

Суспільство
Переможцем Kyiv Tech Hub 2020 став проект з психологічної підтримки Elomia
У фіналі менторської програми Polish-Ukrainian Startup Bridge (PUSB) було обрано три найперспективніші стартапи з усієї України. Проект Elomia, який надає психологічну підтримку та допомагає у вирішенні життєвих проблем, посів перше місце та отримав нагороду у розмірі 30 тис. злотих (217 тис. грн.). Друге та третє зайняли RE-leaf PAPER і Caretech. Human відповідно. Кожен з них отримав 10 тис. злотих (72 тис. грн.) для подальшого розвитку своїх бізнес-ідей.
Kyiv Tech Hub – це підсумкова конференція, організована в рамках програми Polish-Ukrainian Startup Bridge, що реалізується фундацією «Фонд Cпівпраці» спільно з Міністерством Фондів та Регіональної Політики Польщі. Мета проекту – визначити найкращі бізнес-ідеї під час регіональних зустрічей в різних містах на території України, проведення преакселерації (перевірка технологічних ідей на життєздатність та створення продуктів на ранній стадії за допомогою сучасних і простих інструментів) з відібраними проектами в онлайн-форматі з досвідченими експертами PUSB, та забезпечення найкращих з цих проектів прямого контакту з представниками польських інвестиційних фондів.
Що варто знати про Elomia
Перше місце посів стартап Elomia – віртуальний психолог, який надає швидку онлайн-допомогу без необхідності виходити з дому. Проєкт орієнтований насамперед на людей, які з різних причин не можуть або не хочуть скористатися подібними послугами на традиційній основі.
«Участь у такому конкурсі як KyivTechHub дасть нам шанс збільшити охоплення аудиторії нашого продукту. Ми дуже пишаємось, що про перемогу проекту Elomia оголосило журі, до складу якого входили спеціалісти, люди з великим досвідом. Фінансовий грант плануємо направити на розвиток чат боту та вихід на міжнародні ринки», – каже засновник стартапу Elomia Тарас Погребняк.
Хто ще став переможцем
Друге місце було присвоєно стартапу RE-leaf PAPER, тобто технології виробництва віскози з подрібненого опалого листя, яка може бути використана, наприклад, для виготовлення паперу. На думку засновника, такий папір може знайти широке застосування у виробництві упаковки для яєць, одноразового посуду, носових хустинок чи, для прикладу, туалетного паперу.
Третє місце посів проект Caretech.Human – рішення Інтернету речей (IoT), яке дозволяє самостійно контролювати та виявляти такі захворювання, як діабет, рак товстої кишки, захворювання органів травлення та інші.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.