

Економіка і бізнес
Перші сімейні молочні ферми відкриваються на Полтавщині і Сумщині
У червні з’являться перші 12 сімейних молочних ферм у Полтавській і Сумській областях.
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі проєкту.
Зазначається, що сімейних молочних ферм вже буде понад 100.
Про відкриття нових ферм стало відомо на форумі MilkyForum, на якому обговорювали, як збільшити конкурентоздатність української продукції на внутрішньому і зовнішньому ринках.
Серед учасників події були виробники молочної продукції, експерти ринку, маркетингові агенції, представники мережевого бізнесу. Одноденна програма MilkyForum була насичена актуальною інформацією, які стосувались важливих для молочної галузі України питань.
Про проєкт
З 2017 року на Рівненщині розпочато великий проект з розвитку молочного тваринництва на селі. Проект має всі перспективи стати одним з рушіїв розвитку сільської місцевості.
Читайте також: Як українські фермери виготовляють конопляний суперфуд (ВІДЕО)
Проект спрямований на розвиток молочного тваринництва шляхом допомоги у створенні сімейних молочних ферм та молочних кооперативів на їх основі.
- Формат невеликих ферм на 10-50 корів дозволяє нам формувати принципово новий молочний бізнес та швидко масштабувати його.
- Наш проєкт розвиває малий бізнес, суміжні напрямки, які обслуговують молочні господарства та дає можливість селянам здавати молоко за вигідною ціною.
- Програмою розвитку сімейних молочних ферм опікується Фонд розвитку ООН і уряди України та Швеції.
- Розрахунки фінансової моделі розроблені спільно з відомою компанією Baker Tilly
Читайте також: Про кіз, трактори і городи: вісім українських сільських блогерів
Все, що потрібно для участі у проекті: ініціативній родині звернутися до організаторів та продемонструвати своє бажання та зацікавлення. Після подання заявки організатори проекту проводять ретельне вивчення можливостей та серйозності намірів кандидатів. Зокрема, важливими критеріями для оцінки кандидатів є наступні:
- Бажання і внутрішня згода родини;
- Наявність приміщення для утримання ВРХ або земельної ділянки для будівництва ферми;
- Бажано: мати досвід в утриманні корів;
- Бажано: мінімальний набір с/г техніки;
- Бажано: земля для кормів/випасу.
З усіх критеріїв найважливішим, безумовно, є бажання та рішуча готовність взяти на себе відповідальність за добробут власної сім’ї. В усьому іншому родина отримує всебічну допомогу з боку спеціалістів проекту.
У разі позитивного рішення, родина стає учасником проекту, в межах якого ми допомагаємо відкрити власний сімейний бізнес і збільшити його у рази протягом 3-5 років, супроводжуючи і допомагаючи на всіх етапах: створення проекту ферми, консультування при будівництві, відбір високопродуктивної худоби, встановлення обладнання, холодильника, фінансовий супровід та впровадження обліку. Після відкриття ферми ми забезпечуємо надання регулярних послуг: зооветеринарне обслуговування, послуги осіменіння, технологічна карта кормів, забезпечення силосу, бухгалтерський облік, отримання дотацій
Цілі проекту
Зупинити занепад села і молочної галузі через створення молочних ферм сімейного типу. Зміцнти сім’ї та допомогти створити родинний бізнес для багатьох поколінь!
Відзначимо, що у травні в Україні відкрили 8 сімейних молочних ферм.
Як ми повідомляли раніше, стартувала інформаційна кампанія з безпечності продуктів харчування.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay