Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
30729595 1980504865355481 7674332798118789120 o 30729595 1980504865355481 7674332798118789120 o

Технології

Черкаська ІТ-компанія оголосила війну Apple через нечесну конкуренцію. Які шанси здолати гіганта?

Опубліковано

Що робити, якщо компанія зі світовим ім’ям раптом вирішує блокувати ваш бізнес? Деякі обирають погодитись з таким станом справ – і зникають з ринку. Але український айтішник наважився кинути виклик компанії Apple. Його команда подала скаргу на IT-гіганта до Європейської комісії з конкуренції, об’єднавшись з іспанськими колегами. Як збирається виграти протистояння та який має план В, читайте у нашому інтерв’ю.

Читайте також: Український юридичний стартап оцінили в $ 10 млн

30 днів на виправлення – або видалення

Компанія Віктора Євпака eKreative – одна з найстаріших IT-компаній Черкас і віддає значну частину свого прибутку на благодійність. В Apple Store є кілька подібних додатків, але один із найбільш популярних серед користувачів – Kidslox. Він блокує небезпечний контент у гаджеті дитини, а також дозволяє батькам обмежити час, який дитя проводить за смартфоном чи планшетом.

Власник українського стартапу вирішив судитись з Apple після того, як схожі стартапи корпорація видалила з App Store без пояснень. Фото з Facebook

Зараз робота українського додатку опинилася під загрозою – через суперечливі вимоги Apple. Так, у січні 2018 року Apple відправила команді стартапу Kidslox  скаргу про порушення правил користування API (програмний інтерфейс додатку – авт. ). Нібито у Kidslox є 30 днів, аби прибрати зі складових додатку Kidslox інструменти, які їх не влаштовують – VPN (дозволяє фільтрувати інформацію та відстежувати час, витрачений дитиною на додатки – авт.) та MDM (блокує роботу додатків після перевищення дітьми встановленого батьками часового ліміту – авт.). У іншому разі, мовляв, додаток буде видалений з AppStore.

Читайте також: Український стартап зібрав на Kickstarter 430 тисяч доларів на 3D-пазли з металу

Як тільки наша компанія отримала цей лист щастя, тут же почала налагоджувати співпрацю з Європейською комісією з конкуренції.

І арбітр, і гравець: нечесна гра IT-гіганта

Як повідомляє The New York Times, Apple почала видаляти програми, які пропонували послуги батьківського контролю після того, як презентувала нові можливості iPhone обмежувати використання телефонів для дітей.   

Незабаром після цього Apple повідомила 11 компаніям, що їхні додатки порушують правила App Store – зокрема, дозволяють одному iPhone контролювати інший.

Фото з Фейсбук-акаунту Віктора Євпака

Сама ж Apple дозволяє корпораціям використовувати таке програмне забезпечення для управління телефонами співробітників. Але зупинила використання програмного забезпечення, з допомогою якого батьки могли контролювати гаджети дітей. Це через те, заявили у компанії, що виробники додатків можуть отримати доступ до надто великої кількості інформації про пристрої дітей.

Читайте також: Аквапарк у Dream Town перетвориться на найбільший в Україні спортивний хаб

Натомість, зазначається у The New York Times, інструменти фільтрації контенту від Apple виявились значно слабшими за ті, що у заблокованих додатках.

Зокрема, вони:

  • блокують вміст для дорослих лише на веб-браузері Safari та деяких програмах, але не на найбільш популярних сайтах на кшталт Twitter, YouTube та Instagram;
  • не є кросплатформенними – якщо у батьків пристрої iPhone, а у дітей – Android, інструменти не спрацюють.

Збитки на порозі

З  2018 року можливість оновлення Kidslox блокується, а на AppStore висить його застаріла версія. І є немалий ризик, що після чергового оновлення операційної системи Apple у цьому червні додаток може раптом не запуститись на гаджетах близько мільйона користувачів, зазначає Віктор Євпак.

Читайте також: Український стартап лампового годинника зібрав понад $ 45 000

“Далі все відбуватиметься так: користувач завантажить його, зрозуміє, що додаток не працює, оцінить його у одну зірку. А погана репутація – це погані продажі. Поки результати ще не надто відчутні. Але ще залишаються ризики, що нас у будь-який момент можуть видалити з App Store, як до цього ряд інших додатків”, – розповідає Віктор Євпак.

Іспанські союзники

У січні Віктор Євпак отримав лист, а на початку лютого вже прилетів до Брюсселя і давав свідчення щодо своєї ситуації у Єврокомісії.

Наші аргументи настільки переконали представників комісії, що вони погодились лобіювати наші інтереси перед Apple. Після одного їх дзвінка наступного дня з Apple повідомили, що уже не видаляють нас з Appstore.

Але от оновити Kidslox все ще неможливо, зазначає Віктор Євпак.

Для того, аби протистояти компанії-лідеру у ІТ зі світовим ім’ям, команда стартапу об’єдналась з іспанськими колегами Qustodio. Наразі ці два найпопулярніші додатки зі сфери “батьківський контроль” у App Store чекають відповіді від Європейської комісії з питань конкуренції.

Віктор Євпак обурений тим, що Apple користується домінуючим становищем, аби штучно створити більш зручні умови для себе і ускладнити життя конкурентам. Фото з Facebook

На обвинувачення від Kidslox у зловживанні домінуючим становищем Apple відповіли такими ж аргументами, що і до цього компаніям, чиї додатки були видалені з App Store – мовляв, не влаштовує використання технологій VPN та MDM.

Читайте також: Магазини Disney по всьому світу продають 3D-пазли української компанії

Хоч Apple – компанія зі світовим ім’ям, але там дуже багато питань вирішується в ручному режимі. І їх підходи змінюються просто незрозуміло яким чином, каже розробник Kidslox. Спочатку їм не подобається, що Kidslox використовує технологію VPN, але потім на восьмий місяць листування вони пишуть –  тепер не подобається використання стартапом технології MDM.

