Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Хортиці знайшли рідкісний бронзовий кинджал, датований ІІ тис. до н. е.

Опубліковано

На Хортиці після зниження рівня води в річці Дніпро знайшли зброю, датовану другим тисячоліттям. Такі бронзові кинджали з пізньої бронзової епохи зустрічаються вкрай рідко.

Про це пише видання ZPRZ.CITY.

Зазначається, що такі знахідки були настільки цінними, що їх можна порівняти з дорогоцінним металом того часу.

Науковиця заповідника «Хортиця» Тетяна Шелеметєєва наголосила, що у них в колекції налічується лише три кинджали, два серпи та кілька прикрас із бронзи.

Уже раніше на Хортиці було виявлено подібну археологічну знахідку — кинджал, і це свідчить про значну історичну цінність цієї території. Тепер бронзовий кинджал, виявлений на острові, стає частиною багатої колекції археологічних скарбів, доступних для вивчення в Музейних студіях «Місто за порогами» в центрі Запоріжжя.

Читайте такожЯкщо на фронт – то разом. Батько з двома синами воюють пліч-о-пліч у складі 68 бригади

Крім того, цього сезону співробітники заповідника «Хортиця» також знайшли старовинний адміралтейський якір з дерев’яною перекладиною, що є рідкістю серед якорів.

Ці знахідки дають змогу вченим глибше зрозуміти історію та культуру цієї дивовижної місцевості. Обидва якорі, а також бронзовий кинджал та інші археологічні знахідки, тепер представлені на виставці для публічного розгляду.

Нагадаємо, США передали Україні артефакти, викрадені росіянами з тимчасово окупованих територій.

Раніше ми повідомляли, що Київські митники зберегли камені віком 407 млн років з відбитками давніх вимерлих риб.

Фото: zprz.city.

Суспільство

У світі та в Україні стартує місяць обізнаності про ментальне здоров’я: про що варто знати

Опубліковано

Сьогодні розпочинається місяць обізнаності про ментальне здоров’я – важлива тема не лише для України, а й для всього світу. Це дослідження, проведене в 11 країнах, показало, що збереження психічного благополуччя є одним із найактуальніших викликів сучасності.

Про це повідомляє Верховна рада України.

У ці складні часи нам, як ніколи, потрібні знання та ресурси, щоб жити й розвиватися. Тому важливо знайти свій власний рецепт стійкості, ділитися секретами й підтримувати одне одного.

Читайте також: «Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

Допомагаючи ближнім, ми й самі відчуваємо себе краще.

Разом ми можемо зробити світ кращим, дбаючи про своє психічне благополуччя та підтримуючи одне одного.

Нагадаємо, на Фестивалі української писанки в Києві встановили світовий рекорд.

Фото: Ти як?

Читати далі

Суспільство

МЗС України представило ШІ-аватара Вікторію, яка тепер коментуватиме консульську інформацію

Опубліковано

Міністерство закордонних справ України вперше в історії створило з використанням технологій штучного інтелекту цифрову особу, яка офіційно коментуватиме консульську інформацію для ЗМІ.

Про це повідомляє МЗС.

Представниця МЗС з консульських питань Вікторія Ші створена на основі реальної людини—української співачки та інфлюенсерки Розалі Номбре, яка погодилася pro bono взяти участь в проєкті МЗС і виступити в якості прототипу для представниці. Команда проєкту відзняла та оцифрувала її.

Важливо зазначити, що консульська представниця та її реальний прототип є двома різними особами, а з офіційними коментарями від імені консульської служби МЗС виступає лише цифрова особа Вікторія Ші. 

Читайте також: Завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича

«Моє імʼя символізує нашу головну мету — перемогу України, а прізвище — штучний інтелект, який мене створив. Моя робота полягатиме в донесенні до громадськості оперативної та перевіреної інформації консульського департаменту МЗС України. Я повідомлятиму журналістам новини про роботу консулів із захисту прав та інтересів громадян України за кордоном, реагування на інциденти чи надзвичайні ситуації та інші новини», — заявила представниця МЗС з консульських питань Вікторія Ші в своєму вітальному відеозверненні.

Коментарі Вікторії Ші зʼявлятимуться на офіційних ресурсах МЗС України, вебсайті та сторінках в соцмережах, а також передаватимуться журналістам пресслужбою МЗС.

Нагадаємо, український ШІ-стартап залучив $30 000 інвестицій.

Фото: МЗС

Читати далі

Суспільство

Виставку «Алла Горська. Боривітер» відвідали 51 000 людей: це рекорд для Українського Дому

Опубліковано

Протягом півтора місяця виставку “Алла Горська. Боривітер” відвідало понад 51 000 людей. У вихідні на виставку приходило від 2000 до 3000 відвідувачів, додала Вієру. Близько 10 000 осіб скористалися можливістю відвідати експозицію безкоштовно за програмою лояльності.

Про це повідомила директорка Українського Дому Ольга Вієру на своїй сторінці у Facebook.

“Ця виставка вразила усіх і зібрала надзвичайний інтерес”, – сказала Вієру. “Ми, організатори, навіть не уявляли, наскільки вона буде популярною ще на етапі планування”.

До цього рекордним відвідуванням користувалася виставка картин Марії Примаченко, яку відвідали понад 50 000 осіб протягом 2,5 місяців. Половина гостей скористалася безкоштовними або пільговими квитками, додала Вієру.

Вартість повного квитка на виставку Алли Горської становить 100 гривень, пільгового – 50 гривень. За оцінками Forbes, дохід від продажу квитків може скласти від 2 до 4 мільйонів гривень. Для порівняння, від продажу квитків на виставку картин Марії Примаченко вдалося зібрати понад 2 мільйони гривень, розповіла Вієру.

Читайте також: Дія поповнює свою команду: які вакансії пропонують

Популярність виставки Вієру пояснює “сарафанним радіо” – відвідувачі закликали своїх друзів відвідати виставку. Також значною мірою до успіху виставки допомогли підтримка проєкту та заохочення до відвідування, що поширювалися в соцмережах.

“Алла Горська. Боривітер” – перша ретроспективна виставка художниці, на якій представлено понад 100 творів. Робота над виставкою тривала щонайменше пів року. Грозовська називає Горську іконою дисидентського руху – “неординарна, харизматична та яскрава особистість, художниця, яка проявила себе у різних видах мистецтва”.

Нагадаємо, на Фестивалі української писанки в Києві встановили світовий рекорд.

Фото: Ольга Вієру

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство21 годину тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: