В Україні видадуть повну збірку напрацювань поета-шістдесятника, публіциста і політвʼязня СРСР Василя Стуса у 15 томах. Перша книга вийде вже на початку 2025 року.
Про це повідомила кореспондентка Еспресо Юлія Зубченко після презентації проєкту.
Створення видання
Ці книги охоплять 1950-ті й 1960-ті, у них будуть не лише твори поета, але й коментарі до них. Під час презентації проєкту розповіли, що подібна збірка вже видавалася у 1990-х роках, але зараз знайти те видання дуже важко.
Наразі вже розпочали роботу над укладенням першого тому. Його обіцяють видати вже на початку наступного року. Команда професіоналів займається зацифровуванням матеріалів.
«Щоб побачити явище, треба його зібрати. Щоб побачити Україну, вона має складатись з багатьох клаптиків, з тих, які нам подобаються, з протилежних думок, з усіх інших. Так і Стуса треба було зібрати. І я десь на початку 1990-х років просто заборонив видавати збірки, поки ми не зробимо багатотомник. Бо якби не було разом зібраних листів, статей, його виступів тощо, Стуса як явища б не існувало», — розказав син поета, голова управління Стус-Центру Дмитро Стус.
За словами упорядниці тому Маргарити Єгорченко, у повному зібранні творів важливі не лише певні твори, а й коментарі. Він міститиме текстологічні нотатки, періодику тощо. Перший том буде присвячений ранній творчості Стуса, адже вона заклала основу. Упорядниця вказала, що в нього увійдуть вірші, які не публікували раніше.
Нагадаємо, що в Україні оголосили премію за найкращі літературні твори з грошовою винагородою.
До виходу «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» у тематичному супермаркеті «Сільпо» додали нові елементи дизайну. Відтепер на вході до магазину гостей зустрічає сталкер у повному екіпіруванні, а вивіска магазину отримала новий акцент: крапку над «і» замінили на артефакт «Душа». Його сяйво нагадує про містичну енергетику та небезпеку Зони відчуження.
Про це повідомляє пресслужба Сільпо.
У відділі з овочами та фруктами «оселився» легендарний снорк — один із найбільш впізнаваних персонажів гри, чия поява відразу нагадує про небезпеки, які чекають у Зоні. Також у супермаркеті встановили чортове колесо, яке стало символом зони відчуження. Його можна знайти у відділі непродовольчих товарів.
Крім того, до виходу релізу гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля», 20 листопада, у тематичному «Сільпо» відбувся розшук артефактів. Гості магазину мали змогу знайти тематичні бляшанки, сховані серед полиць, та обміняти їх на унікальні призи:
Супермаркет «Сільпо» в Києві, на вул. Березневій, 12а, був створений у співпраці з розробниками гри GSC Game World та уже став знаковим місцем для фанів «S.T.A.L.K.E.R.». Дизайн магазину відтворює естетику постапокаліптичного світу: стіни нагадують закинуті індустріальні споруди, колони стилізовані під сосни, а на стінах — концепт-арти гри.
Цьогоріч команда журналістів суспільно-політичного порталу «Сектор правди» зняла документальну стрічку про життя в прифронтових громадах Сумської області. Прем’єра фільму «Прифронтове життя. Сумщина» відбулася на початку листопада в Конгрес-центрі Сумського державного університету.
Фільм розповідає про життя в регіоні, який постраждав від війни, пережив окупацію і продовжує підтримувати ЗСУ. У кадрі — історії людей із Сум та 12 громад області, зокрема Свеської, Кролевецької, Путивльської та Тростянецької. Герої стрічки — ті, хто втратив домівки, волонтери, які плетуть маскувальні сітки, та місцеві жителі, що створюють ткацькі вироби.
На показ у Сумах завітали учасники фільму — жителі прифронтових громад. Фільм уже побачили у Києві, Тернополі та німецькому Гуммерсбасі. Крім того, стрічку транслювали на телеканалі «ЕСПРЕСО».
Де подивитися
Документальний фільм «Прифронтове життя. Сумщина» стане доступним на платформі «Київстар ТБ» з листопада. Наразі можна переглянути тизер, який дає змогу відчути атмосферу стрічки.
Нагадаємо, що в Україні зняли документальний фільм про жінок-рятувальниць (ВІДЕО).
Фото обкладинки: кард з фільму «Прифронтове життя. Сумщина».
У переліку фіналістів — Дмитро Купріян, Оксана Омельчук, Анна Жулян, Євгенія Первак та Ігор Чекачков. Їхні роботи стали частиною виставки, яка триває у паризькій галереї Talmart.
Що це означає для авторів
Виставка надає митцям унікальну можливість презентувати свої твори широкій аудиторії. Її відвідують не лише глядачі, але й куратори, колекціонери та професіонали у сфері фотографії. Участь у цьому проєкті відкриває двері до міжнародного визнання та нових перспектив у творчому розвитку.
Виставка триватиме до 22 листопада 2024 року включно. Місце проведення — галерея Talmart у Парижі.
Form Photo Award — це одна з найавторитетніших премій у галузі фотографії, що відзначає талановитих митців з усього світу. Участь українців у шорт-листі підкреслює їхній високий рівень майстерності та здатність конкурувати на світовій арені.
Нагадаємо, що в Україні зняли документальний фільм про жінок-рятувальниць (ВІДЕО).
Коментарі