

Економіка
У Гостомелі відновив роботу завод із виробництва скляної тари Vetropack
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Гостомелі на Київщині після року перерви відновив роботу один з провідних виробників скляної тари в Європі — завод Vetropack.
Про це ШоТам повідомили у пресрелізі компанії.
Зазначається, що фахівці вже розпочали розігрів однієї з двох скловарних печей.
Відомо, що виробниче підприємство у Гостомелі сильно постраждало внаслідок збройного нападу Росії наприкінці лютого 2022 року.
На підприємстві ПрАТ «Ветропак Гостомельський склозавод» розпочався розігрів і виведення на робочу температуру та завантаження першої скловарної печі. Випуск першого скла очікується у червні.
«Наразі ми дуже раді можливості відновити виробництво», – Павел Прінко, генеральний директор Vetropack в Україні та Молдові.
Vetropack почне з виробництва безбарвного скла для харчових продуктів та напоїв, оскільки компанія бачить зараз у ньому найбільшу потребу.
Читайте також: Як хендмейд-виробникам почати свій шлях у міжнародному eCommerce? Покрокова інструкція
«Внутрішній ринок повільно відновлюється, і багато компаній знову запустили виробництво. Ми очікуємо, що попит на скляну тару для продуктів харчування та напоїв у 2023 році зросте приблизно на сім відсотків щодо попереднього року, паралельно із розвитком наших виробничих потужностей». Введення в експлуатацію другої скловарної печі відбудеться найближчим часом», — сказав Прінко.

Виробничий майданчик підготовлений до всіх можливих аварійних сценаріїв. Для забезпечення енергопостачання у разі вимкнення електроенергії холдинг Vetropack розробив різноманітні інженерні сценарії. Було перебудовано систему розподілу електроенергії та встановлено додаткові генератори. Також існують відповідні плани у разі можливих зупинок подачі природного газу.
Прийняли на роботу 139 нових працівників
До початку війни Vetropack в Україні виробляв різні види скляної тари на трьох печах та восьми виробничих лініях. 24 лютого 2022 року Vetropack зупинив виробництво з міркувань безпеки. Через короткий час завод зазнав серйозних пошкоджень – було зруйновано одну з трьох печей. Через збитки компанія була змушена скоротити близько двох третин з приблизно 600 робочих місць на підприємстві. Наразі Vetropack найняв 139 нових співробітників для відновлення виробництва. Здебільшого це колишні працівники заводу.
Нагадаємо, в Україні побудували новий завод із переробки ріпака.
Також ми повідомляли, що на Житомирщині у 2023 році відновить роботу цукровий завод.
Фото: vetropack.com.

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ПриватБанк першим в Україні запровадив сервіс онлайн моніторингу заставного майна. Сервіс дозволяє клієнту самостійно проходити перевірку у мобільному Приват24 без фізичного огляду майна представником фінустанови.
Про це повідомили у пресслужбі банку.
Нова послуга дозволяє позичальникам пройти моніторинг у будь-якому місці розташування майна та в зручний для себе час.
Щоб пройти онлайн-моніторинг заставного авто, потрібно:
- зробити фото в режимі онлайн за інструкцією та підказками в застосунку Приват24,
- заповнити анкету у додатку,
- підписати електронним підписом SmartID.
Читайте також: Чому Еритрея голосує «проти»? Ефіопське козацтво
Нагадаємо, Visa та ПриватБанк вперше у світі представили програму цифрової автентифікації платежів в електронній торгівлі.
Також ПриватБанк запустив нову послугу для бізнес-клієнтів «Досьє ділової репутації». Вона дозволяє компаніям та підприємцям більше дізнатися про своїх партнерів по бізнесу.
Раніше ми повідомляли, що в Україні запустився європейський сервіс грошових переказів ZEN.com.
Фото: ПриватБанк.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Житомирщині підприємство завдяки модернізації збільшило обсяг виробництва у 2,5 раза.
Про це повідомили у пресслужбі Мінекономіки України.
Андрій Ясінський — підприємець з Житомирщини. Його компанія ТОВ ТК Гефест із 2015 року виготовляє європіддони та постачає свою продукцію в усі регіони країни.
Війна порушила логістичні зв’язки, тому підприємець вирішив максимально активно виходити на європейські ринки. Для цього найняли працівників зі знанням мов і вибудували нові взаємини шляхом укладання прямих експортних контрактів.
Читайте також: «Як це – не сіяти пшеницю? Це ж наш хліб!». Історія фермерів з Дніпропетровщини, які під час війни працюють втричі більше
Окрім того, Андрій вирішив модернізувати виробництво і скористався для цього урядовою грантовою програмою підтримки переробних підприємств. Компанія придбала за грантові кошти нове обладнання. Ця повноцінна виробнича лінія здатна за кілька годин укомплектувати продукцією цілу фуру.
«Після того, як ми отримали грант і модернізували підприємство, добились збільшення обсягів виробництва у 2,5 раза!»,— розповів Андрій Ясінський.

Що таке урядова грантова програма єРобота?
- завдяки програмі можливо відкрити та розвивати власний бізнес, включно з переробними підприємствами;
- подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.
- Наразі приймання заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через Портал Дія.
Нагадаємо, у центрі Києва відкрили книгарню на грант єРобота.
Також ми розповідали, як у Києві на грант відкрили студію кухонних меблів.
Фото: facebook.com/mineconomdev.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Мережа McDonald’s 20 вересня відкрила перший заклад у Вишгороді на Київщині.
Про це повідомили у пресслужбі компанії.
Зазначається, що ресторан у Вишгороді на вул. Набережна, 7-Л став сьомим відкриттям цього року. Проєкт затвердили у плані розвитку мережі ще до повномасштабного вторгнення і компанія продовжила будівництво, щойно це стало можливим.
Графік роботи
В одноповерховому McDonald’s є зал на 131 місце і тераса — іще на 88. Заклад разом із McDrive працюватимуть з 07:00 до 22:00, послуга доставлення з 09:00 до 21:00. Ресторан дотримується розширених правил безпеки, впроваджених компанією, а саме: заклади зачиняють під час повітряної тривоги та відновлюють роботу орієнтовно за годину після її скасування.
З турботою про довкілля в ресторані встановлено систему рекуперації, завдяки якій не потрібне газопостачання та опалення.
Відомо, що перший заклад McDonald’s в Україні відкрили 24 травня 1997 року в Києві.
Читайте також: «Головний винороб пішов на фронт». Як дружина військового продовжує робити крафтове вино на Одещині

Про McDonald’s
МакДнальдз — американська корпорація, до 2010 року найбільша у світі мережа закладів швидкого харчування. Станом на 2022 рік, у 24 містах і п’ятьох селах України діяли 111 ресторанів McDonald’s.
Нагадаємо, на початку повномасштабної війни в Україні закрились ресторани McDonald’s. Першими відкрились заклади у Києві та на заході України. 28 березня клієнтів почали приймати ресторани в Одесі.
Також у березні 2023 року у Вінниці відкрили новий ресторан McDonald’s.
Окрім того, 25 квітня мережа ресторанів швидкого харчування McDonald’s відкрила 5 ресторанів у Дніпрі.
Фото: McDonald’s.