Суспільство
На Волині випадково виявили старовинне підземелля
Унаслідок обвалу землі у центрі міста Володимира-Волинського виявили старе підземелля.
Про це повідомила співробітниця Державного історико-культурного заповідника «Старий Володимир» Орися Вознюк у фейсбуці.
За її словами, під час обстеження науковці виявили підземний архітектурно-археологічний об’єкт розмірами 6,3х4,2 м та висотою до 2,5 м. Споруду датують XVIII століттям.
«Мурування випаленою цеглою розмірами 29х15,5х6,5 см добре, слепіння циліндричне та хрещате. Зафіксовано господарські ніші, повітряні продухи та прохід, що, ймовірно, з’єднує об’єкт з іншими підземеллями», – йдеться у дописі Орисі Вознюк.
Науковці склали акт обстеження і надали рекомендації щодо подальших консерваційних робіт.
Читайте також: Екотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»
Зазначається, що адміністрація Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» зацікавлена в подальших дослідженнях даного об’єкта.
Читайте також: На Трахтемирівському півострові знайшли оборонні споруди та печеру
Нагадаємо, у полі під Києвом знайшли артефакт, якому кілька тисяч років.
Усі фото: facebook.com/nice.orisya.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі