

Суспільство
Причина №11, чому варто підтримати #ШоТам: ми розповідаємо рецепти успіху переселенців
Навіть під час коронакризи #ШоТам шукає успішні історії, приклади позитивних зрушень в суспільстві та державі. І серед наших постійних тем – історії переселенців, які втратили рідну домівку, але зуміли встояти на ногах і тепер надихають інших.
Якщо ти сам переселенець або тобі просто подобаються історії про людей, які не злякалися почати все з нуля – підтримай нас і ми зможемо робити ще більше таких історій.
Для нас це особливо трепетна тема – адже більша частина колективу #ШоТам – переселенці з Луганська. Вони так само спакували життя у валізи і починали заново в іншому місті з надією скоро повернутися додому.
У різних регіонах України нині живуть сотні тисяч переселенців із Донбасу і Криму. Зараз українські ЗМІ або взагалі мало цікавляться їхніми проблемами чи досягненнями, або продовжують транслювати стереотипи про “бандюків з Донбасу”.
#ШоТам проти цього. Ми розповідаємо про переселенців, як про простих українців, яких війна і втрата дому не зламала, а навпаки зробила сильнішими. Які намагаються на краще змінити громади та регіон, де оселилися, заснувати власну справу, допомогти іншим.
Хочемо показати, що серед переселенців є чимало людей з нелегкою долею, і чимало людей з захоплюючими історіями. Зібрали декілька публікацій про наших героїв, які надихають.
1. Олексій та Анастасія Конюші, коли розпочалась війна, вивозили пасіки під обстрілами та продовжили справу чотирьох поколінь.
2. Анна і Павло Оголь – молоде подружжя, переселенці з Донецька, займаються незвичайним бізнесом – виготовляють костюми роботів-трансформерів, які вже є популярними в багатьох країнах світу.
3. Наталя Рак з родиною полишила домівку в Донецьку. І перетворила власне хобі на сімейний бізнес.
4. Родина Юркових у 2015 році переїхала з буремного Донецька до селища під Краматорськом. Вони заснували бізнес на 300 гривень.
У Дружківці працює ательє, в якому шиють авторські ляльки та м’які іграшки. Кравчині продають свої вироби в Італію та Австрію. Найбільшою популярністю серед іноземців користуються портретні ляльки (точні копії замовників). А заснувала бренд “Denata Toys” переселенка Наталя Держипільська.
Як підтримати ШоТам?
Ви можете обрати для себе зручну суму, обравши з трьох варіантів:
- 29.99 гривень
- 49.99 гривень
- 99.99 гривень.
Це щомісячний платіж, який стягується автоматично.
Просто перейдіть за посиланням – “Підтримати”. Оберіть для себе суму, яку вважаєте за потрібну, та зручний спосіб оплати.
Чекаємо на вашу підтримку і вже готуємо наступні матеріали про те, що навколо існує не тільки велика #зрада, а багато-багато маленьких #перемог українців, які рухають Україну вперед.
Будьте з нами й щодня переконуйтесь у тому, що наша держава заслуговує на те, щоб вкладати в неї час і гроші.Підписуйтеся на нас у Twitter, Instagram, Telegram, Facebook, YouTube!
Суспільство

На місці ракетного обстрілу в Києві, який стався 17 червня, рятувальники й комунальники виявили живого котика, який провів кілька днів під уламками.
Про це повідомили в «ДТЕК Київські електромережі».
Тварину помітили рятувальники серед зруйнованого фасаду — вона була в кутку, обгоріла й мала ознаки сильного стресу. Кішка змогла вибратися з-під завалів і втекла до найближчих руїн. Ймовірно, у неї пошкоджений хвіст, проте лапи та основні життєві функції у нормі.
Читайте також: Хочете допомогти, але не можете взяти додому? Ось як підтримати хвостиків у притулках
Рятувальники спробували напоїти й оглянути котика, але він не дозволив наблизитися — тварина втекла в сторону вулиці.
Пізніше Анна Герез в інстаграмі повідомила, що цю кішку вже знайшли та допомагають їй.

Нагадаємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «ДТЕК Київські електромережі»
Суспільство

20 червня 2025 року відбувся черговий етап великого обміну військовополоненими. Згідно зі Стамбульськими домовленостями, Україна повернула з російського полону ще одну групу захисників, які мають важкі поранення або тяжкі хронічні захворювання.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
До України повернулися військовослужбовці Збройних сил, зокрема представники Військово-морських сил, Сухопутних військ, Територіальної оборони, Десантно-штурмових військ, Сил безпілотних систем, а також Державної прикордонної служби та Національної гвардії. Усі звільнені — солдати або сержанти.
Серед повернутих є захисники Маріуполя, які перебували в полоні з 2022 року. Багато з них мають важкі медичні діагнози, зокрема епілепсію, гіпертонію, ішемічну хворобу серця, ураження опорно-рухового апарату, проблеми із зором, грижі та хронічні захворювання органів травлення. У багатьох спостерігається значна втрата ваги.
Читайте також: «Україна — мій вибір». Це біженці, які знайшли прихисток в нашій країні
Після повернення звільнені пройдуть медичне обстеження, лікування та реабілітацію. Вони отримають необхідну допомогу, нові документи та компенсацію за весь час перебування у неволі.
У Координаційному штабі зазначили, що обмінний процес ще триває, і найближчим часом плануються нові етапи. Точна кількість звільнених буде оголошена після завершення всіх процедур.





Нагадаємо, що захисник повернувся з полону та дізнався, що в нього народився син (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Коордштабу
Суспільство

У Львові медики реабілітаційного центру UNBROKEN зберегли руку 22-річному захиснику Віталію Кудричу, який дістав важке поранення під час мінометного обстрілу на Курщині. Завдяки п’яти складним операціям хірурги змогли запобігти ампутації, хоча поранення загрожувало втратою кінцівки.
Про це повідомили в центрі.
Історія військового
Бійця із Львівщини евакуювали до стабілізаційного пункту одразу після обстрілу. Потім через Суми та Київ Віталій потрапив до центру UNBROKEN у Львові вже в комі. Після двох місяців непритомності хлопець прийшов до тями. До моменту стабілізації лікарі розпочали реабілітацію — з ним працювали фізичний терапевт і логопед.
На тілі Віталія — тату жінки-воїна з мечем. Саме на нього припала глибока рана. Хірурги виявили значний дефект м’яких тканин, пошкодження артерій, перебиті кістки й сухожилля. Попри ризики, фахівці вирішили рятувати кінцівку: укоротили руку, щоб наблизити вцілілі частини кісток, заклали цементний спейсер з антибіотиком та провели пересадку шкіри з ділянки стегна.
Читайте також: «Люди, я бачу»: захисник поділився успіхом після операції (ВІДЕО)
Наразі стан Віталія стабільний, і медики готуються до наступних етапів — пластики кісткового дефекту та відновлення сухожиль. Попереду ще не менше ніж пів року лікування та реабілітації. У центрі зазначили, що військовий налаштований оптимістично й мріє про подорож Закарпаттям.



Нагадаємо, що у Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення.
Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN