

Суспільство
Оголосили конкурс грантів «Голоси Громад» для розвитку місцевих організацій
Громадська організація «Сучасний Формат» оголошує конкурс грантів для організацій громадянського суспільства з Вінницької, Житомирської та Хмельницької областей.
Про це пише Гурт.
Грантовий конкурс проводиться в рамках проєкту «Голоси громад – розвиток потенціалу місцевих організацій громадянського суспільства», що виконується НУО «Сучасний Формат» за підтримки National Endowment for Democracy.
Грантовий конкурс спрямований на підтримку проєктних ініціатив організацій громадянського суспільства – учасниць проєкту «Голоси громад», а також заохочується участь організацій, які мають бажання долучитися до проєкту і посилити власний організаційний потенціал.
Мета грантового конкурсу – посилити спроможність місцевих організацій громадянського суспільства шляхом отримання ними досвіду проєктного менеджменту та впровадження власних громадських ініціатив.
Читайте також: Шкільна ідея перетворилася на бізнес. Як український стартап Re-Leaf створює папір із листя та підкорює світові бренди
Основний фокус підтримки проєктних ініціатив спрямовується на наступні напрямки (перелік не є вичерпним):
- захист прав людини та зміцнення демократії;
- залучення молоді до громадської діяльності, інтелектуальний та духовний розвиток молоді, розвиток критичного мислення;
- громадянська освіта, розвиток волонтерського руху;
- свобода інформації та незалежних медіа-ресурсів;
- навчання впродовж життя;
- залучення громадськості до культурних подій;
- популяризація здорового способу життя;
- запобігання залежностям та соціально небезпечним хворобам;
- розвиток громад;
- інші напрямки.
У рамках грантового конкурсу передбачається підтримка громадських ініціатив організацій громадянського суспільства у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях.
Заявки на участь у грантовому конкурсі приймаються до 31 січня 2022 року (включно).
Проєктні пропозиції слід подавати українською мовою згідно з вимогами Грантового конкурсу та Формою проєктної пропозиції.
Докладніше ознайомитися з умовами грантового конкурсу та завантажити документи можна за посиланням:
- Положення про грантовий конкурс (Положення про конкурс Голоси громад);
- Форма проєктної заявки (Додаток 1 – форма проєктної заявки);
- Форма бюджету (Додаток 2 – Бюджет).
Пакет документів складається з:
- Заповненої Форми проєктної пропозиції (у форматі Microsoft Word) – Додаток 1.
- Заповненого Бюджету проєктної пропозиції (у форматі Microsoft Excel) – Додаток 2.
- Сканованої копії статуту організації (формат PDF);
- Сканованої копії свідоцтва/виписки про державну реєстрацію організації (формат PDF);
- Сканованої копії довідки про відкриття банківського рахунку (формат PDF);
- Сканованої копії рішення про присвоєння коду неприбутковості (формат PDF);
- Резюме запропонованих спеціалістів для впровадження проєкту (форматі Microsoft Word або PDF).
- Гарантійний лист (на бланку, за підписом керівника організації) про те, що у випадку неможливості провести заходи офлайн через карантинні обмеження, активності буде переведено в онлайн.
Пакет документів повинен бути заархівований одним файлом (*.zip або *.rar без захисту паролем) і не повинен перевищувати об’єм 25 мегабайтів. Пакет документів потрібно направляти на e-mail Неурядової організації Сучасний Формат – [email protected] із зазначенням у темі листа – Заявка на грантовий конкурс «Голоси громад».
Нагадаємо, стартував конкурс ініціатив для громад Карпат.
Фото: sformat.org.
Суспільство

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.
Про це повідомив активіст Дмитро Перов.
За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.
На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.
Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.


Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова
Суспільство

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Символізм артоб’єкта
Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.
«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.
Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам
Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».
Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.


Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.
Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».
Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.
«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)
Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.
За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.


Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).
Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»