Суспільство
«Повернись живим» передав військовим перший комплекс дронів-розвідників SHARK (ФОТО)
Благодійний фонд «Повернись живим» передав українським військовим свій перший комплекс дронів-розвідників SHARK.
Про це повідомили у твіттері фонду.
Зазначається, що прохідне авто із наземною станцією й два безпілотники з пусковою установкою отримали аеророзвідники однієї з артилерійських бригад ЗСУ.
Загалом у співпраці з мережею АЗС «ОККО» фонд планує зібрати 325 мільйонів гривень на 25 таких розвідкомплексів. На ці гроші «Повернись живим» закупить 75 безпілотників (50 основних і ще 25 – для заміни втрачених), 25 автівок Torsus з обладнаними пунктами управління, а також 25 пускових установок. Станом на 22 березня благодійникам вдалося зібрати понад 285 мільйонів гривень.
Про безпілотники SHARK
Цей безпілотник – повністю український, від ідеї розробки до виробництва. Його створили вже під час повномасштабної війни. Він сконструйований спеціально для проникнення на тимчасово контрольовану ворогом територію для проведення глибинної аеророзвідки та коригування, зокрема, західного далекобійного озброєння, включно з американською реактивною артилерійською системою HIMARS.
Дрон може заглибитися в тил ворога до 60 км та вести спостереження на відстані до 5 км від безпілотника до обʼєкта. Крейсерська швидкість становить 70-90 км/год, а максимальна – 150 км/год.
Про розробника
ТОВ «Укрспецсистемс» – українська компанія, створена у 2014 році, яка займається розробкою і виробництвом військових та цивільних комплексів БПЛА, наземних станцій управління, корисного навантаження, компонентів та програмного забезпечення. «Укрспецсистемс» випускає два класи безпілотників – оперативно-тактичного рівня PD-2 та тактичний безпілотник «ШАРК».
Нагадаємо, на щорічному закритому заході НАТО Tide Spirit презентували українську систему ситуаційної обізнаності Delta, що забезпечує військових різноманітними даними про противника та координацію сил на полі бою.
Також ми повідомляли, що Україна почала співпрацю з Ізраїлем у сфері розвідки та оборони.
Фото: facebook.com/backandalive.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі