Суспільство
На Прикарпатті запустили цех із пошиття білизни для ЗСУ (ВІДЕО)
Від пошиття прапорів України у себе вдома до створення швейного цеху для ЗСУ. Як франківець відкрив виробництво для потреб українського війська, розповідає ШоТам.
Франківець Володимир Западнюк після 24 лютого почав шити прапори України у власній квартирі. А продавали їх у США, перераховуючи виручені гроші на ЗСУ.
Наш спільний друг із Америки зацікавився тим, щоб шити українські прапори і там продавати, збираючи кошти на підтримку армії. І моя дружина, професійна швея, пошила партію таких прапорів. Відправили туди, продали, і він сказав: «Класна ідея, давайте якось розширимо цей напрямок швейний, — Володимир Западнюк, засновник майстерні Filter.
За допомогою доброчинців Володимиру вдалося облаштувати цілий швейний цех. У ньому почали шити набори спідньої білизни для військових. У цеху працює 5 майстринь. Всі вони — переселенки з Херсона.
«Дівчата мають можливість тут працювати, отримувати зарплату і до того ж займатися волонтерством, відправляти для ЗСУ ось такі набори, одяг. Щотижня ми відправляємо», — Володимир Западнюк, засновник майстерні Filter.
Серед дівчат є й професійні швачки, й ті, хто навчається працюючи.
Читайте також: Соціальним може стати будь-який бізнес, достатньо бажання. Досвід платформи Pear Shop, що згуртувала українських художників
«Тут навчалися ми навіть. Перший місяць так точно. А далі вже виходити почало. Я думала, що взагалі не вийде», — Аліна, майстриня.
«Я відчуваю себе потрібною, що я можу щось робити, що я не сиджу без діла», — Ірина, майстриня.
До стандартного комплекту входить футболка, білизна, дві пари шкарпеток та сумочка. Матеріали замовляють виключно в українських виробників.
Щотижня дівчата встигають пошити 100—150 таких комплектів. А Володимир сподівається розширити виробництво, щоб покривати більше потреб ЗСУ.
Нагадаємо, в Івано-Франківську почав працювати швейний коворкінг Sew4U.
Також ми розповідали, як підприємець налагодив пошиття військової форми для жінок завдяки гранту єРобота.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі