Суспільство
Переселенець із Сєверодонецька відновив бізнес, відкривши «Каву Станцію» (ВІДЕО)
Ще в січні Віталій Сайян із командою отримували відзнаку за свою унікальну «автокав’ярню» у Сєверодонецьку… А нині він починає все з нуля у Кропивницькому.
Як вдалося відновити власну справу на новому місті, розповідає ШоТам.
Його кавовий бізнес починався з 4 м², а виріс до 4-х кав’ярень. Віталій Сайян першим у Сєверодонецьку реалізував формат «кава-драйв». Це коли улюблену каву можна замовити, не виходячи з авто.
Втратив «каву-драйв», але відкрив «Каву Станцію»
Через вторгнення росіян він втратив усе: згоріли квартира і 3 кав’ярні. 2 тижні родина з дітьми жила в підвалі, а тоді вирушила в дорогу.
Кропивницький мав бути проміжним пунктом, а став новою домівкою. Щоб прогодувати родину, Віталій вирішив відновити кавовий бізнес і відкрив «Каву Станцію» у форматі «з собою».
Кавомашина – єдине, що вдалося врятувати з кав’ярень у Сєверодонецьку. Допомагають містяни: приводять друзів, блогери безкоштовно рекламують.
А місцеві кондитери постачають випічку і десерти. До Кропивницького навіть переїхала бариста, яка працювала в Сєверодонецьку.
«Ключі від моєї кав’ярні, яку мала відкривати, до цього дня в мене лежать. Дуже боляче на них дивитися щоразу», — Галина Гейвах, бариста.
Читайте також: «Надійний тил має рятувати економіку». Як Хотинська громада стала фортецею для релокованого бізнесу
Саме в Кропивницькому Віталій і Галина вирішили перейти на українську мову.
«Намагаюсь розмовляти українською мовою. Слухаю українські пісні, дивлюсь українську озвучку. Обов’язково, коли до нас приходить клієнт, ми розмовляємо виключно українською мовою», — Галина Гейвах, бариста.
Віталій каже, що ЗСУ додають мотивації щодня працювати ще більше і краще.
«Останні дії ЗСУ в Харківській області надихають нас на те, що ми зможемо повернутися у своє рідне місто і розвивати і там кав’ярні, і тут, у Кропивницькому», — Віталій Сайян, співзасновник кав’ярні «Кава Станція».
Нагадаємо, у Запоріжжі ятка з фаст-фудом із равликів та устриць допомагає ЗСУ.
Також ми повідомляли, як переселенці із Херсона підкорили Київ фіолетовими сирниками.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі