

Суспільство
Показали термальні джерела Херсонщини з висоти пташиного лету (ВІДЕО)
На Херсонщині презентували відеоролик про гарячі джерела, що чудово підійдуть для зимового відпочинку.
Зазначається, що гарячі джерела – це справжня знахідка для тих, хто хоче оздоровити тіло й душу, особливий хімічний склад термальних вод допомагає, покращує стан шкіри та зменшує наслідки стресу й покращує психологічне здоров’я.
Термальне джерело біля с. Залізний Порт
Унікальний цілющий гейзер знаходиться на відстані 30 км від курортного населеного пункту Залізний Порт, в районі сіл Облої та Бехтери. Джерело було відкрите випадково під час пошуку родовищ природного газу на початку 80-х років минулого століття. Свердловину законсервували, а потім повторно відкрили майже через тридцять років.
На території термального джерела знаходяться два басейни: з цілющою водою та лікувальними грязями. Купання в гарячому джерелі корисне як для дорослих, так і для дітей, однак процедуру варто проводити після попередньої консультації з лікарем. Вода термала багата йодом, бромом та набором мінеральних солей. Завдяки унікальному мінеральному складу за своїми лікувальними властивостями джерело не поступається Мертвому морю. Купання у джерелі допомагає при захворюваннях суглобів, щитоподібної залози, дихальної та нервової систем.
Читайте також: Шиє бронежилети не гірші за американські: як херсонець створив бренд військового спорядження
Для зручності відпочивальників на території гейзеру облаштовані кабінки для переодягання й гігієнічні приміщення, однак чисту воду для змивання грязей варто взяти с собою. Їжу та напої слід придбати заздалегідь.
Вартість входу – 50 гривень.

Термальне джерело поблизу клініки В. Козявкіна
Це термальне джерело з’явилося у 80-х роках минулого століття під час будівництва центру реабілітації для спортсменів біля селища Щасливцеве на Арабатській Стрілці. Пізніше проєкт було заморожено, у наш час клініка В. Козявкіна перебуває на етапі відродження будівництва.
На сьогодні місцеві жителі та гості Арабатської Стрілки можуть безкоштовно купатися у термальному джерелі, температура води в якому досягає +65°C. Йодо-бромна хлоридно-натрієва вода має унікальні лікувальні властивості. Приймати термальні ванни варто після попередньої консультації з лікарем й не проводити у воді більше ніж 15-20 хвилин за одне купання. Встановлено, що термальні ванни мають протизапальний, знеболюючий, спазмолітичний (покращує мікроциркуляцію та капілярному рівні) ефект. Наявність брому сприяє лікуванню вегето-судинної дистонії, астенічних синдромів та нервозних станів.

На території гарячого джерела обладнані гігієнічні приміщення й каскадний душ. Дістатися до термалу біля клініки В. Козявкіна можна дорогою Генічеськ-Стрілкове.
«Арабатські терми»
Лікувально-оздоровчий комплекс «Арабатські терми» розкинувся біля села Стрілкове на березі озера Сиваш. Наразі на території комплексу знаходяться термальна купальня зі зручними спускам, три мініатюрні басейни з мінеральною водою, два гліцеринових та два солоних озера, зона відпочинку з шезлонгами й парасольками, каскадний душ, алея з виходом до озера Сиваш.

Вода термального джерела сприяє відкриттю пор, максимальному проникненню мінералів і ферментів, очищує організм від шлаків та токсинів, поліпшує кровообіг. Додаткове надходження йоду до організму важливе для покращення здоров’я людей зі зниженою функцією щитоподібної залози, та осіб, які проживають в екологічно несприятливих районах, працюють у шкідливих умовах. Крім того, йод сприяє поліпшенню пам’яті, збереженню розумової діяльності у людей похилого віку, покращенню станів при хворобах Альцгеймера та Паркінсона.
Читайте також: «Хочемо, щоб намисто передавалося у спадок». Як бренд Roots створює етноприкраси
Мікроорганізми сапрофіти, що знаходять у воді термального джерела, є особливо цінними, адже вони виробляють фермент каталозу, що розщеплює надмірну кількість перекису водню. У результаті зміцнюється імунітет, покращуються процеси обміну в усіх органах, а тканини організму збагачуються киснем.
У майбутньому автори проєкту планують побудувати цілорічний готель та водолікарню, обладнати додаткові зони відпочинку, футбольне поле у мініатюрі та тенісний корт.
Вартість входу:
- з 08:00 до 19:00 – 100 грн з особи
- з 19:00 до 23:00 – 200 гривень з особи
- для дітей до 12 років вихід безкоштовний.
Херсонщина туристична приваблива цілий рік! Тож швиденько обирайте гаряче джерело до смаку та вирушайте у теплу зимову прогулянку!
Нагадаємо, на Львівщині за кошти ЄС створять туристичні центри бойківської культури.
Як ми повідомляли раніше, на Донеччині відновили унікальний підводний маршрут.
Усі фото: visitkherson.gov.ua.
Суспільство

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.
Про це повідомив активіст Дмитро Перов.
За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.
На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.
Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.


Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова
Суспільство

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Символізм артоб’єкта
Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.
«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.
Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам
Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».
Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.


Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.
Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».
Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.
«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)
Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.
За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.


Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).
Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»