Питаю: а якої шкоди завдає? Мені відповідають, мовляв, потенційно ніякої, але у нас змінилася політика, – обурено розповідає він.

Боротьба з монополією. План В

Віктор Євпак каже: дуже складно протистояти такому гіганту як Apple. Але після того, як українсько-іспанська команда анонсувала свою подачу скарги, другою анонсувала подачу скарги шведська компанія Spotify. Вона поскаржилась європейським регуляторам на таку ж проблему, але у іншій сфері: що Apple використовує App Store для надання своїй службі Apple Music несправедливої переваги над додатком-конкурентом компанії Spotify. Цього місяця представники Комісії будуть розслідувати, чи зловживає Apple своїм контролем над App Store.

Читайте також: З’явився мобільний додаток для аграріїв

Днями ми дізнались неофіційну інформацію, що Європейська комісія прийняла до розгляду справу Spotify. Тобто існує велика імовірність, що Комісія розглядатиме ці дві справи як схожі, – зазначає власник Kidslox .

Віктор Євпак каже: Apple не вдасться покласти Kidslox на лопатки. І у нього є причини так думати. Фото з Facebook

І додає – буде задоволений у тому випадку, якщо для Kidslox повернуть ті ж умови, за якими команда працювала до минулого червня, або створять кращі умови – коли безпосередньо компанія-розробник зможе моніторити кількість часу, який дитина проводить у девайса.

Apple ці інструменти відкрили для свого внутрішнього додатка, а для сторонніх розробників – ні. Але у нас є ще кілька тузів у рукаві. Я впевнений, що їм не вдасться покласти нас на лопатки.

Коментарі

Технології

В Україні протестували новітню систему для розмінування з ШІ: як вона працює

Опубліковано

На Харківщині випробували спеціальні сенсори для виявлення мін. Сапери можуть використовувати цю технологію, аби знаходити небезпечні предмети на відстані.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки Україні.

Особливості нової системи

Завдяки новій техніці сапери зможуть знаходити металеві та неметалеві міни. Також обладнання здатне виявляти і протитанкові міни під шаром ґрунту. Як зазначили у відомстві, цього разу тестували покращену версію системи, у якій додали більше функцій ШІ.

Під час випробувань фахівці продемонстрували новітню систему, котра має таке обладнання:

  • магнітометр;
  • георадар;
  • інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Як проходили випробування

Демонстрацію відвідали чотири українські компанії: UADamage, «Поступ», Ailand Systems та Transient Technologies. Захід організували за ініціативи Міністерства економіки України, Харківської обласної військової адміністрації, Центру координації протимінної діяльності при ХОВА та Програми розвитку ООН.

«Подібні тестування дуже важливі для того, щоб зібрати достатню базу для підтвердження ефективності технології. А вже потім на цій основі будуть напрацьовані стандартні операційні процедури, які дозволять інтегрувати інноваційні технології в процес гуманітарного розмінування. Це дозволить більш масово застосовувати методи дистанційного виявлення вибухонебезпечних предметів», — сказала проєктна менеджерка з інновацій Команди підтримки протимінної діяльності при Мінекономіки України Катерина Дрозд.

Нагадаємо, що українські компанії об’єднуються задля гуманітарного розмінування.

Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка UADamage

Коментарі

Читати далі

Технології

ШІ-асистент від Google тепер розуміє та говорить українською мовою

Опубліковано

Українці зможуть спілкуватися із асистентом від Google на основі штучного інтелекту Gemini рідною мовою. Ця функція з’явилася після оновлення програми, коли розробники додали підтримку 40 мов.

Про це повідомили в офіційному блозі компанії.

«Ви можете генерувати ідеї, досліджувати нові теми чи навіть готуватися до важливої презентації. Gemini Live може підтримувати ваші розмови, тому ви маєте можливість переривати, змінювати напрямок або глибше занурюватися в певну тему. А з десятьма різними голосами на вибір ви можете налаштувати свій досвід і знайти ідеальний тон і стиль для вашої розмови», — написали в Google.

Читайте також: Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Як змінити мову Geminі

Для того, аби обрати мову в програмі, необхідно:

  1. Відкрити на пристрої застосунок Google.
  2. Далі треба перейти до «Налаштувань», обрати «Gemini» та натиснути «Мови».
  3. Оберіть українську мову.

У блозі Google вказали, що оновлення проходитиме поступово, а тому деякі користувачі отримуватимуть нову функцію не одразу.

Нагадаємо, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України.

Фото обкладинки: блог Google

Коментарі

Читати далі

Технології

Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Опубліковано

Нові скіни та аватар з котом розробили до виходу української гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля». Її випустили 20 листопада цього року.

Про це повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський у телеграмі.

Співзасновник банку вказав, що за перший день понад 160 тисяч користувачів установили цей скін. Разом із цим українці зможуть почути особливий звук оплати.

«У самої грі є заховані великодки. Уважні сталкери помітили що в Заліссі, локації на початку гри, продавець Хом’як тримає на прилавку вагу, а на ній наліпка з котиком з Monobank», — написав Олег Гороховський.

Фото: телеграм-канал Олега Гороховського

Читайте також: Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Про українську гру

Події «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» розгортаються у Чорнобильській зоні відчуження. Гравцям потрібно понад 35 годин, щоби пройти основну сюжетну лінію. Гру локалізували українською та англійською мовами — російська повністю відсутня. Після повномасштабного вторгнення розробники видалили все, що записували цією мовою.

Раніше ми писали, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Фото обкладинки: телеграм-канал Олега Гороховського

Коментарі

Читати далі