Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
img 1955 2 img 1955 2

Економіка і бізнес

Найдорожчий сир – з ослячого молока: директор училища про те, як створити ферму віслюків

Опубліковано

Усі продукти, які можна взяти від цієї тварини, ціняться, якщо знайти канали збуту. За літр молока ослиці у Європі просять аж 58 євро, за мило – більше 100 євро, за сир – 1 280 євро, за м’ясо – від 600 доларів за кіло.

Читайте також: Переселенка з Луганщини створила власний бренд дизайнерського одягу

Чи можливо і чи треба взагалі організовувати ослячу ферму? З розмови з Василем Романцовим, директором училища, ясно: справа прибуткова, але неоднозначна.   

“Усе почалось з п’ятьох віслюків”

Василь Романцов директорствує в Заболотненському професійному училищі № 31, що на Вінничині, із 1982 року. Окрім ослячої ферми, в училищі є лайки, ведмеді, борсуки і купа інших тварин. Але, звісно, найбільша увага відвідувачів зазвичай прикута до огородженої для 30 ослиць та 12 віслюків (не рахуючи малят) території.

Читайте також: Як відкрити кав’ярню і не прогоріти. Інструкція від власника, що не вмів варити каву

Василь Романцов грошей з відвідувачів не бере, ще й пригощає ослячим молоком безкоштовно.

Саме з молока ослиці виробляють найдорожчий у світі сир. Навіть сир Clawson Stilton Gold із чистим золотом коштує дешевше – 912 доларів за кілограм

Стадо утворилось у 2010 році з чотирьох ослиць та одного ослика, привезених Василем Романцовим з Турції. Далі додалось кілька тварин з іранської та болгарської генеалогічних ліній (генеало­гічна лінія охоплює все потомство кількох поколінь тварини-родоначальника лінії – авт.).

То була моя давня мрія з тих самих пір, як я чотирирічним хлоп’ям у 1953 році побачив, як із допомогою десь ста підвод з осликами старообрядці гатили річку Мурафа, – розповідає Василь Романцов.

Потім у 2003 році у Франції напився молока з ослячої ферми і вирішив створити власну.

Догляд за віслюками

Їдять віслюки все те ж саме, що й свійська худоба: влітку – траву з пасовиськ, взимку – сіно та прикорм на кшталт яблук. Ну і бублики їдять – це добро тварин привчили їсти в училищі.

Василь Романцов розповідає, що дорослий віслюк їсть 250 кілограм сіна та півкіло зернових за 180 днів холодних днів.

Читайте також: Налагодити діалог з містянами через… фестиваль. Досвід URBAN FEST Druzhkivka

Середня тривалість життя віслюка у природних умовах – 30 років. У домашніх – більша чи не вдвічі, каже Василь Романцов.

Василь Романцов, директор Заболотненського училища

Вагітними ослиці ходять 12-13 місяців,а молока дають за об’ємами приблизно як кози – 3-5 літрів на день. Проте молоко цих тварин набагато жирніше – 11,6% жирності. Окрім надзвичайної поживності воно має ще і цілющі властивості, каже Романцов. Його рекомендують пити людям із захворюваннями кісток, легень для одужання після перенесених гострих хронічних захворювань тощо.

Осляча ферма як бізнес. Кілька “Але”

Цінною є вовна та навіть перегній зі стійла віслюка.

Але створити молочну ферму буде недешево – Василь Романцов каже, віслюки вважаються схильними до моногамії. Отже, кожній статево зрілій ослиці, за його словами, потрібен один віслюк.

Враховуючи, що в Європі тільки ціни на ослят починаються від 1,5 тисяч євро, ціла молочна ферма буде дорогим задоволенням.

Читайте також: Як перетворити закинутий кооперативний сад на акціонерне товариство. Досвід села Адамівка

А проте Василь Романцов каже – в училищі зараз якраз виставили на продаж двох малят мало не за “подарунковими” цінами: осличку за 14 тисяч гривень і віслючка за 12 тисяч.   

Наразі на фермі Василя Романцова живуть 42 віслюки

Ще один привід замислитись про вигідність – той факт, що багато молока від ослиці не отримаєш. Принаймні, в перші 10 місяців життя її малюка увесь надій буде йти на його відгодівлю.  

Залишків нема – через кожні півтори години ослиця годує маля молоком, – розповідає з усмішкою Василь Романцов.

Плани на виробництво мила та сиру

Зараз у стаді доїться 10 самиць, і молока виходить десь 30 літрів на добу. Скоро кількість молока збільшиться, бо народиться ще кілька осленят.

Ослиця дає до 3 літрів молока на добу. Практично без залишків увесь надій перші 10 місяців йде на відгодівлю ослятка

Сиру та мила зараз з молока ослиці виробляють небагато, розповідає Романцов. Але воно наразі продається під грецьким косметичним брендом – та і потрібно на один стограмовий кусень аж 10 літрів цінного молока, розповідає Василь Романцов.  

Не патентуємо власну марку, бо потужності у нас поки незначні. Поки що виробляємо усю продукцію з метою навчання

Технологію виготовлення мила привезли з Франції, де добре налагоджена співпраця з навчальними закладами.

Стажування наших учнів у Франції дало можливість освоїти технологію виробництва косметичного мила з додаванням ослячого молока.

