Суспільство
Петиція про збереження українського дубляжу набрала необхідну кількість голосів
Петиція із закликом залишити дубляж українською набрала необхідні 25 000 підписів за п’ять днів.
Про це повідомляє ШоТам.
Петицію на сайті Офісу президента розмістив 4 липня Павло Скороходько. Наразі її підписали понад 25 000 громадян.
Автор петиції закликає президента України переглянути законопроєкт «Про застосування англійської мови в Україні». Йдеться про положення, в якому зазначається, що частка фільмів, які демонструються мовою оригіналу, у 2025 році становитиме 50%, у 2026 – 75%, а з 2027 – 100%.
«В Україні дубляж вже давно став окремим культурним явищем і частиною культурного надбання. Його скасування, хай поступове, неминуче призведе до значного зменшення популярності української мови, оскільки саме дубляж свого часу сприяв її значній популяризації», – наголосив Павло Скороходько.
Читайте також: Як зробити бізнес ефективним, або Чому слід починати з маркетингового плану
До того ж автор петиції вважає, що кількість глядачів у кінотеатрах зменшиться і це підштовхне їх шукати дубляж російською на піратських сайтах.
Скороходько пропонує збільшити кількість сеансів мовою оригіналу з українськими субтитрами, водночас залишити дубляж українською, аби в потенційного глядача було право вибору.
Довідка
Законопроєкт «Про застосування англійської мови в Україні» пропонує визначити англійську мову як мову міжнародного спілкування, а також надасть рішення підвищення доступності її вивчення. Зокрема, вивчення англійської починатимуть не зі школи, а з дитсадків.
Зауважимо, що 2 липня 2023 року заступниця голови комітету Верховної Ради з питань гуманітарної й інформаційної політики Євгенія Кравчук повідомила, що норми законопроєкту, які стосуються дубляжу фільмів у кінотеатрах, доопрацюють.
Нагадаємо, петиція про створення меморіалу полку «Азов» на Співочому полі набрала понад 25 тисяч голосів.
До того ж петиція з вимогою підписати закон про заборону імпорту книг з Росії та Білорусі набрала необхідні 25 тисяч голосів.
Фото: unsplash.com.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі