Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Оголосили переможця конкурсу креативників Young Lions Marketers Competition Ukraine 2020

Опубліковано

Команда Володимир Соболев та Карина Корейба, які запропонували стратегію на бренді Backstage beauty salons, представлятимуть Україну на конкурсі молодих маркетологів під час Cannes Lions 2021. 

Вперше в Україні відбувся конкурс молодих маркетологів Young Lions Marketers Competition, в якому представники компаній та брендів працювали над брифом, який надали Всеукраїнський молодіжний центр та проєкт «Зміцнення громадської довіри» (UCBI ІІ) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Учасникам необхідно було запропонувати комунікаційні стратегії, які б поширювали ідеї активізації молоді та зміцнення громадянської відповідальності в Україні. Ці стратегії мали бути включеними до маркетинг міксу бренду, який представляла команда учасників.

Читайте також: 9 студентських команд з України змагаються у міжнародному конкурсі бізнес-ідей

За абсолютною кількістю балів від українського експертного журі (підсумок балів за 4-ма критеріями оцінки: відповідність завданням брифу, креативність ідеї, стратегія включно із інсайтом, якість виконання) переможцями визначено команду Володимир Соболев та Карина Корейба. Команда представила стратегію на бренді Backstage beauty salons. І на умовах all inclusive представлятиме Україну на конкурсі молодих маркетологів під час Cannes Lions 2021.

За інсайтом переможців далеко не завжди словосполучення “соціальний активізм” чи “соціальна відповідальність” викликають позитивні асоціації. Навіть серед аудиторії потенційних “соціальних реформаторів”. У поданій стратегії команда відображає шлях залучення жінки до соціальних змін від маленьких самостійних кроків із улюбленою мережею до розробки самостійних проєктів, що здатні змінювати суспільство.

Презентація переможців:

https://www.slideshare.net/secret/scHzXhPXetSmfq

2 місце – Лілія Бондаренко, Катерина Консевич, Danone

https://www.slideshare.net/secret/yztA1HjVzUdOcl

3 місце – Анастасія Гетьман, Валентин Шевченко, Nestle

Презентація: https://www.slideshare.net/secret/4mn5gkBjFeVlGA 

Шадрак Людерман, представник USAID/OTI в Україні зазначив: «Ми раді, що тема заохочення до соціальної активності зацікавила як молоді українські бренди, так і відомі міжнародні бренди. Це важлива тема для українського суспільства, і активне громадянство та громадянська відповідальність повинні ефективно просуватися через широкий набір різних каналів комунікації.Комунікація через бренди  відкриває нові можливості такої комунікації завдяки їх величезній аудиторії, а також їх творчості. Я дякую всім учасникам за їх ідеї та журі, яке обрало найкращу команду для змагань серед міжнародних команд. У свою чергу, ми розглянемо всі стратегії більш детально та проведемо зустрічі з командою-переможцем, а також з командами, які розробили цікаві та реалістичні ідеї для вирішення цього важливого завдання. Впевнений, що ця ініціатива матиме позитивний вплив на заохочення молоді стати активними громадянами України».

Переглянути оцінки та коментарі журі щодо всіх робіт можна у кабінеті учасника конкурсної системи CIAU. 

«У нас як представництва фестивалю Cannes Lions часто запитують: чи важливий для перемоги в Каннах глобальний бренд? І ми не перестанемо наголошувати, що і “Каннські Леви”, і інші фестивалі та конкурси креативності насамперед про людей і про їхні надзвичайні ідеї, а не про бренди. У локальному конкурсі YMC перемогла команда, влучність стратегії якої відмітили 16 професіоналів маркетингово-комунікаційного сегменту. Перемогла ідея, а не бренд. А ще, відверто кажучи, перемогли всі 12 команд, які заглибилися у бриф і запропонували цікаві рішення для актуального питання. Наразі Асоціація креативних індустрій України розпочинає пошук партнерів для можливого втілення запропонованих ідей в життя», — коментує Костянтин Кузнєцов, офіційний представник Cannes Lions в Україні, голова правління CIAU.

Сергій Кривогуз, директор Всеукраїнського молодіжного центру додає: «Хочу висловити вдячність усім, хто взяв участь, доклав багато сил та увесь свій креатив. Комунікації зараз розвиваються і змінюються із шаленою швидкістю, тому і реагувати потрібно відповідно. Впевнені, що з такими людьми, як учасники нашого конкурсу, все вдасться! Дякуємо та бажаємо подальших успіхів!» 

Андрій Атрощенко, заступник директора Всеукраїнського молодіжного центру підкреслює: «Дуже-дуже круто бачити, як досвід команд з комерційного сектору трансформується у суспільно важливі комунікацікаційні стратегії. Результати роботи всіх команд будуть надані мережі молодіжних центрів України, де можуть бути використані для конкретних проектів. Ну, і який же конкурс без переможців, вітаю команду Карини та Володимира! Розроблена вами стратегія — це яскравий приклад того, як маленькі кроки активності кожного громадянина змінюють цілі суспільства та країни!»

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі

Суспільство

79% жінок обрали залишатися в Україні під час війни: результати дослідження

Опубліковано

28 березня в Києві відбулася презентація дослідження «Жінки у війні: мотивації залишатися та причини виїжджати», під час якої експерти проаналізували, що спонукає українок залишатися в країні, попри війну, а що може змусити їх вирішити переїхати за кордон.

ШоТам відвідали презентацію та готові поділитися з вами результатами.

Про опитування

З 23 по 30 січня 2025 року Центр економічної стратегії спільно з American University Kyiv провів опитування серед жінок віком від 18 до 60 років, які живуть в Україні (за винятком тимчасово окупованих територій). Також експерти опитали українок, які після початку повномасштабної війни виїхали за кордон. У дослідженні взяли участь 2018 респонденток.

Як війна вплинула на переселення жінок 

  • 39% українок були змушені залишити свої домівки; з них 53% вже повернулися.
  • 69% переміщених жінок залишалися в межах України, 24% виїхали за кордон, а 7% поєднували обидва варіанти.
  • Більшість переміщень були тривалими: 39% опитуваних перебували поза домом понад рік.
Фото: Центр економічної стратегії

Мотивація залишатися в Україні

Згідно з дослідженням, для 79% опитаних є важливим залишатися в Україні, 15% не визначилися з відповіддю, а 6% не вважають це принциповим.

Що повпливало на таке рішення:

  • вік і соціальний статус: старші жінки частіше обирають залишатися;
  • фінансовий стан: люди з вищими доходами менш схильні до еміграції;
  • власність житла: наявність власного житла підвищує бажання залишитися;
  • мова спілкування: україномовні громадянки частіше обирали залишитися.
Фото: Центр економічної стратегії

На відміну від попередніх досліджень, нині жінки з вищими доходами менш схильні до виїзду. 

«Так само окремо в нас була категорія підприємиць, тобто власниць своєї справи. Вони, в принципі, не хочуть виїжджати з України, хочуть залишатися тут», — відзначила заступниця директора Інституту поведінкових досліджень Наталя Заїка.

Всупереч очікуванням і поширеним стереотипам:

  • жінки з дітьми мають таке ж бажання залишатися в Україні, як і ті, хто не має дітей;
  • відсоток жительок сіл і містянок, які хочуть жити в Україні, приблизно рівний;
  • для жінок, чиї населені пункти зараз розташовані в окупації або а зоні активних бойових дій, не менш важливо залишатися в Україні.

Читати також: Працювала в Лондоні, але повернулася в Україну: це управліниця, що цифровізує державу

Основні причини залишатися

Фото: Центр економічної стратегії

«У відкритих відповідях часто повторюються фрази: “Тому що тут моя сім’я”, “Тому що тут мої діти”. Це підкреслює глибоку прив’язаність до рідних і бажання підтримувати їх у складні часи», –– зауважила Наталя Заїка.

Які ризики бачать в Україні та за кордоном 

Фото: Центр економічної стратегії

Жінки за кордоном значно гостріше сприймають потенційні ризики повернення до України, оцінюючи їх у півтора-два рази вище, ніж ті, хто залишився в країні. Водночас другі бачать більше загроз у разі переїзду за кордон, пов’язаних із соціальною адаптацією, фінансовою стабільністю та медичним забезпеченням.

Перспективи життя за три роки

Жінки, які залишаються в Україні, загалом дивляться в майбутнє з більшою надією, ніж ті, що перебувають за кордоном. Більшість українок вважають, що за три роки вони зможуть повернутися до своєї довоєнної спеціальності — так думають 59% респонденток. Серед жінок за кордоном таких менше — лише 47%, хоча вони частіше розглядають варіант зміни професії або перекваліфікації. 

Щодо рівня життя, 46% опитуваних в Україні очікують на покращення своїх умов за три роки, тоді як серед людей за кордоном цей показник значно вищий — 80%. Проте ймовірність погіршення рівня життя бачать лише 7% жінок в Україні, а серед жінок за кордоном таких 20%. 

Перспективи завершення війни для них також виглядають по-різному. Майже третина опитуваних в Україні (29%) вірить, що за три роки війна повністю завершиться. Однак серед жінок за кордоном такий оптимізм мають лише 5%. Водночас майже половина останніх (45%) вважає, що війна залишиться в стані замороженого конфлікту, тоді як в Україні таку думку поділяють лише 12%.

Читати також: Обʼєднані Маріуполем: ці переселенці запустили чи релокувати свої бізнеси й ініціативи

Про дослідників

Центр економічної стратегії (ЦЕС) — незалежний аналітичний центр, заснований у травні 2015 року. Його мета — підтримка реформ в Україні для досягнення стійкого економічного зростання. Центр проводить незалежний аналіз державної політики та сприяє посиленню громадської підтримки реформ.

American University Kyiv (AUK) — це приватний університет, розташований у Києві. Заснований у партнерстві з Arizona State University (ASU) та Cintana Education, AUK надає інноваційну вищу освіту за американськими стандартами на рівнях бакалаврату, магістратури й докторантури.

Фото обкладинки: UAExperts.

Читати далі

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі