Суспільство
Оперний співак змінив фрак на робу і рятує будівлю ХІХ ст. на Прикарпатті (ВІДЕО)
Соліст Національної опери України Микола Губчук у Коломиї рятує архітектурну пам’ятку —будівлю польського гімнастичного товариства «Сокіл», зведену 1895 року.
Про порятунок легендарного «Сокола» розповідає ШоТам.
Він об’їздив увесь світ і збирав повні зали у Відні та Гонконзі, а нині рятує історичну будівлю у Коломиї та запрошує туди світових зірок.
Уже півроку оперний співак Микола Губчук легко змінює метелик і фрак на робу й рукавиці. Разом із дружиною Микола евакуювався з Гостомеля на Франківщину.
«Почалися обстріли, висадка десанту в Гостомелі. І це все летіло над нашою хатою: гелікоптери, літаки. Їх збивали. Падало це все у нас у лісі, це було дуже страшно», — згадує оперний співак Микола Губчук.
У Коломиї почав волонтерити та разом з іншими митцями рятувати місцеву легенду. Це будівля польського гімнастичного товариства «Сокіл», зведена 1895 року.
Багато років будинок стояв пусткою та почав руйнуватися. Зайшовши сюди, Микола заспівав гімн України і був вражений акустикою залу.
«Потім я заспівав ще «Ніч яка місячна» – народну пісню українську. І я відчув, яка тут акустика феноменальна! І я кажу: «Мар’янко, тут треба давати концерти!». І тут: «Філармонія! Філармонія! Давайте робити філармонію!», — Микола Губчук, оперний співак.
Разом митці, волонтери та мерія взялися до роботи. Лише зі сцени вивезли понад 10 причепів сміття. Насамперед відновили залу та почали давати благодійні концерти. Зібрали понад 100 тисяч гривень для 10-ї бригади «едельвейсів».
Микола Губчук став художнім керівником «Сокола» й запрошує сюди світових зірок.
«Він нам допомагає втілювати в життя ті мрії, про які півроку тому не міг ніхто й подумати. За півроку діяльності Коломийської малої філармонії у нас з’явилося багато друзів: від Луганської філармонії і до австрійського диригента, композитора Курта Шмідта та японки Хінамі Йоко», — Мар’яна Кодіна, в.о. начальника управління культури і туризму Коломийської міськради.
Читайте також: Підтримати своїх. Це 20 українських бізнесів, що допомагають ЗСУ та переселенцям
Ще один подарунок для Коломиї – живе виконання гімну на ратуші. Щодня о 12-й годині над містом лунає баритон, що його знає весь світ.
«Виконання гімну на ратуші стало дуже відомою подією не тільки в Коломиї, а й за її межами, люди приїжджали уже на гімн спеціально. Приїздили із Франківська, із Надвірної, з Косова, щоб послухати», — Микола Губчук, оперний співак.
Микола з колегами жартують, що скоро поїдуть у тур Перемоги ратушами України.
Нагадаємо, дві подруги з Харкова власноруч облаштували 50 будинків для переселенців.
Також ШоТам повідомляв, як на Буковині громада облаштувала Будинок художника для переселенців.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі