Суспільство
У Києві пройдуть безкоштовні екскурсії до Дня святого Валентина
Для киян і гостей столиці з 14 по 18 лютого пройдуть вісім безоплатних заходів до Дня святого Валентина.
Про це повідомили у Київській міській державній адміністрації.
Заходи проходитимуть із середи до неділі. Місця зустрічей вказані в реєстраційних анкетах.
Під час екскурсії «Київ: у вирі романтики», яка відбудеться у середу, 14 лютого, о 13:00 та о 15:00 (реєстрація), можна побачити культові романтичні об’єкти міста та дізнатися про любовні історії його відомих мешканців.
У четвер, 15 лютого, о 14:00 (реєстрація) на екскурсії «Таємниці града Володимира» екскурсанти почують про розбудову Києва та будівництво оборонних споруд князем Володимиром, дізнаються про зведення першого кам’яного храму Київської держави – Десятинної церкви.
Лекторій «Київ: пам’ятники доби Незалежності», який пройде у п’ятницю, 16 лютого, о 12:00 (реєстрація), познайомить з історією створення скульптур та пам’ятників, що були споруджені в центрі Києва протягом усіх років незалежності України.
На екскурсії «Київ: стежиною воєнної історії», яка розпочнеться у п’ятницю, 16 лютого, о 13:00 (реєстрація), буде змога побачити низку об’єктів мілітарної історії Києва, а також дізнатися про події багаторічної боротьби за незалежність України, що триває й донині.
У п’ятницю, 16 лютого, о 18:00 (реєстрація), відбудеться лекторій «Кияни відомі та невідомі», присвячений митцям, які народилися в Києві і своїми видатними здобутками принесли славу місту.
Екскурсія «Київ незламний», яка розпочнеться у суботу, 17 лютого, о 12:00 (реєстрація), ознайомить містян і гостей столиці з історією воєнного Києва – з часів Другої світової війни і до повномасштабного вторгнення.
Під час лекторію «Невідомі кияни, яких знає весь світ», який відбудеться у неділю, 18 лютого, о 11:00 (реєстрація), можна буде дізнатися про видатних постатей, народжених у Києві, які своєю діяльністю і досягненнями прославили місто на всесвітньому рівні.
Реєстрація на екскурсії та лекторії обов’язкова, кількість місць обмежена. Учасники отримають підтвердження реєстрації повідомленням на електронну пошту та телефонним дзвінком.
Читайте також: Крізь очерет – до козацьких поховань, або Як я реанімувала міський трамвай №20 і розповідаю справжню історію Одеси
Екскурсійні маршрути розроблені відповідно до умов воєнного стану, тому в разі оголошення повітряної тривоги всі учасники екскурсії чи лекторію зможуть пройти в укриття, що розташовані неподалік.
Нагадаємо, Велику Лаврську дзвіницю відкрили для відвідувачів уперше за 30 років.
Фото: kyivcity.gov.ua.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Садок відвідували 135 дітей з усієї громади
«Населення Гончарівського зменшилося. Та й, звичайно, поменшало дітей. Тоді заклад передали на баланс органів місцевої влади», — каже Катерина Солнцева.
У будівлю поцілили одразу дві ракети
«Одна ракета поцілила в ліве крило, а друга полетіла через дах і приземлилась у фундамент правого крила. Повилітали вікна, скло з дверей, порізало лінолеум на підлозі. Страшно уявити, що могло статися, якби в той час у садочку були люди».
Ходила по садочку й плакала
«У той день я подумала, що треба лише замінити вікна, двері, і можна приймати дітей. Але потім, як пішли дощі й уся вода почала стікати з другого поверху на перший і заливати все навкруги, я зрозуміла, що швидко ми в садок не повернемося, — може, не повернемося взагалі. Бо коштів у місцевої влади на відновлення такого садочка не було — де їх взяти? Ходила по садочку й плакала».
У сільраді шукали будь-якої можливості для відновлення
«Я бачу по селу, що дітки є. Мами цікавляться, коли відкриють садочок. Діти народжуються, життя триває. А працівники, які виїхали до інших країн, телефонують і питають: “Коли вже відкриється садочок?” — хочуть повернутися додому, на роботу, в рідні стіни».
Коментарі
Суспільство
У селищі Димер Вишгородського району на Київщині відкрили сучасний Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), де понад 19 тисяч мешканців громади зможуть отримувати адміністративні послуги в одному місці — без черг і зайвого бігання по кабінетах.
Як зазначив голова КОВА Руслан Кравченко, після звільнення Димерської громади, що пережила окупацію, всі послуги надавалися у Центрі, розміщеному в селищній раді.
Про ЦНАП
Новий ЦНАП пропонує майже 250 видів послуг: реєстрацію місця проживання, актів цивільного стану, реєстрацію нерухомості чи бізнесу. Згодом тут можна буде оформити паспорти, обміняти водійське посвідчення та зареєструвати транспорт.
Центр обладнаний для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення. Є можливість обслуговування осіб із порушенням слуху.
За словами Кравченка, на Київщині працює 69 ЦНАПів, 3 територіальні підрозділи та понад 160 віддалених робочих місць, що забезпечують мешканцям регіону широкий доступ до якісних адмінпослуг.
Нагадаємо, що Lotus Fund та Нова пошта провели благодійні забіги у 12 країнах Європи та зібрали понад півмільйона гривень.
Фото: Руслан Кравченко.
Коментарі