Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

“Охорона конкурентів виводила нас під руки”. Як організувати патріотичний маркет на одну зарплатню

Опубліковано

Сьогодні столицю вже не здивуєш ярмарками і маркетами українських виробників. “Всі.Свої”, благодійна барахолка “Кураж Базар” – тут майстри виставляють свою продукцію на розсуд десятків тисяч відвідувачів. 

А ось для регіонів ця тема все ще свіжа. Тут можливо лише на зарплату і без жодних інвестицій зі сторони запустити маркет, який переросте у комьюніті з трьох тисяч українських виробників. Ну, принаймні це вдалось організаторкам всеукраїнского маркету у Дніпрі БУДЬ в UA. Як? Рецепт їх успіху шукайте нижче. 

Аліна Щербина та  Катя Дорошевська

Аліна Щербина та Катя Дорошевська

заcновниці маркету БУДЬ в UA

БУДЬ в UA – перший маркет українських брендів в Дніпрі,
що запустився в травні 2016 року.
Зараз одна їх подія збирає понад 100 дизайнерів
з усієї України і понад три тисячі гостей в одному місці.

Як “розкачати” місто на одну зарплату

Ми – журналістки. Так склалося, що кілька років ми працювали в Дніпрі і у Києві в одних редакціях, тільки над різними програмами. Столична журналістика і життя істотно відрізнялися від Дніпра. Ми часто обговорювали столичні івенти, ходили разом на фестивалі і задавалися питанням, чому так круто в Києві і так нудно в Дніпрі?

На той момент у нашому рідному місті не було ні дизайн-маркетів, ні проектів надихаючих лекцій, навіть слово «шоурум» мало хто розумів. 

В одну з таких розмов ми «піднялися» над обставинами і вирішили, що у нас достатньо енергії і ресурсів, щоб зробити маркет і розгойдати Дніпро.

У перший захід вклали свої зарплати

Якщо бути точніше, то дві журналістські зарплати – а це близько 1000 $ – і ще внески учасників. Загальний бюджет першого маркету був близько 100 тис. грн.

За весь час роботи БУДЬ в UA ми ще жодного разу не залучали сторонні інвестиції. Тільки власні кошти і внески учасників. У перші два маркети ми вкладали свої кошти. 


Перші 100 $ у нас залишилися після вирахування всіх витрат третього маркету. І ці ж гроші вклали у першу платну рекламу.


На старті було достатньо труднощів і сумнівів. Ми відпрацьовували стандартний офісний тиждень у ранковому шоу, а вночі робили свій проект. 


Перших учасників було важко переконати в перспективності нашої ідеї. Перший захід, відсутність досвіду в організації, не дуже відома локація – все грало проти нас.


Але ми внесли заставу за оренду приміщення, підписали договір – зворотної дороги не було. Тому ми тримали в голові план «Б»: якщо не зберемо потрібну кількість учасників і скасуємо проведення маркету, принаймні влаштуємо велику вечірку у красивому приміщенні.

Почуття гумору, нестандартні рішення і запал – те, що завжди нас виручає.

Читайте також: Намет з кондиціонером та Wi-Fi: що таке глемпінг та чи є він в Україні

Проблеми з приміщенням і перевтілення в конструкторів

У Дніпрі є одна, але дуже велика проблема: знайти приміщення. Ми своє шукали близько місяця. Переглянули все, що було: від недобудов і агітаційних штабів до музеїв. 

Комерційну нерухомість, як правило, не готові здавати на 2 дні на місяць. Власникам часто простіше, щоб будівля пустувала і зовсім не приносила прибутку від слова “зовсім”, ніж морочитися і виконувати технічний райдер на один івент.

І ріелтори, і власники будівель дивилися на нас, як на божевільних. 


Одного разу ми знайшли гарне, світле, зручне за розташуванням приміщення. Одна біда: в ньому не було ні комунікацій, ні вбиралень. І що ви думаєте? Ми відкрили сайт OLX і стали придивлятися до б / в унітазів. 


На щастя, ця затія здавалася всім (крім нас) нереальною і ми не зв’язалися з такими труднощами на першому етапі.

Через місяць пошуків ми наткнулися на виставку картин в галереї АРТСВІТ. Майнула думка: «А, може, її можна орендувати?». Виявилося, можна. Великі вікна, білі стіни і багато світла – це було влучення в саме серце.

Читайте також: Як українка прославилась на весь світ завдяки картинам з їжі

Звичайно, в картинній галереї не було обладнання для виставок одягу. Його ми збиралися орендувати, але підходящого нічого не знайшли. 

У наших візуалізаціях з Pinterest були дерев’яні рейли для одягу, акуратні розбірні примірочні і ретро-гірлянди. 

Але ми не знайшли потрібного обладнання у готовому вигляді: один тільки рейл для одягу коштував 2-3 тисячі гривень. Тому ми пішли найскладнішим шляхом: стали шукати підрядників, які можуть втілити всі наші фантазії. 

Ніхто не попереджав, що з гуманітаріїв нам доведеться перетворитись на інженерів-конструкторів. У підсумку на перший маркет ми виготовили 20 рейлов і 6 примірочних. Вони коштували нам близько 35 тисяч гривень.

Навіть сьогодні ми продовжуємо докуповувати обладнання. Адже учасникам івентів завжди хочеться чогось новенького.

Читайте також: “Матеріал для тканини виловлюємо з дна океана”: як бренд продає сукні зі сміття

Учасників допомогли залучити конкуренти

Перші учасники? О, це все вдалось завдяки легенді! 

Ми наївно припускали, що можемо прийти на київський захід, щоб запросити учасників на маркет в Дніпро. Тільки-но ми встигли познайомитися з двома дизайнерами, як нас вивели під ручки з охороною 🙂 


Потім весь маркет обговорював двох божевільних з Дніпра. Але це запустило сарафанне радіо: в Дніпрі організовують маркет!


Ми згадували, що було непросто зібрати перших учасників. Зате після першого десятка дизайнерів, можна було використовувати їх імена для залучення нових.


“Бренд А вже з нами, і, до речі, бренд Б – теж! Давайте, і ви з нами?


Ми задіяли свої найсильніші журналістські техніки. Деякі розмови з можливими учасниками тривали по 2-3 години. Тепер ви знаєте страшну таємницю, чому ми більше не любимо розмовляти по мобільному.

Читайте також: ТОП-5 українських парфумерів, які вражають ароматами

Умови участі не змінились за три роки

Відбувається все так: бренд-учасник вибирає категорію місця в залежності від квадратури, наша команда розглядає і підтверджує заявку, учасник вносить передплату і під час заходу самостійно організовує свій стенд. У нас можна додатково орендувати рейли, столи, дзеркала, стільці і полки.

Зараз квадратний метр виставкової площі коштує близько 1000 грн, на старті було трохи дешевше.

Єдина плюшка для резидентів – вони 100% отримають місце на маркеті, навіть в найвищий сезон.

А ще у них є покажчики «БУДЬ в UA рекомендує». А так умови не змінюються, вартість / оплата проходять в звичайному режимі.

Успішність заходу оцінюємо не ми, а наші бренди-учасники і гості. Ми проводимо анкетування та учасників, і гостей. Просимо оцінити важливі для нас складові за шкалою від 1 до 10. У категорії оцінок входять такі пункти, як продажі, робота команди, аудиторія, фотозоні і так далі.

Цифри дають можливість тверезо подивитися на бізнес. І чим більше є категорій для вимірювання, тим краще!

Читайте також: “Тепер я не ходжу в аптеки”. Як український стартап економить час та гроші пацієнтів

Як без грошей залучити журналістів для реклами

Для перших трьох маркетів рекламного бюджету не було від слова “зовсім”! Проект починався не як бізнесовий, а скоріше як маркетинговий. 

Завдяки багатому журналістському досвіду, ми чітко розуміли, що потрібно зробити.

Ми написали про БУДЬ в UA в усі регіональні ЗМІ, проводили прес-конференції і залучали всіх медійних знайомих в промо маркетів .. 

Така подія було в новинку, тому на перший маркет приїхало 8 телеканалів! Для регіонального ТБ, та ще й у вихідні дні – це дуже багато. Як досвідчені журналісти говоримо.

Зараз початківцю проекту буде набагато складніше повторити наш медійний успіх. 


Але головне правило роботи: давати цікавий контент, який підходить медіа за форматом. І не боятися розповідати про свій проект. На одному сайті не опублікували вашу новину? Стукайте в другій, п’ятий, п’ятнадцятий.


Перетворити проблему на можливість

Найстрашніше для будь-якого івенту – це погода. На жаль, це єдине на що ми не можемо вплинути. 

Якось ми запланували вуличний маркет на кінець квітня. За місяць до цього (коли ми зробили анонс) погода стояла шикарна, але за 3 дні до маркету випав метр снігу і нам терміново довелося шукати приміщення, змінювати рекламні повідомлення, заспокоювати учасників і ще багато-багато екстрених заходів. Таким нашу команду супергероїв не злякати.


У власному проекті постійно чогось вчишся. Ми стали трохи проектувальниками обладнання, трохи електриками, трохи бухгалтерами і зовсім небагато дизайнерами поліграфічних матеріалів.


 Як тільки з’явився бюджет на всі ці завдання – відразу ж делегували.

Найбільше знань за ці три із зайвим роки ми отримали у налагодженні бізнес-процесів, позиціонуванні проектів, дослідженні аудиторії, розробці маркетингових та промостратегій. Зараз консультуємо підприємців щодо запуску проектів і грамотного промо.

Чому маркет не замінить сайт та соцмережі

Маркет – це найшвидший канал, найпростіший і зрозумілий. Умовно, не потрібно запускати соціальні мережі, створювати мільйон контенту, розбиратися в таргетованій рекламі і зливати бюджети. Не потрібно платити за розробку сайту, роботу копірайтера, SEO-просування і довго чекати результату. 

Для багатьох підприємців-початківців маркети БУДЬ в UA – це можливість протестувати свою бізнес-ідею або втілити давню мрію і спробувати себе в ролі дизайнера. А після цього можна і інші канали комунікації зі споживачем розвивати.

Після першого маркету переконувати нікого вже не доводилося. Формат був максимально зрозумілий. І тепер заявок від учасників завжди приходить більше, ніж ми можемо розмістити.

Ми даємо дизайнерам канал збуту, можливість поспілкуватися з аудиторією безпосередньо і отримати швидкий фідбек.

Що стосується успіху бренду на маркеті, то на 99% це залежить від самого учасника: від почуття ринку, розуміння трендів, цінової пропозиції, мерчендайзингу і роботи продавця на стенді. Ми даємо рекомендації і ведемо телеграм-канал, в якому розповідаємо, як бренду підвищити продажі на маркеті.

З маркету – у платформу для підтримки бізнесу

Ми вже давно не позиціонуємо себе просто як маркет українських брендів, ми – платформа для розвитку українського бізнесу в Дніпрі. І рухаємося в цьому напрямку, починали з малого – проводимо освітні та надихаючі лекції. А сьогодні вже крім лекцій є онлайн-курси і консультації з просування бізнесу. Ми працюємо над тим, щоб бізнес запускався, розвивався і ставав суперспішним.

Коментарі

Економіка і бізнес

«Зелена пʼятниця» у Приват24: для користувачів сервісу діятимуть знижки та кешбеки до 20% з картками Mastercard

Опубліковано

З 18 листопада по 1 грудня у програмі лояльності «Привіт» у Приват24 будуть доступні знижки і кешбеки до 20% з картками Mastercard. Ці умови діятимуть для покупки електротехніки, побутової техніки, одягу, товарів для дому та палива провідних брендів.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»

Щоб взяти участь у «Зеленій пʼятниці», необхідно протягом двох тижнів — з 18 листопада по 1 грудня включно — заходити в програму лояльності «Привіт» (у розділі «Сервіси» в додатку або веб-версії Приват24) та активувати пропозиції від партнерів. Перелік доступних покупок будуть щодня оновлювати.

Отримати знижку до 20% чи кешбек можна буде при оплаті карткою Mastercard від ПриватБанку.

Товари з вигодою

Перелік деяких уже відомих товарів, для яких будуть доступні вигідні умови:

  • ґаджети Apple — 10%;
  • побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
  • МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.

Також діятиме спеціальна пропозиція для клієнтів ПриватБанку, які відзначають день народження 29 листопада — у цей день для них буде доступний кешбек 20% на всі витрати з карток Mastercard. Щоб скористатися послугою, її потрібно активувати в програмі лояльності «Привіт».

Окрім цього, у ПриватБанку зазначають, що в кожного клієнта діятимуть окремі позиції знижок і кешбеків. Ловіть свою спеціальну пропозицію в «Привіт»!

Про програму лояльності «Привіт»

Це перша на банківському ринку персоналізована програма лояльності, що дозволяє клієнтам користуватися пропозиціями від провідних брендів, підібраними саме під них. Наявні знижки й кешбеки можна знайти в меню «Привіт» у мобільному застосунку чи веб-версії Приват24.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Опубліковано

Конференцію провів 14 листопада «Теплоенергетичний кластер України» у межах ІІІ Українського Будівельного Конгресу. Подію відвідали понад 70 учасників, зокрема підприємці, виробники, експерти та чиновники.

Про це повідомили організатори заходу.

Головні теми конференції

Цей форум організовували, аби об’єднати компанії задля спільного розв’язування проблем, захисту своїх інтересів перед державою та розвитку теплоенергетичної галузі в Україні.

Під час форуму проводили панельні дискусії на такі теми:

  • енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
  • інновації в теплотехніці;
  • нові підходи до енергоефективного будівництва;
  • підтримка локального виробництва.

Також однією з головних тем став вихід українських виробників на європейський ринок. Експорт вітчизняних продуктів обговорили під час панельної дискусії «Від локального до глобального».

Фото: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Читайте також: На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Енергетичний сектор і держава

На конференції провели дискусію «Тендери та закупівлі» — її модерував адвокат компанії Sirius Law Артем Моргун. Під час неї виступали начальниця управління сфери публічних закупівель Мінекономіки Ірина Сопилюк та представник платформи «Е-Тендер» Ігор Архипенко.

Гості обговорили виклики в тендерах, зокрема перевірки, штрафи та проблеми з документацією. За час дискусії згадали прогалини в законодавстві та фальшивих учасників закупівель. Керівник компанії «Abplanalp Україна» Микола Скрипник поділився порадами щодо покращення виробництва й енергоефективності завдяки використанню новітнього обладнання.

На панелі, яку присвятили фінансуванню українського бізнесу, в.о. директора з малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова розказала про програми державної підтримки.

Про «Теплоенергетичний кластер України»

Організацію очолює Олексій Лещінський, який є експертом з теплотехніки та засновником групи компаній EnginUP. «Теплоенергетичний кластер України» працює над об’єднанням українських виробників, підприємців та представників влади, аби зміцнити енергонезалежність нашої країни.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

Опубліковано

Після масштабної реконструкції відкрився «МакДональдз» на Вокзальній площі в Києві. Заклад став одним із найбільших ресторанів мережі в Україні з площею 944 м², 193 посадковими місцями в залі та 88 на терасі.

Про це повідомляють в інстаграмі МакДональдз Україна.

Що змінилося?

Будівлю ресторану частково демонтували, оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Особливу увагу приділили безбар’єрності:

  • автоматичні двері;
  • ліфт для зручності пересування;
  • місця для людей на кріслах колісних;
  • тактильна плитка;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • безбар’єрні вбиральні.

Ці зміни відповідають принципам інклюзивності та комфорту для всіх відвідувачів.

Нові можливості для відвідувачів

Ресторан пропонує повне меню, включно із сезонними позиціями. Замовлення можна зробити через:

  • 11 терміналів самообслуговування;
  • касу;
  • експрес-вікно.

Уперше запроваджено сервіс обслуговування за столиком, що додає зручності під час візиту.

Фото: МакДональдз Україна

Читати також: Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Графік роботи та резервне живлення

Ресторан працює з 06:00 до 22:30, а експрес-вікна — з 05:30 до 23:00. У разі відключення світла заклад продовжить роботу завдяки генератору. Служба доставки «МакДелівері» почне працювати найближчими днями.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Вілледж.

Коментарі

Читати далі