Суспільство
На Полтавщині відкривають етносело «Гончарія»
В Опішному на Полтавщині оголосили про відкриття нового підрозділу Музею українського гончарства у Малих Будищах – етносела «Гончарія».
Про це йдеться на сторінці закладу в фейсбуці.
Зазначається, що 18 червня 2021 року відчинить свої двері для відвідувачів новий, унікальний Музей малобудищанського гончарства – етносело «Гончарія». Це перша черга музею.
Відвідувачі зможуть оглянути будівлю, в якій відтворено інтер’єр традиційного житла першої половини ХХ століття. В експозиції представлено творчий спадок малобудищанських гончарів, кухонний реманент, давні меблі, родинні фото, старовинні ікони, традиційний український одяг й інші реліквії повсякденного побуту гончарів.
Вартість квитків
Вартість вхідного квитка на територію Музею малобудищанського гончарства для дорослих становитиме 30 гривень, для школярів – 20 гривень.
Читайте також: Безрукавки з історією: як прикарпатець шиє та реставрує автентичні гуцульські кептарі
Після відкриття діятиме акційна пропозиція: у разі придбання комплексного квитка до Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному вхід до етносела «Гончарія» буде безкоштовним.
Про музей
Музей малобудищанського гончарства (етносело «Гончарія») – історичний з елементами краєзнавчого підрозділ Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.
Етносело «Гончарія» розташоване на території одного з найбільших гончарних осередків опішненського гончарного району – в селі Малі Будища. За проєктом, територія музею відтворюватиме дворище гончаря кінця ХІХ – початку ХХ століття. Основна частина експозиції буде представлена у двох будівлях.
Читайте також: Не митець, а мисткиня. Сім українських феміністичних брендів
У першій – гончарні осередки Малих Будищ, Глинська, Хижняківки, Лазьків, Безруків, Старих Млинів (гончарні вироби, ескізи гончарських мальовок, епістолярна спадщина, фотодокументи, фото, вироби з дерева тощо).
У другій – відтворено інтер’єр гончарського житла кінця ХІХ – початку ХХ століття. Окрім оглядової екскурсії відвідувачі зможуть узяти участь у різних процесах гончарного виробництва (добуванні глини, приготуванні її до роботи, гончарюванні, ліпленні, декоруванні, випалюванні).
Нагадаємо, представили новий бренд гончарської столиці України – селища Опішня.
Як ми повідомляли раніше, запустили сайт «Леся Українка: 150 імен» до ювілею поетеси.
Усі фото: facebook.com/MuseumOfPotteryInOpishnya.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі