Суспільство
Про відбудову та права людини. Docudays UA та «Радіо Сковорода» запустили подкаст RIGHTS NOW!
Docudays UA та «Радіо Сковорода» запустили подкаст RIGHTS NOW!. Це записи п’ятьох подій правозахисної програми RIGHTS NOW! та проєкту «Архів війни», що відбулися під час 20-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
Про це повідомляє ШоТам.
Епізоди подкасту Rights Now! виходитимуть що два тижні на всіх цифрових платформах (SoundCloud, Spotify, Google та Apple podcasts). У них експерти/-ки поговорять про права людини під час війни, зокрема про відбудову країни та справедливе покарання воєнних злочинців.
Перший аудіозапис розмови «Відновлення після поранень: як військові долають бюрократію» вже доступний для прослуховування. Гості події – засновники/-ці громадської організації, яка захищає права військових, «Принцип»: військовослужбовець та адвокат Масі Найєм, правозахисниця Любов Галан, а також військова медикиня Аліна Михайлова. Експерти/-ки розмірковують, як мінімізувати бюрократичні процедури та зробити ефективною взаємодію військових із державою.
У наступному епізоді, «Психологічний самозахист: чому важливо жартувати про війну», журналіст Євген Павлюковський обговорює з мінометником ЗСУ і соціологом Олександром Шульгою та політичною психологинею Світланою Чуніхіною те, як жарти можуть бути способом психологічного самозахисту.
Третім епізодом подкасту є розмова «Голоси України: як говорити про війну, аби світ розумів». У ній журналістка Наталка Гуменюк, американський документаліст Том Дженнінгс, воєнний кореспондент і лауреат Пулітцерівської премії Мстислав Чернов, а також режисер Роман Любий, розказують про свій досвід донесення правди про війну в Україні за кордоном. Модерує розмову проєктна менеджерка «Архіву війни» Марія Бучельнікова.
Читайте також: «Вітаємо! Ви виграли автівку, подробиці – за лінком». Знайомі з правилами кібербезпеки? Час перевірити свої знання (ТЕСТ)
Про покарання воєнних злочинців та важливість називати речі своїми іменами йдеться в епізоді «Конфлікт, війна, геноцид? Що напишуть про російську агресію підручники з історії?». Журналіст «Українського радіо» Роман Коляда веде діалог із керівником Департаменту протидії злочинам в умовах збройного конфлікту Офісу Генпрокурора Юрієм Бєлоусовим та юридичним директором ГО «Truth Hounds», Дмитром Ковалем.
Завершиться подкаст розмовою про «Відбудову України: як зробити громади комфортними для всіх». У ній юристка зі спеціалізацією в урбаністиці Олена Купіна, урбаністка Дарина Пирогова та активістка Уляна Джурляк дають практичні поради, як мешканці та мешканки за допомогою інструментів громадського контролю можуть долучитися до відбудови своїх населених пунктів. А модерує розмову комунікаційниця Анастасія Куриленко.
Довідка
Правозахисна програма RIGHTS NOW! щорічно відбувається в межах кінофестивалю Docudays UA. Це майданчик для обговорення актуальних питань правозахисниками /-цями, представниками/-цями держави та громадського сектору та незалежними експерт(к)ами. «Архів війни» – проєкт ГО «Докудейз» та Infoscope, який збирає та каталогізує цифрові матеріали про велику війну.
Нагадаємо, для українців запустили онлайн-платформу безоплатної правової допомоги.
Фото: надане ШоТам
Суспільство
Мальопис вийде 12 лютого 2025 року в імпринті видавничої групи Hachette Livre — Robinson. Реліз французькомовного видання відбудеться до того, як вийде книга українською.
Про це повідомили у видавництві «Видавництво».
Комікс створили Маріам Найем, Юлії Вус та Івана Кипібіди. Книгу зможуть прочитати люди з Франції, Бельгії, Швейцарії, Квебеку та інших франкомовних країн.
«Це мальопис про нашу довгу війну з росією. За роки повномасштабної війни з’явилося чимало історій, зокрема графічних, де про нашу війну говорять іноземці. Але в цій війні живемо ми. І нам було важливо розповісти про неї самим. Щоб і ми, й іноземці побачили її нашими очима, про те, як ми її відчуваємо»‚ — написали видавці в анотації до книги.
Разом із тим видавництво готує мальопис до публікації польською та фінською мовами.
Нагадаємо, що в Україні започаткували нове видавництво, що випускатиме книги балканських авторів.
Також ми писали, що на «Оскар» номінували український фільм «Порцелянова війна» (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Видавництва»
Суспільство
Будинок створили на 24 квартири, у яких житимуть поранені переселенці, які проходять реабілітацію в центрі UNBROKEN Ukraine. Житловий комплекс складатиметься з восьми будівель, які будуть повністю інклюзивними.
Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації.
Квартири, які передаватимуть мешканцям, будуть із готовим ремонтом, меблями та необхідною технікою. Люди зможуть жити у будинках до року. Під час проживання пацієнти UNBROKEN Ukraine будуть під наглядом лікарів.
Читайте також: У двох школах на Київщині, що пережили окупацію, встановили сонячні електростанції (ФОТО)
Європейська комісія виділила на цей проєкт 19,5 мільйонів євро грантових коштів, а міський бюджет Львова профінансував укриття та утримуватиме будинок.
Львів реалізує проєкт у співпраці з Європейським Союзом та програмою NEFCO in Ukraine «Зелене відновлення України». Програма є частиною масштабного проєкту із забезпечення тимчасового житла для постраждалих від війни.
Нагадаємо, що у Львові на маршрути вийшли екологічні трамваї, отримані від Берліна.
Фото: фейсбук-сторінка ЛОВА
Суспільство
Тепер в Одесі на автостанції «Старосінна» люди з порушеннями слуху зможуть безоплатно скористатися послугами перекладачів жестової мови, а для маломобільних груп і людей з порушеннями зору покращать умови пересування.
Про це повідомила ГО «Доступно.UA».
Як це працюватиме
Аби налагодити безбар’єрну комунікацію, працівники на касах зможуть звертатися до перекладачів жестової мови через додаток MyBus. У цьому їм допомагатимуть фахівці громадського руху «Соціальна єдність».
Нагадуємо, що в застосунку «Київ Цифровий» зʼявилася нова функція оплати проїзду.
Також на автостанції вжили заходів, які допомагають людям з порушеннями зору орієнтуватися в просторі, а працівників автовокзалу навчали коректно взаємодіяти з людьми з інвалідністю.
Ініціативу втілила ГО «Доступно.UA» з депутатом Миколаївської міської ради Юрієм Степанцем, який сам належить до маломобільної групи. Команда створила рекомендації для покращення умов пересування на «Старосінній».
Читайте також: на Дніпропетровщині запрацював модернізований ЦНАП.
Фото обкладинки: Туристичний портал міста Одеса.