У перспективі директор училища хоче збільшити молочне стадо до 50 самиць  і налагодити виробництво мила та сиру.

Коментарі

Економіка і бізнес

«Зелена пʼятниця» у Приват24: для користувачів сервісу діятимуть знижки та кешбеки до 20% з картками Mastercard

Опубліковано

З 18 листопада по 1 грудня у програмі лояльності «Привіт» у Приват24 будуть доступні знижки і кешбеки до 20% з картками Mastercard. Ці умови діятимуть для покупки електротехніки, побутової техніки, одягу, товарів для дому та палива провідних брендів.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»

Щоб взяти участь у «Зеленій пʼятниці», необхідно протягом двох тижнів — з 18 листопада по 1 грудня включно — заходити в програму лояльності «Привіт» (у розділі «Сервіси» в додатку або веб-версії Приват24) та активувати пропозиції від партнерів. Перелік доступних покупок будуть щодня оновлювати.

Отримати знижку до 20% чи кешбек можна буде при оплаті карткою Mastercard від ПриватБанку.

Товари з вигодою

Перелік деяких уже відомих товарів, для яких будуть доступні вигідні умови:

  • ґаджети Apple — 10%;
  • побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
  • МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.

Також діятиме спеціальна пропозиція для клієнтів ПриватБанку, які відзначають день народження 29 листопада — у цей день для них буде доступний кешбек 20% на всі витрати з карток Mastercard. Щоб скористатися послугою, її потрібно активувати в програмі лояльності «Привіт».

Окрім цього, у ПриватБанку зазначають, що в кожного клієнта діятимуть окремі позиції знижок і кешбеків. Ловіть свою спеціальну пропозицію в «Привіт»!

Про програму лояльності «Привіт»

Це перша на банківському ринку персоналізована програма лояльності, що дозволяє клієнтам користуватися пропозиціями від провідних брендів, підібраними саме під них. Наявні знижки й кешбеки можна знайти в меню «Привіт» у мобільному застосунку чи веб-версії Приват24.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Опубліковано

Конференцію провів 14 листопада «Теплоенергетичний кластер України» у межах ІІІ Українського Будівельного Конгресу. Подію відвідали понад 70 учасників, зокрема підприємці, виробники, експерти та чиновники.

Про це повідомили організатори заходу.

Головні теми конференції

Цей форум організовували, аби об’єднати компанії задля спільного розв’язування проблем, захисту своїх інтересів перед державою та розвитку теплоенергетичної галузі в Україні.

Під час форуму проводили панельні дискусії на такі теми:

  • енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
  • інновації в теплотехніці;
  • нові підходи до енергоефективного будівництва;
  • підтримка локального виробництва.

Також однією з головних тем став вихід українських виробників на європейський ринок. Експорт вітчизняних продуктів обговорили під час панельної дискусії «Від локального до глобального».

Фото: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Читайте також: На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Енергетичний сектор і держава

На конференції провели дискусію «Тендери та закупівлі» — її модерував адвокат компанії Sirius Law Артем Моргун. Під час неї виступали начальниця управління сфери публічних закупівель Мінекономіки Ірина Сопилюк та представник платформи «Е-Тендер» Ігор Архипенко.

Гості обговорили виклики в тендерах, зокрема перевірки, штрафи та проблеми з документацією. За час дискусії згадали прогалини в законодавстві та фальшивих учасників закупівель. Керівник компанії «Abplanalp Україна» Микола Скрипник поділився порадами щодо покращення виробництва й енергоефективності завдяки використанню новітнього обладнання.

На панелі, яку присвятили фінансуванню українського бізнесу, в.о. директора з малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова розказала про програми державної підтримки.

Про «Теплоенергетичний кластер України»

Організацію очолює Олексій Лещінський, який є експертом з теплотехніки та засновником групи компаній EnginUP. «Теплоенергетичний кластер України» працює над об’єднанням українських виробників, підприємців та представників влади, аби зміцнити енергонезалежність нашої країни.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

Опубліковано

Після масштабної реконструкції відкрився «МакДональдз» на Вокзальній площі в Києві. Заклад став одним із найбільших ресторанів мережі в Україні з площею 944 м², 193 посадковими місцями в залі та 88 на терасі.

Про це повідомляють в інстаграмі МакДональдз Україна.

Що змінилося?

Будівлю ресторану частково демонтували, оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Особливу увагу приділили безбар’єрності:

  • автоматичні двері;
  • ліфт для зручності пересування;
  • місця для людей на кріслах колісних;
  • тактильна плитка;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • безбар’єрні вбиральні.

Ці зміни відповідають принципам інклюзивності та комфорту для всіх відвідувачів.

Нові можливості для відвідувачів

Ресторан пропонує повне меню, включно із сезонними позиціями. Замовлення можна зробити через:

  • 11 терміналів самообслуговування;
  • касу;
  • експрес-вікно.

Уперше запроваджено сервіс обслуговування за столиком, що додає зручності під час візиту.

Фото: МакДональдз Україна

Читати також: Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Графік роботи та резервне живлення

Ресторан працює з 06:00 до 22:30, а експрес-вікна — з 05:30 до 23:00. У разі відключення світла заклад продовжить роботу завдяки генератору. Служба доставки «МакДелівері» почне працювати найближчими днями.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Вілледж.

Коментарі

Читати далі