Суспільство
Підприємець громади на Рівненщині врятував київського виробника паркету (ВІДЕО)
Після 24 лютого київська компанія з виробництва паркету Art Wood Parquet опинилася на межі закриття. Тоді підприємець Костопільської громади запросив бізнес до себе та запропонував партнерство.
Про бізнес-співпрацю розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада Діє».
Вони не були знайомі до війни, а тепер це друзі, що працюють разом.
Андрій Кущенко — лідер у виробництві натурального паркету. Його паркет неодноразово експортувався до Італії, Австрії та Дубаю.
З початком війни справа, якій Андрій віддав 20 років життя, зупинилася. А родина бізнесмена опинилася у бомбосховищі з новонародженим сином.
Читайте також: «Зали Донеччини чекають нашого повернення». Один з найбільших танцювальних центрів України відкриває студію в Ірпені
«У мене за 3 дні до війни народився син – третя дитина», — розповідає Андрій Кущенко, керівник фірми Art Wood Parquet.
Врятувало бізнес оголошення підприємця з Костополя.
«Війна почалася, ми бачимо, що в людей проблеми. Ми одразу оголосили, ми одразу викинули оголошення на всі площі, що «давайте, ми готові приймати». Ну, ми інакше не могли», — каже Олексій Кособуцький, власник ТОВ «Українська деревообробна компанія».
Олексій 26 років тримає деревообробне підприємство на Рівненщині. Він безкоштовно запропонував площі для київського бізнесу.
«Обговорили умови про те, що не треба ніяких коштів, не треба нічого, просто переїжджайте, оживайтеся на новому місці і приходьте до тями. І тоді будемо з вами розмовляти про бізнес, про якусь синергію спільну», — Олексій Кособуцький, власник ТОВ «Українська деревообробна компанія».
Тож нині Андрій освоюється у новій громаді.
«Виробляємо різні види паркету. Зараз дуже актуальна «ялинка». В даному випадку це «французька ялинка». Виробляємо з горіха, з дуба», – Андрій Кущенко, керівник фірми Art Wood Parquet.
Бізнесмени вже налагоджують спільну співпрацю у межах громади.
«Їхній бізнес споріднений з нашим бізнесом. Ми якісь частини комплектуючих виготовляємо, які треба для їхнього підприємства. Ми можемо мати сінергію, ми можемо мати ефект від об’єднання», – Олексій Кособуцький, власник ТОВ «Українська деревообробна компанія».
Читайте також: Позивний «Джампер». Як 26-річний блогер з «білим» квитком став кулеметником в бригаді Чорних Запорожців
Підприємці планують виходити на європейський ринок та виготовляти 10 000 квадратів паркету на місяць.
Ось так завдяки гостинності маленька громада на Рівненщині перетворилася на важливий бізнес-центр країни.
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, Золочівська громада на Львівщині потоваришувала із Польщею і допомагає ЗСУ.
Також ШоТам повідомляв раніше, як на Рівненщині громада розробила програму дозвілля для нових мешканців-переселенців.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі