Суспільство
На Львівщині відреставрували 200-річну бойківську стодолу (ФОТО)
У львівському Музеї народної архітектури та побуту відреставрували один із найбільших експонатів – бойківську стодолу ХІХ століття.
Про це повідомили на сайті Львівської міської ради.
200-річну парафіяльну стодолу перевезли в музей з села Либохора Турківського району. Зазначається, що це зразок бойківської архітектури, який слугує не лише музейним об’єктом, а й використовується як фондосховище.
Дах будівлі потребував нагального ремонту, тож у травні 2021 року музей започаткував благодійний проект «Купи ґонтину – врятуй стодолу», до якого могли долучитися благодійники.
Реставрацію почали у червні 2022 року. Для покриття даху використали 49 тисяч смерекових дощечок. Після перекриття їх вкрили шаром сирої нафти (ропи).
Читайте також: «Вона просто чекала свого часу». Як подружжя зі Львова перетворило 100-річну кам’яницю на крафтову сидроварню
«Дощечка лягає одна на одну, вона перекриває фактично більшу частину попередньої. І це виходить, що вона накривається у два ряди, одна за одною. Це забезпечує більшу товщину, туди не затікає вода, і дах не гниє», – зазначив керівник будівельно-реставраційного відділу музею Василь Марків.
Аби будівля не втратила своєї автентичності, технологію при реставрації даху не змінювали. За словами керівника Львівського скансену Михайла Закопця, роботи були виконані власними зусиллями музейників.
«Це все – кропітка робота наших майстрів, повністю ручна робота. Один із працівників, які цього року перекривали стодолу, робив це і минулого разу, ще 30 років тому. Ми переконані, що цей дах простоїть не менше. Разом із тим, успішність цього проєкту – приклад того, як небайдужі містяни та відвідувачі музею можуть разом долучатися до збереження архітектурних об’єктів», – додав Закопець.
Раніше ми повідомляли, ща Львівщині відреставрували Золочівський замок, який зазнав пошкоджень під час ракетної атаки окупантів.
Крім того, у селищі Підкамінь на Львівщині завершили реставрацію дзвіниці Монастиря домініканців – пам’ятки архітектури національного значення XV – XVIII століть.
Фото: city-adm.lviv.ua.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі