Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Намет з кондиціонером та Wi-Fi: що таке глемпінг та чи є він в Україні

Опубліковано

Глемпінг – це такий комфортний варіант домівки на природі. Але замість спального мішка та палатки відпочивальники живуть у глемпах, де є усі блага цивілізації –  ліжко, душ, кондиціонер та електроенергія. 

До України такий вид гламурного відпочинку прийшов зовсім недавно завдяки Андрію Родкіну і Олександру Коновалову, які створили компанію виробництва глемпів під ключ Glamping.UA.

Андрій Родкін

Андрій Родкін

Співзасновник компанії Glamping UA

Олександр Коновалов

Олександр Коновалов

Співзасновник компанії Glamping UA

Що таке глемпінг?

Глемпи створені для тих, хто не готовий, навіть на природі, жертвувати своїм комфортом. Це справді лінивий відпочинок, адже можна насолодитись пейзажем, подихати свіжим повітрям, зустріти захід сонця біля води та просто побути наодинці з природою. При цьому спати на комфортному ліжку, обідати з комфортом, не пектись на сонці, мати доступ до інтернету та не бути загризеним комарами.

“Турист приїжджає туди, де вже є зібрані і готові для використання глемпи”

Глемп – це легка безфундаментна конструкція, яка складається з чотирьох основних матеріалів: дерево, метал, тканина і тканина ПВХ. Глемп не пропускає жару і захистить від граду і шторму.

Читайте також: П’ять хобі, які можуть стати вашим бізнесом

У світі глемпінг дуже популярний. Сьогодні найбільші ринки – це США, Британія та Австралія. А загальний об’єм ринку – $3 млрд.

Зараз понад п’ять мільйонів людей люблять відпочивати у глемпах. Хтось навіть не уявляє для себе вже іншого виду туризму. Люди ловлять кайф від того, що прокидаються у комфортному ліжку зі звуками природи. 

Самі спали в незручних наметах – вирішили створити Glamping.UA

Я працював як найманий працівник та мене не покидало бажання відкрити власний бізнес. Якось ми з нинішнім партнером по бізнесу Олександром поїхали в Карпати і ночували там з палатками.

Тоді подумали, що було б чудово розміщуватись в більш комфортних умовах. Дізнались про глемпінг в Європі і вирішили розвивати це в Україні. Почали шукати варіанти і досліджувати ринок і побачили, що такого продукту у нас немає.

Далі ми зібрали команду інженерів та дизайнерів і почали думати, як розробити власний продукт і як це має виглядати. Спочатку спроектували прототип і почали тестувати його на міцність в дощ і вітер.

Читайте також: Аналог “Всі Свої” з Дніпра. Як організувати патріотичний маркет на одну зарплатню

Скільки вклали?

Перша сума, яку ми вклали у створення компанії Glamping UA – $50 тисяч. Ці кошти пішли на маркетингові дослідження та саме виробництво. Спочатку були проблеми із сировиною, бо не могли найти нормальної за якістю і ціною. Для створення прототипів все ж таки вдалось закупити українську деревину експортної якості. Тканину ПВХ замовляли в Іспанії, бо там хороша якість. 

Спочатку ми навіть не піарились і не використовували ніякої реклами, а налагоджували співпрацю та перемовини саме з готелями, які є нашими потенційними клієнтами.

Згодом почали таргетинг у Фейсбуці, щоб створити ядро нашого клієнта. Там прописали ціни, склад, 3D-модель глемпа. І вийшло, що кожний шостий залишав заявку на бронювання глемпа. А це тисячі потенційних клієнтів.

Ми провели дослідження серед нашої аудиторії і на основі цього отримали ряд характеристик глемпа. І це допомогло попасти саме в ціль. 

Читайте також: Небачений Донбас: 8 місць для відпочинку на природі

Глемпи для готелів преміум-класа 

Ми виготовляємо глемпи для бізнесу, який працює саме у туризмі. Наші покупці – підприємці, які мають землю і готові вкладати в неї кошти.

Зараз наші глемпи є у парку-готелі Шишкін. Ми розраховували, що нашими клієнтами стануть готелі преміум-класу. Тут є проблеми, бо в готелях рідко повна заповненість гостями. Але глемпи однозначно приваблюють туристів, як українців, так і іноземців. 

Ми співпрацюємо і з іноземними партнерами. Польща, Румунія, Казахстан, Грузія та Росія – це країни, з представниками яких ми ведемо перемовини. Але експорт такої продукції – не легка справа. Поки відправили кілька екземплярів тільки у Польщу. Вони хочуть відкрити глемпінг на польській стороні Карпат.

У нас замовляють і для дачних ділянок. А також зараз туристичне направлення активно розвивається у громадах, для яких теж можлива установка глемпів. Але людей зупиняє, що вони не знають, як це виглядає.

У нас поки немає шоуруму, бо його вартість обійшлась би нам у 10 тисяч доларів. Оскільки ми молода компанія, то не бачимо для себе економічної доцільності витрачати ці кошти.

В Україні купити вигідніше, ніж за кордоном

Цей бізнес є вигідним, бо окуповується за три роки. Для прикладу, щоб відкрити готель, тобі потрібно 500 тисяч гривень і в кращому випадку він окупиться за 7-10 років. З глемпінгом інша історія, він набагато рентабельніший.

Розрахунки-розрахунками, але найкращим доказом рентабульності став запуск першого глемпінгу на території парку-готелю Шишкін. Так, ще до старту проекту і появи перших живих фото, клієнти забронювали майже 60% наступного місяця та сплатили близько 40%, а по його закінченню ми мали результат – 70% заповненості.

Чому краще купувати глемпи саме у нас, а не за кордоном?  Якщо власник невеличкого готельного бізнесу купує глемп за кордоном, то він немає ніякої гарантії на те, щоб його відремонтували чи прибрали якісь пошкодження.

Та ще й грає роль питання ціни. Купити глемп за кордоном і привезти до нас буде дорожче, ніж купити у нас. 

У нас класичний глемп коштує 6,5 тисячі доларів. В Європі він коштуватиме мінімум на 1000 євро дорожче.

Читайте також: Як українка прославилась на весь світ завдяки картинам з їжі

Взимку глемп консервують

Глемпи виготовляємо з трьох основних матеріалів – дерево, метал та тканина. Глемпи збираємо на наших складах у Рівненській області, все перевіряємо, складаємо, розкладаємо назад і відправляємо замовнику. 

На виготовлення одного глемпу потрібно десь 30 днів. Літом навантаження, звісно, більше. 

Перший глемпінг в Україні від Glamping UA

Перший український глемпінг відкрито на території спа-готелю ШишкіNN! Подивіться, як монтувалися наші красиві глемпи, у яких так зручно і затишно буде відпочивати. Бронюйте скоріше, поки ще є вільні дати!

Geplaatst door Glamping UA op Maandag 1 juli 2019

Всі цікавляться що робити з глемпом взимку. Він є абсолютно герметичним і переживає зиму. А якщо є вільне приміщення, то його можна розібрати і скласти. Ми збираємо один намет за дві доби, а розбираємо за добу. 

У нас була проблема в тому, що законодавство забороняє поселити туристів в приміщеннях, які не мають сертифікації. Але нещодавно ми отримали сертифікат якості від Центра стандартизації та метрології. Тому й тут ми перші. 

Найбільша складність, з якою ми стикнулись  – це не розуміння і не сприйняття ринком цієї ідеї. Оскільки про це ніхто не чув. Варто пам’ятати, що це європейський тренд, який вже прийшов в Україну і буде успішно розвиватись, але залежить від того, хто буде в перших рядах. 

Суспільство

Українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу»

Опубліковано

Українська військово-медична академія розпочала навчання слухачів на «Офіцерському курсі». Це навчання відбувається на базі академії Збройних Сил України. Після успішного завершення курсу і складання відповідних заліків, учасників курсу атестують на отримання першого офіцерського звання «молодший лейтенант».

Про це повідомляє Командування Медичних сил Збройних Сил України.

У командуванні нагадали, що програма навчання є систематичною. Тому будь-хто, хто на цей момент служить на посадах сержантського складу, але має бажання та згоду свого командира для переведення на посади офіцерського складу у своїй військовій частині з медичною спеціалізацією, може скористатися цією можливістю.

Що для цього потрібно

Читайте також: «Цифровізаторки»: UNDP запустила подкаст про жінок, які створюють електронні продукти для мільйонів українців

  • Подати рапорт за підпорядкованістю з клопотанням про включення кандидатури до списків для проходження курсу «Навчальний взвод резерву офіцерського складу» в УВМА (додавши копії диплому про вищу медичну освіту, сертифікат лікаря (провізора) спеціаліста, посвідчення про кваліфікаційну категорію (за наявності).
  • Скановані копії зареєстрованого рапорту (з резолюцією командира) та зазначених документів надіслати на електронну адресу УВМА: umma@online.ua та на e-mail ДОЗ МО України: doz@mod.gov.ua.
  •  Після опрацювання документів на електронну пошту слухача буде надано доступ для проходження навчання в режимі онлайн. Після успішного закінчення онлайн-курсу кандидата буде викликано до УВМА для проходження 18-денних зборів.
  •  Перед відбуттям на збори військовий повинен здати справи і посаду та з витягом з наказу прибути до УВМА, де його буде зараховано як курсанта.
  •  По закінченню зборів, у разі успішної здачі заліків, військового буде атестовано до первинного офіцерського звання «молодший лейтенант».

Нагадаємо, в Україні запустили загальнонаціональну мапу провайдерів, що працюють у блекаут.

Фото: Командування Медичних сил Збройних Сил України

Читати далі

Суспільство

Як виглядає головна сцена Євробачення 2024: у мережі з’явилися фото

Опубліковано

Шведський телерадіоканал SVT, організатор “Євробачення-2024”, представив сцену у Malmö Arena, де цьогорічний конкурс відбудеться. Цю сцену розробляли протягом майже шести місяців.

Фотографії сцени були опубліковані на сайті “Євробачення” 25 квітня.

Сцена у формі хреста розташована прямо посередині залу для глядачів. Навколо неї розміщено 2 168 освітлювальних приладів, які програмували протягом чотирьох тижнів. Крім того, п’ять світлодіодних кубів підвішено до стелі.

показали сцену для євробачення

Читайте також: 7 книжок від українських військових та журналістів, які побували на передовій: про війну, любов та сімʼю

Світлодіоди є ключовим компонентом створення сцени. Також на сцені та над нею встановлено близько 1 000 квадратних метрів світлодіодних екранів, включаючи підлогове освітлення площею 186 квадратних метрів та екран на задньому плані розміром 340 квадратних метрів.

показали сцену для євробачення

Всього до стелі Malmö Arena підвішено 204 тонни технічного обладнання, яке можна переміщати за допомогою 196 підіймачів із різною швидкістю.

Все про “Євробачення-2024”: що чекає на глядачів

У цьому році 68-й пісенний конкурс “Євробачення” відбудеться у шведському місті Мальме. Перші два півфінали заплановані на 7 та 9 травня, а грандіозний фінал відбудеться 11 травня.

Організатори зробили кілька змін у правилах конкурсу. Наприклад, збільшений час для глядацького голосування у фіналі: воно розпочнеться перед виступом першого учасника. Детальніше про всі нововведення можна дізнатися з офіційного оголошення.

Україну представлятимуть alyona alyona & Jerry Heil з піснею “Teresa & Maria”. Вони виступлять у першому півфіналі під номером 5. Наразі їхній трек є одним з найбільш популярних серед композицій цьогорічних учасників “Євробачення”: він зібрав 4,7 мільйона переглядів на офіційному YouTube-каналі конкурсу.

Нагадаємо, відомий український поет написав книжку для малят у «співавторстві» з трирічною донькою.

Фото: Євробачення 2024

Читати далі

Суспільство

Стало відомо, кому продовжать виплати допомоги від ООН

Опубліковано

Організація Об’єднаних Націй активно надає допомогу Україні з початку повномасштабного вторгнення, зокрема, забезпечує підтримку пенсіонерів. Виплати від ООН для пенсіонерів продовжені, якщо вони відповідають певним критеріям, особливо важливим є місце проживання особи.

Про це повідомляє Пенсійний фонд України.

Допомогу можуть отримати мешканці регіонів, що визнані зонами активних або можливих бойових дій, до яких належать:

  • Дніпропетровська область;
  • Донецька область;
  • Запорізька область;
  • Луганська область;
  • Миколаївська область;
  • Сумська область;
  • Харківська область;
  • Херсонська область;
  • Чернігівська область.

Читайте також: В Україні можна вакцинуватися на залізничних вокзалах: перелік міст

Для отримання допомоги від ООН особа повинна відповідати таким умовам:

  • щомісячна пенсія не перевищує 3 250 гривень;
  • особа не отримувала жодної допомоги для внутрішньо переміщених осіб або виплати від міжнародних організацій з 1 березня 2023 року.

Розмір доплати визначається індивідуально і складає різницю між 3 250 гривень та сумою пенсії. Наприклад, якщо пенсіонер отримує 3 000 гривень на місяць, його доплата складе 250 гривень. При цьому, величина додаткової виплати від ООН не може бути меншою за 100 гривень.

Нагадаємо, Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол.

Фото: Хвиля

Читати далі