

Суспільство
На Львівщині колядники встановили рекорд України й зібрали 3 млн грн на ЗСУ
У селі Мшанець на Львівщині 1259 людей одночасно виконали колядку «Там во Бахмуті» й встановили рекорд України – це наймасовіше виконання колядки з вертепами в Україні та за кордоном.
Про це повідомили на сайті Книги рекордів України.
Зазначається, що 13 січня у селі Мшанець розпочався наймасштабніший в Україні з’їзд вертепів та коляд в межах акції «Різдвяні пташки».
У Мшанці зібралися 105 вертепів із різних міст та сіл, щоб встановити рекорд із одночасного виконання колядки «Там во Бахмуті». Загалом у встановленні рекорду взяли участь 1239 колядників. Його присвятили бійцям 80-ї десантно-штурмової бригади.
Відповідні дипломи отримали ініціатори рекорду отець Роман Гром та військовий капелан Іван Гальо. Загалом під час коляди на закупівлю дронів для 80-ї десантно-штурмової бригади зібрали 3 млн грн.
Читайте також: «Добрий вечір тобі, пане господарю». Як добре ти знаєш українські колядки? (ТЕСТ)
Рекорд мав на меті об’єднати якнайбільшу кількість вертепів і коляд для збору коштів для 80-ї бригади під час фестивалю «Різдвяні пташки». Під час заходу зібрали понад 3 млн гривень на спеціалізовану техніку для військових.
Під час встановлення рекорду зафіксували такі результати:
- кількість людей: 1259;
- кількість вертепів: 105;
- кількість країн-учасниць: 8.
Нагадаємо, у селі Підгірʼя на Івано-Франківщині встановили рекорд України – наймасовіше виконання колядки «Нова радість стала».
Окрім того, у Львові розробили застосунок «Коляда» з інтерактивними масками персонажів вертепу.
Фото: Книга рекордів України.
Суспільство

У Голосіївському районі Києва патрульні допомогли доставити 10-місячного хлопчика до лікарні після того, як батьки повідомили про загрозу його життю.
Про це повідомили в патрульній поліції Києва.
Під час нічного патрулювання до інспекторів звернувся чоловік із проханням супроводити їхню автівку — його син раптово почав задихатися. Родина вирушила до лікарні самостійно, однак побоювалася, що не встигне вчасно.
Патрульні Ірина Новицька та Артур Лісовський миттєво зреагували й супроводили авто з батьками до медичного закладу. Завдяки оперативним діям правоохоронців дитину вдалося швидко передати лікарям для надання допомоги.
Читайте також: У Києві патрульні допомогли розгубленій 88-річній жінці повернутися додому
Супровід"Малюк задихається, допоможіть!" — у Києві ми супроводили до лікарні автомобіль із хлопчиком, який потребував допомоги медиків 📍 Під час нічного патрулювання в Голосіївському районі до нас звернувся чоловік, який попросив супроводити їхнє авто до лікарні. Водій зазначив, що його 10-місячний син почав задихатися, тож вони поїхали до лікарні власною автівкою. Водій хвилювався, що вони не встигнуть дістатися до лікарні вчасно, тож попросив патрульних допомогти. Напарники Ірина Новицька та Артур Лісовський без жодних зволікань супроводили батьків із немовлям до медичного закладу. Уже за лічені хвилини передали дитину лікарям. Дякуємо колегам за оперативну допомогу.Бажаємо малюку швидкого одужання та щасливого дитинства.
Опубліковано Патрульна поліція Києва Понеділок, 16 червня 2025 р.
Нагадаємо, що СБУ та Нацполіція затримала мережу агентів рф, яка наводила удари у 7 областях.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка патрульної поліції Києва
Суспільство

До святкування головного антарктичного свята під назвою Мідвінтер у Львові запустили благодійну інформаційну кампанію «Відчуй Антарктиду». У межах ініціативи популяризують українську антарктичну станцію «Академік Вернадський», розповідають про побут і роботу полярників, а також підтримують тих із них, хто служить у Силах оборони України.
Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.
У межах кампанії запланували два основні заходи. Перший — «Коктейль з Антарктики». У закладах Львова та деяких інших міст з’являться напої, створені за рецептами зі старовинної коктейльної книги бару «Фарадей», що працює на станції з британських часів. Частину коштів з продажу передадуть на підтримку полярників-військових.
Другий захід «Зустріч з полярниками» відбудеться в онлайн-форматі 21 червня у Державному природознавчому музеї НАН України. Під час події глядачі зможуть поспілкуватися з українськими дослідниками в прямому етері з Антарктиди.
Нагадаємо, що айсберг біля «Вернадського» назвали на честь морського дрона «Маґура».
Раніше ми писали, що українські науковці в Антарктиді зафіксували рідкісне атмосферне гало (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка НАНЦ
Суспільство

16 червня в Україну повернули ще 1245 тіл загиблих, які за твердженням російської сторони належать українським громадянам, зокрема військовослужбовцям. Це завершальний етап репатріаційних заходів, що відбувалися в межах Стамбульських домовленостей. Загалом за цією угодою вдалося повернути 6057 тіл.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Найближчим часом фахівці правоохоронних органів спільно з установами МВС проведуть усі необхідні експертизи для ідентифікації тіл.
Репатріацію здійснили завдяки спільній роботі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, СБУ, ЗСУ, МВС, офісів уповноважених з прав людини та з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони України.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
У Координаційному штабі висловили подяку Міжнародному Комітету Червоного Хреста за сприяння, а також особовому складу Центрального управління ЦВС ГШ ЗСУ та Обʼєднаного центру забезпечення заходів ЦВС ЗСУ за організацію перевезення та передачу тіл у спеціалізовані державні установи.



Нагадаємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу