Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
stickies 2852375 1280 1 stickies 2852375 1280 1

Технології

П’ять українок, які примусили ІТ-технології працювати на суспільство

Опубліковано

Примусити IT працювати на громадськість – це суто жіночий підхід до цієї чоловічої професії. Ми знайшли для вас стартапи від жінок.Вони не просто є крутими технологічними рішеннями, а водночас вирішують якусь із суспільних проблем.

Читайте також: Як стати монстром відкритих даних: рецепт прозорої влади від Дрогобича

Від медичної платформи до розвиваючих мобільних ігор для дошкільнят – усе це справа рук очільниць надзвичайних технопроектів. Зустрічайте п’ять відомих жінок зі сфери IT і їх стартапи зі сфери “громадянських технологій”.

Галина Василевська

Проект: медична платформа Medics

Стартап Medics вперше був запущений у поліклініках Івано-Франківська. Medics – це підключення лікарень до онлайн-платформи медичних послуг. Запустила стартап Галина Василевська. Дівчина понад п’ять років бере участь у реалізації соціальних проектів.

Читайте такожНа стартапи в Україні виділили 400 мільйонів гривень

Особливості роботи платформи:

  • онлайн-запис до лікаря,
  • дані обстеження зберігатимуться у вашій електронній картці пацієнта,
  • роботу лікаря можна оцінити, залишивши відгук про нього
  • виписані вам електронні рецепти можна використовувати онлайн.
Галина Василевська каже, що її проект покликаний зменшити “живі” черги пацієнтів і систематизувати дані про нього у одній електронній медкартці.

Платформа успішно працює у 31 медичному закладі Хмельницького та запроваджується в інших містах України. Medics є офіційним партнером МОЗ в процесі запровадження e-health в Україні.

Нагадаємо, що минулого тижня був підписаний меморандум з керівництвом міста щодо запровадження цієї системи в усіх медичних закладах міста.

Оксана Борисенко

Проект: Рукавичка-перекладач мови жестів та підтримка молодих стартапів

Оксана Борисенко є співзасновником венчурного фонду GrowthUP – першого українського бізнес-акселератора, що сфокусований на роботі з технологічними стартапами.

Як правило, айтішник – не завжди бізнесмен. Тому GrowthUP покликаний допомогти стартапам у розвитку бізнесу та залученні аудиторії.

Читайте також: Черкаська ІТ-компанія оголосила війну Apple через нечесну конкуренцію. Які шанси здолати гіганта?

Крім того, вона керує стартапом EnableTalk – це рукавички, оснащені 15-ма датчиками, які розпізнають мову жестів і переводять її в текст або мову на вашому гаджеті. Пристрій взаємодіє зі смартфоном з допомогою Bluetooth. Винахід увійшов в топ-10 винаходів 2012 року згідно з рейтингом New York Times.

Оксана Борисенко – співзасновниця першого українського бізнес-акселератора для техностартапів

Катерина Борисенко

Проект: “Громадський бюджет”

Катерина Борисенко професійно займається маркетингом, консалтингом та менеджментом проектів близько 12 років.

Читайте також: Український юридичний стартап оцінили в $ 10 млн

Її проект “Громадський бюджет” – це інструмент для зміни міста через ініціативи активних громадян. Механізм проекту такий: спочатку ви пропонуєте свої проекти для громадського бюджету або долучаєтесь до команд інших проектів. А потім через онлайн-голосування найпопулярніші проекти реалізуються містом під контролем Команд та громадськості. Таким чином кожен мешканець міста може докластись до розподілення бюджетних коштів громади.

Саме проект Катерини Борисенко “Громадський бюджет” успішно працює у багатьох містах країни. Він дає можливість жителям міста брати участь у розподіленні державних коштів

Також вона власник Dosvit – платформи для об’єднаних територіальних громад та міст. З її допомогою можна створити сучасний сайт і підключити до нього будь-які додатки, які допоможуть зробити місто прозорішим. Мова про відкритий бюджет громади, мапу комунальних підприємств, е-петиції.

Євгенія Клепа

Проект: Стартапи для розв’язання проблем влади та громади

Євгенії Клепі 28 років і вона очолює 1991 Open Data Incubator. Дівчина покинула бізнес заради civic tech (громадянських технологій), які розвивають громадянське суспільство і залучають громадськість до розв’язання проблем.

Читайте також: Український стартап зібрав на Kickstarter 430 тисяч доларів на 3D-пазли з металу

1991 Open Data Incubator — некомерційний інкубатор для проектів з відкритих даних відкритих даних. Він перетворює просто відкриті дані на стартапи, які вирішують проблеми влади та громади.

Як ідея перетворюється на стартап, як правильно працювати з відкритими даними, як  піарити власний проект і шукати інвесторів – про усе це можна стартапери дізнаються в інкубаторі.

Євгенія Клепа довгий час працювала у бізнесі, аж поки її не підкорила сфера civic tech (громадянських технологій)

Наталія Табачин

Проект: Розвиваючі мобільні ігри для дошкільнят

Команда Наталії Табачин розробляє розвиваючі мобільні ігри для дошкільнят. Nravo Kids також випускає набори для творчого розвитку дітей та розбудовує спільноту активних батьків у соцмережах. Ідея додатків Nravo Kids у тому, що дитина, окрім розваг, повинна і навчитись чогось корисного з мобільної гри, каже жінка.

Наталя каже: поки її бізнес неприбутковий. Але вона сподівається вийти на окупність через глобальні платформи.

“Кожна наша віртуальна гра продовжується у реальності після того, як вимикаються мобільні пристрої. Адже є “Нравки” – ідеї та матеріали для дитячого розвитку, доступні для завантаження безкоштовно!” – пишеться на сайті продукції.

Коментарі

Технології

Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Опубліковано

Нові скіни та аватар з котом розробили до виходу української гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля». Її випустили 20 листопада цього року.

Про це повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський у телеграмі.

Співзасновник банку вказав, що за перший день понад 160 тисяч користувачів установили цей скін. Разом із цим українці зможуть почути особливий звук оплати.

«У самої грі є заховані великодки. Уважні сталкери помітили що в Заліссі, локації на початку гри, продавець Хом’як тримає на прилавку вагу, а на ній наліпка з котиком з Monobank», — написав Олег Гороховський.

Фото: телеграм-канал Олега Гороховського

Читайте також: Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Про українську гру

Події «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» розгортаються у Чорнобильській зоні відчуження. Гравцям потрібно понад 35 годин, щоби пройти основну сюжетну лінію. Гру локалізували українською та англійською мовами — російська повністю відсутня. Після повномасштабного вторгнення розробники видалили все, що записували цією мовою.

Раніше ми писали, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Фото обкладинки: телеграм-канал Олега Гороховського

Коментарі

Читати далі

Технології

Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Опубліковано

Американський бізнесмен Джаред Айзекман, який підтримує Україну через фандрейзингову платформу UNITED24, узяв український прапор у перший у світі туристичний вихід у відкритий космос.

Про це повідомив очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров у фейсбуці.

Перша туристична місія

Завдяки американцю синьо-жовтий прапор подолав еліптичну дистанцію на відстані 1400 кілометрів від Землі. Це рекордна висота з часів космічної програми «Аполлон», яку проводили з 1961 по 1972 рік.

Читайте також: SpaceX-31 з проєктом українських школярів на борту стартувала у США

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Місію повністю транслювали у прямому етері. Айзекман та інженерка SpaceX Cара Гілліс по черзі виходили з капсули і виконували маневри над Австралією, Новою Зеландією й Тихим океаном.

«Ми знаємо, що це лише один крок у значно довшій подорожі, і дуже пишаємося бути частиною цього. Вдома в усіх нас багато роботи, але звідси Земля видається ідеальним світом», — зазначив Джаред Айзекман.

Читайте також: Український науково-фантастичний фільм «Ти — Космос» отримав нові міжнародні нагороди

Підтримка від Джареда Айзекмана

За словами керівника Мінцифри, Джаред допомагає нашій країні після початку повномасштабної війни. У 2022 році він уперше долучився до збору Скотта Келлі — через UNITED24 задонатив 100 000 доларів на авто швидкої допомоги.

Нагадаємо, що перша пісня, що пролунала у космосі, була українською: історія Павла Поповича (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Polaris/X

Коментарі

Читати далі

Технології

Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Опубліковано

Ентузіасти Крістіна Ніколаєва та Олександр Кривець створили VIRSHI — інноваційний проєкт, що допомагає українцям відкривати можливості штучного інтелекту.

Про це повідомляє dev.ua.

Що таке VIRSHI?

Назва проєкту — це поєднання слів «вір» і «ШІ», що відображає місію його засновників. VIRSHI допомагає бізнесам інтегрувати штучний інтелект у робочі процеси, навчає користуватися сучасними інструментами та консультує щодо оптимізації задач за допомогою ШІ.

«Ми прагнемо, щоб кожен побачив, як штучний інтелект може змінити життя. Для цього ми створили телеграм-бота, який надає поради для підвищення продуктивності у будь-якій сфері», — діляться розробники.

Читати також: Українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Як це працює?

Бот @vir_shi_bot аналізує рутину користувача та пропонує корисні інструменти, що спрощують виконання повсякденних завдань. Наприклад, він може порадити програми для тайм-менеджменту, автоматизації роботи чи навіть підказати, як ефективніше організувати свій день.

Нагадаємо, що в «Резерв+» додали можливість оформити відстрочку для багатодітних батьків.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі