Суспільство
На ратуші в Коломиї буде оглядовий майданчик і музейний простір
У Коломиї Івано-Франківської області на місцевій ратуші облаштують оглядовий майданчик та музейний простір.
Про це Укрінформу повідомила начальник відділу інвестиційної політики та енергозбереження Коломийської міської ради Ірина Жолоб.
Зазначається, що оглядовий майданчик зроблять для туристів та гостей міста з відтворенням музейного простору. Організатори прагнуть, щоб це була сучасна туристична атракція.
Гості зможуть піднятися на ратушу і побачити чудову панораму міста. Там зможуть проводити виставки та інші культурні-мистецькі заходи.
Читайте також: Як варення врятує Карпати. Підприємиця придумала дієве ноу-хау
У місті вже провели конкурс на найкращу проєктну пропозицію цього майданчика і вже отримали його візуалізацію.
Для відновлення ратуші, а це – сходи та шахта будівлі, проведуть комплекс ремонтних робіт із умовою збереження елементів давньої архітектури.
Вартість проєкту – 1 млн 450 тис. грн. На його реалізацію Коломийська міська рада вже зосередила у своєму бюджеті на 2020 рік 200 тис. грн.
Водночас Коломия планує подати цей проєкт на конкурс, який проводять у межах транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна, щоб отримати фінансовий інструмент для реалізації проєкту.
Довідка
Коломийська ратуша побудована 1877 року як приміщення для магістрату міста.
Раніше, на іншому місці, стояла стара ратуша, яка згоріла 1865 року. Споруда триповерхова, у плані – П-подібна, зведена у стилі неоренесанс.
Ратушна вежа наріжна (подібно до Яворівської ратуші), що є досить незвичним для такого типу споруд.
Вежа зведена 1948 року, квадратна у плані, з простим декором. На вежі розміщений герб Коломиї, над ним — годинник-куранти, з трьома циферблатами, діаметром близько 1 м.
Ще вище, на рівні шостого поверху, облаштований балкон для обходу довкола вежі. Раніше з нього оглядали місто для швидшого оповіщення в разі пожежі.
Нині в ратуші розташований виконавчий комітет міської ради.
Нагадаємо, на Франківщині відкрили туристичний маршрут до замку, де зупинявся король.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі