Суспільство
На Рівненщині знайшли найбільший в Україні камінь бурштину вагою 5,3 кг
Унікальний бурштин вагою більше 5300 г видобули на родовищі Володимирець-Східний на Рівненщині.
Про це повідомили у пресслужбі компанії ТОВ «Центр «Сонячне ремесло» (AmbertradeTM).
Зазначається, що це унікальна знахідка не лише для України але і світу, адже такі екземпляри є дуже рідкісними. В історії незалежної України це перша знахідка бурштину такої ваги.
Чому це унікальна знахідна?
За даними Державного гемологічного центру України, зразки бурштину масою більше 1 000 г – рідкісні природні утворення.
Найбільший зразок бурштину вагою 9 750 г. знаходиться в Музеї природознавства в Берліні («Museum of Naturkunde»).
Читайте також: Перша ліцензована компанія «Сонячне ремесло» отримала дозвіл на видобуток бурштину на Рівненщині
Зразки масою більше 5 кг – надзвичайно рідкісні, за офіційними даними лише кілька каменів такої ваги знаходяться в музеях та приватних колекціях.
До сьогодні в Україні найбільшими вважалися зразки бурштину, які зберігаються в музеї ДП «Бурштин України» 1930 г. та у Музеї коштовного і декоративного каміння Міністерства фінансів України зразок масою 1040 г.
Зразок бурштину досліджено експертами Державного гемологічного центру України, які підтвердили його унікальність.
За результатами досліджень встановлено, що цей зразок є бурштином – сукцинітом. Сукциніт – природна викопна смола, яка утворилася в еоценовий період (42–38 млн років тому) на європейському континенті, вона містить від 3 до 8 % бурштинової кислоти (C4H6O4) і має характерний інфрачервоний спектр. Регіон поширення – Балтійсько-Дніпровська бурштиноносна субпровінція, яка охоплює територію практично всю Польщу, Калінінградську область РФ, Литву, Латвію, південь та південний захід Білорусі і більшу частину Правобережної України.
Нагадаємо, раніше повідомляли, що на Волині легально знайшли гігантський камінь бурштину вагою майже 2 кг.
Фото: ambertrade.com.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі