людей, які не злякалися почати все з нуля – підтримай нас і ми зможемо робити ще більше таких історій.
Для нас це особливо трепетна тема – адже більша частина колективу #ШоТам – переселенці з Луганська. Вони так само спакували життя у валізи і починали заново в іншому місті з надією скоро повернутися додому.
У різних регіонах України нині живуть сотні тисяч переселенців із Донбасу і Криму. Зараз українські ЗМІ або взагалі мало цікавляться їхніми проблемами чи досягненнями, або продовжують транслювати стереотипи про “бандюків з Донбасу”.
#ШоТам проти цього. Ми розповідаємо про переселенців, як про простих українців, яких війна і втрата дому не зламала, а навпаки зробила сильнішими. Які намагаються на краще змінити громади та регіон, де оселилися, заснувати власну справу, допомогти іншим.
Хочемо показати, що серед переселенців є чимало людей з нелегкою долею, і чимало людей з захоплюючими історіями. Зібрали декілька публікацій про наших героїв, які надихають.
1. Олексій та Анастасія Конюші, коли розпочалась війна, вивозили пасіки під обстрілами та продовжили справу чотирьох поколінь.
2. Анна і Павло Оголь – молоде подружжя, переселенці з Донецька, займаються незвичайним бізнесом – виготовляють костюми роботів-трансформерів, які вже є популярними в багатьох країнах світу.
3. Наталя Рак з родиною полишила домівку в Донецьку. І перетворила власне хобі на сімейний бізнес.
4. Родина Юркових у 2015 році переїхала з буремного Донецька до селища під Краматорськом. Вони заснували бізнес на 300 гривень.
У Дружківці працює ательє, в якому шиють авторські ляльки та м’які іграшки. Кравчині продають свої вироби в Італію та Австрію. Найбільшою популярністю серед іноземців користуються портретні ляльки (точні копії замовників). А заснувала бренд “Denata Toys” переселенка Наталя Держипільська.
Як підтримати ШоТам?
Ви можете обрати для себе зручну суму, обравши з трьох варіантів:
- 29.99 гривень
- 49.99 гривень
- 99.99 гривень.
Це щомісячний платіж, який стягується автоматично.
Просто перейдіть за посиланням – “Підтримати”. Оберіть для себе суму, яку вважаєте за потрібну, та зручний спосіб оплати.
Чекаємо на вашу підтримку і вже готуємо наступні матеріали про те, що навколо існує не тільки велика #зрада, а багато-багато маленьких #перемог українців, які рухають Україну вперед.
Будьте з нами й щодня переконуйтесь у тому, що наша держава заслуговує на те, щоб вкладати в неї час і гроші.Підписуйтеся на нас у Twitter, Instagram, Telegram, Facebook, YouTube!


Суспільство

У Міністерстві внутрішніх справ плавнують встановити по всій країні 600 камер автофотовідеофіксації протягом трьох-чотирьох років.
Про це повідомляє Укрінформ.
Навіщо це потрібно?
Як йдеться у повідомленні, щороку в Україні фіксують до 150 тис. дорожньо-транспортних пригод, в яких гинуть 3,5 тис. українців. За інформацією МВС України, 30% ДТП відбуваються через перевищення швидкості. Ще приблизно 20% ДТП на українських автошляхах — через порушення правил маневрування. Ще 10% — через водіїв у стані алкогольного сп’яніння.
Українські правоохоронці за зразок беруть досвід Польщі, де на дорогах встановлено понад 400 відеокамер, і на третину зменшилася кількість ДТП.
Читайте також: У Харкові встановлять 1000 камер на дорогах
“Ми встановили 55 камер в Києві та Київській області. В перспективі — встановлення по всій країні 600 камер протягом 3-4 років”, — розповіли у МВС.
Раніше повідомлялося, що 21 грудня 2020 року Кабінет Міністрів затвердив нову Державну програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2023 року, розроблену на основі раніше схваленої Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні до 2024 року.
Читайте також: У Житомирі встановлять ще 150 відеокамер для безпеки міста
У 2021 році на реалізацію Держпрограми передбачено 2,4 млрд грн, за які заплановано побудувати нові розв’язки кільцевого типу та освітлені пішохідні переходи зі світлофорами на вимогу; влаштувати нові демпферні системи, комплекси “Зважування у русі” для автоматичного габаритно-вагового контролю та майданчики для зупинки і зважування; розширити систему автофотовідеофіксації, встановивши ще 125 комплексів автоматичної фіксації; придбати фантоми і спецавтомобілі для перевірки поліцією стану вулично-дорожньої мережі та техстану транспортних засобів.
Нагадаємо, в електричках з’являться камери відеоспостереження та “червоні” кнопки.
Фото: nv.ua
Суспільство

Українська біатлоністка Юлія Джима виборола для нашої збірної першу медаль у гонці Кубка світу, пише kyiv.media.
Зазначається, що у четвер, 21 січня, в італійському Антгольці під час жіночої індивідуальньої гонки Джима здобула срібло.
Читайте також: Українка стала найкращою дзюдоїсткою світу

30-річна спортсменка закрила всі 20 мішеней і посіла друге місце. Вона програла тільки австрійці Лізі Терезі Гаузер, яка здобула дебютну перемогу в кар’єрі. Замкнула трійку призерок француженка Анаіс Шевальє-Буше.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
“Джима – єдина біатлоністка в цій гонці, яка обійшлася без промахів. Гаузер і Шевальє-Буше заробили по хвилині штрафу, але були швидшими на лижні. Срібна медаль Джими – перша нагорода збірної України в цьому сезоні на Кубку світу”, – зазначено у повідомленні.
Завдяки успішному виступу Юлія Джима пройшла кваліфікацію до гонки з масовим стартом, що відбудеться у суботу, 23 січня.
Нагадаємо, Львівський велосипедний клуб потрапив у п‘ятірку найкращих у Європі.
Як ми повідомляли раніше, українка потрапила в трійку найкращих футбольних арбітрів світу.
Усі фото: kyiv.media.
Суспільство

У КП «Дарницьке лісопаркове господарство» в Києві триває підгодівля диких тварин, працівники лісництва проводять викладку кормів у спеціально відведених місцях.
Про це пише Вечірній Київ.
Зазначається, що найчастіше до годівниць приходять козулі. Їх «впізнають» за слідами на снігу, а от фотографій тварин немає — надто вони полохливі. Наближення людини чують здалека, і тікають.

Найбільшу (до 70%) частку в кормовому раціоні сарни (так ще називають цих маленьких оленів) складають трав’янисті рослини. З дерев і чагарників найчастіше об’їдає осику, вербу, горобину, липу, березу, дуб, ясен. Взимку іноді годується хвоєю молодих сосен, але на відміну від оленя й лося не їсть кору, тому із задоволенням пригощаються «віниками», які для них готують люди. Цікаво, що козулі, які приходять до годівниць Дарницького лісництва, більше люблять саме березові віники.
Читайте також: Читати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart
Також для копитних тварин залишають штучні солонці — використовують спеціальну брикетовану сіль-лизунець для того, щоб копитні могли поповнити дефіцит натрію та кальцію.

Про диких тварин на Київщині
Екологи стверджують, що фауна у місті і довколишніх лісах почуває себе досить непогано. Русанівку й Гідропарк уподобали хазяйновиті бобри, а Воскресенські сади та місцевість поблизу проспекту Свободи — лосі та косулі.
У Національному природному парку «Голосіївський» повідомляють, що у них основна концентрація великих тварин — у Конча-Заспі, на території Лісниківського відділення парку. Тут живуть лосі, кабани, борсуки, козулі, лисиці, зайці та кабани.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
Нагадаємо, на Тернопільщині сфотографували стадо плямистих оленів.
Як ми повідомляли раніше, у Києві в локдаун тварин із притулку привозитимуть новим господарям безкоштовно.
Головне фото: shostka-flora.in.ua.