Суспільство
Оголосили фіналістів композиторського конкурсу «Українська концертна увертюра»
У Києві відбулася церемонія оголошення імен композиторів, увертюри яких зіграє та запише Національний симфонічний оркестр України.
Про це ШоТам повідомили організатори конкурсу.
Офіційно завершився перший етап Всеукраїнського композиторського конкурсу «Українська концертна увертюра», ініційованого Благодійним фондом «Відкрита музика міста» з нагоди 30-річчя Незалежності України.
Фіналістами конкурсу стали:
- Євген Оркін
- Богдан Кривопуст
- Олександр Шимко
- Володимир Рунчак
- Богдан Решетілов
- Олександр Гоноболін
Читайте також: Луцька вишиванка підкорює світ. Як бренд «Укргламур» одягає в українське Європу та Америку
Саме ця шістка змагатиметься за перемогу в фіналі, а їхні твори зіграє та запише Національний симфонічний оркестр України під орудою Володимира Сіренка. Один із цих композиторів отримає звання автора нової української увертюри, яка в звучатиме на всіх офіційних урочистих заходах. Це буде історичний момент в українській класичній музиці.
Довідка
На початку квітня завершилася реєстрація конкурсантів: організатори отримали 35 партитур із увертюрами і передали їх на оцінювання журі під пильним наглядом представників юридичної фірми ASTERS, головного партнера конкурсу. За умовами жоден із членів журі не знав імен авторів музичних творів і визначав фаворитів об’єктивно, спираючись на власну експертизу.
До складу журі входять найавторитетніші музиканти країни на чолі із композитором Євгеном Станковичем. Серед членів журі:
- художній керівник та головний диригент Національного симфонічного оркестру України Володимир Сіренко,
- головний диригент Національної опери України Микола Дядюра,
- генеральний директор Національного симфонічного оркестру України Олександр Горностай,
- художній керівник та головний диригент ансамблю солістів «Київська камерата» Валерій Матюхін.
Ім’я переможця конкурсу оголосять у День незалежності України, 24 серпня, під час масштабного концерту, де усі почують увертюри фіналістів у виконанні Національного симфонічного оркестру.
Докладніше про конкурс на сайті.
Чому це важливо?
Увертюра – це інструментальний вступ до театрального спектаклю чи опери, а також увертюрою починаються усі важливі урочисті події.
В Україні урочистості починаються з увертюри до опери «Тарас Бульба» Миколи Лисенка.
Це твір, створений у 1890 році, а став він відомий в 1955 році. Тому проведення конкурсу є актуальним і на часі.
Читайте також: YUNA 2021: оголосили список переможців Національної музичної премії
Нагадаємо, український композитор отримав голлівудську музичну премію.
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі