Технології
Одеський студент створив голосовий помічник, який може стати справжнім конкурентом Google
Микита Сиромятніков – 18-річний студент Одеського політеху – створив голосовий і текстовий помічник Jarvis. Про це повідомляє ЛІГА.Tech.
Знайомтесь – Jarvis
Jarvis (назва не остаточна) – це розумний асистент у текстовій і голосовій версіях. Із ним можна спілкуватися текстом в месенджерах Telegram і Viber. Пізніше він запрацює в Facebook Messenger.
Ідея в тому, щоб користувач звертався до нього за допомогою, як до ботів. Jarvis допоможе знайти потрібну інформацію, місце розташування, меню закладу, квитки на літак, потяг і автобус. Розробники хочуть також підключити до нього державні сервіси і дозволити українцям сплачувати через Jarvis, наприклад, комунальні послуги.
Унікальність українського стартапу
Особливість Jarvis в тому, що він буде підключений до локальних українським сервісів, на зразок платформи для пошуку квитків на автобус Busfor і квиткового оператора Karabas. І користувачам не потрібно зберігати на телефоні безліч додатків, а достатньо буде звернутися до помічника в месенджері, щоб скористатися одним із сервісів.
Голосова версія зашита в розумну колонку, аналогічну Google і Amazon.
Читайте також: Стартап MyCredit залучив $3 000 000 інвестицій
За місяць текстова версія помічника стане доступною у Telegram
У серпні розробники вже відкриють доступ до текстового помічника в Telegram. Голосова версія живе поки тільки на прототипі колонки. Однак у хлопців є все, щоб виробляти нутрощі колонки самостійно, у тому числі й 3D-принтер.
Чому стартап необхідний українському ринку?
У світі існує безліч голосових помічників – Google Assistant, Siri від Apple, Alexa від Amazon, Аліса від Яндекс. Останній в Україні не працює через санкції щодо Яндексу. Решта з російськомовним сегментом працюють набагато гірше, ніж з англомовним. Тому розробники Jarvis бачать потенціал у помічнику, який добре знає саме український ринок.
Читайте також: “Тепер я не ходжу в аптеки”. Як український стартап економить час та гроші пацієнтів
Двомовна версія
Спочатку помічник буде працювати російською, оскільки датасети цією мовою є у відкритому доступі і це сильно полегшує навчання голосового асистента. Однак, пізніше команда хоче створити україномовну версію, усвідомлюючи, як складно буде зібрати датасети з різними акцентами, вимовами й особливостями мови.
Розробники кажуть, якщо Jarvis буде успішним в Україні, команда почне дивитися також на інші ринки СНД.
Коментарі