Економіка
На Хмельниччині завершують будівництво потужного заводу з інвестиціями $200 млн
Компанія Kernel завершує будівництво на Хмельниччині одного з найпотужніших олійноекстракційних заводів Європи.
Про це повідомили у пресслужбі компанії.
Загальна сума інвестицій, спрямованих на реалізацію цього проєкту, становить понад $200 млн. Наразі завод готовий на 85%.
Зазначається, що вже 2024 року у планах виконати останні пусконалагоджувальні роботи на Старокостянтинівському ОЕЗ.
Підприємство зможе щорічно переробляти 1 млн тонн соняшника та видавати готову олію на експорт.
Читайте також: Оксана Темірбаєва. Креативна економіка може стати рушієм відбудови. І ось кілька аргументів
СEO Kernel Євген Осипов відзначив, що поява такого потужного виробництва Kernel на Хмельниччині стане вагомою підтримкою місцевих фермерів та стимулюватиме їх нарощувати виробництво олійних культур у західних областях.
Новий завод також сприятиме розв’язанню питань з надлишками сировини в регіоні, що спостерігається сьогодні. Крім того, це нові робочі місця та гарантоване наповнення бюджетів усіх рівнів податками.
Інвестиції в інновації
Під час проєктування Старокостянтинівського заводу зосередилися на тотальній автоматизації виробництва, щоб оптимізувати всі процеси. Мінімум зусиль працівників — максимум віддачі техніки.
Задля досягнення планової ефективності на новому активі встановили найсучасніше обладнання іноземного та українського виробництва, що відповідає міжнародним стандартам якості та безпечності.
Для забезпечення підприємства електроенергією у Kernel побудували теплоелектростанцію, яка вироблятиме енергію з лушпиння соняшника. Підприємство буде фактично енергонезалежним, що зменшить вплив на екологію регіону та робитиме свій внесок в енергетичну стабільність країни.
«Станом на зараз нам потрібно ще близько 8 місяців. Завод готовий на 85%. Незважаючи на ризики та загрози, ми продовжуємо монтувати обладнання та мережі, проводити електромонтажні роботи. Завершити плануємо на початку наступного календарного року», — Директор Старокостянтинівського ОЕЗ Григорій Капустян.
Читайте також: Вільний фермер? А як це? Пояснює закарпатець, який збудував екохатину в горах і посадив гектари екзотичних дерев
Технологія, реалізована на базі Старокостянтинівського заводу, передбачає виготовлення нерафінованої пресової соняшникової олії. Восени 2023 року елеватор розпочне приймати насіння соняшнику нового врожаю для забезпечення технологічного процесу.
Про компанію
Kernel — найбільший виробник та експортер соняшникової олії в Україні, а також один з провідних постачальників агропромислової продукції на міжнародному ринку. На частку компанії припадає близько 15% світового експорту соняшникової олії і 18% експорту зернових. Kernel постачає продукцію у понад 80 країн світу. Входить до ТОП-3 найбільших компаній України.
Нагадаємо, у Гостомелі нам Київщині відновив роботу завод із виробництва скляної тари Vetropack.
Також ми повідомляли, що в Україні побудували новий завод із переробки ріпака.
Фото: career.kernel.ua.
Економіка
Деталі
- Якщо у вас вже є ліцензія, необхідно зареєструвати рослину як активний фармацевтичний інгредієнт (АФІ) в Державному реєстрі лікарських засобів (наказ МОЗ № 426).
- Поки триває процес отримання ліцензій в Україні, дозволено ввозити медичний канабіс із-за кордону, щоб пацієнти могли отримати необхідне лікування. МОЗ також ініціював скорочення строків реєстрації, щоб прискорити цей процес для бізнесу.
- Після реєстрації підприємства мають підключитися до електронної системи контролю, яка запрацювала 1 жовтня. Кожну операцію з канабісом необхідно вносити до системи протягом доби.
- Для ввезення сировини потрібно отримати дозвіл від Держлікслужби, погоджений зі СБУ. Заявки на квоти на 2025 рік приймаються до 1 грудня 2024 року.
- Після ввезення сировину можна продавати в аптеки, що мають відповідні ліцензії.
Коментарі
Економіка
Деталі допомоги
- Розподіл техніки — обладнання направлено до критичних об’єктів, закладів соціального захисту, медичних установ та груп швидкого реагування для усунення наслідків обстрілів.
- Підготовка до зими — генератори допоможуть забезпечити тепло, світло і воду в зимовий період.
- Волонтерська допомога — техніку доставили волонтери БФ «Мирне небо Харкова» за підтримки іноземних партнерів.
Коментарі