Військо
На фронті працюватимуть безпілотні платформи лінійки «Гімлі»
Міністерство оборони кодифікувало та дозволило використовувати у Силах оборони лінійку наземних роботизованих комплексів «Гімлі». Вони можуть працювати в умовах бойових дій високої інтенсивності.
Про це повідомили в Міноборони.
Характеристики «Гімлі»
Платформи створили невеликими, тому їх легко транспортувати. Роботів обладнали безшумним електричним двигуном, а повного заряду вистачатиме на кілька годин безперервної роботи. Ці платформи можуть виконувати місії і вдень, і вночі.
Читайте також:
Використання робота
Комплекс можна використовувати для виконання різноманітних місій. Залежно від комплектації платформи можуть:
- евакуювати та переміщувати особовий склад;
- перевозити боєприпаси, майно тощо;
- інші важливі завдання із забезпечення та підтримки.
Разом із цим «Гімлі» можна оснащувати зброєю та використовувати його як бойовий модуль.
Нагадаємо, що в ЗСУ створюють роботизовані підрозділи: деталі проєкту.
Фото: сайт Міноборони
Військо
В Україні збільшуватимуть обсяги виробництва безпілотних наземних комплексів та створять роботизовані підрозділи у складі бригад ЗСУ. Ініціатива Міноборони дозволить масштабувати застосування таких систем на полі бою.
Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров.
Впровадження проєкту
Ініціативу втілюють після випробувань, які проводили з літа 2024 року у співпраці з військовими. Для створення роботизованих підрозділів врахували досвід бригад, які вже застосовували наземні комплекси на полі бою.
«Продовжуємо перетворення Збройних сил України на сучасну армію, яка має технологічну перевагу над ворогом. Наша мета — створити військо, де інноваційні технології допомагають виконувати найнебезпечніші задачі, зберігаючи життя наших захисників»‚ — написав Рустем Умєров.
Наразі головними постачальниками безпілотних платформ є українські компанії.
Читайте також:
Використання наземних комплексів
Роботизовані платформи можуть виконувати низку завдань:
- реалізовувати наступальні та оборонні операції;
- здійснювати логістичне забезпечення підрозділів;
- проводити евакуацію поранених з поля бою;
- мінувати та розміновувати території тощо.
Нагадаємо, що українські фахівці створили для війська безпілотний комплекс «Змій логістичний».
Також ми писали, що в Україні запустили серійне виробництво роботизованої турелі «Буря» (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Михайла Федорова
Військо
Українська компанія Frontline масштабує виготовлення роботизованої турелі для гранатомета Mk 19 «Буря». Серійне виробництво цього виду зброї знизить ризики для життя операторів, які налаштовуватимуть приціл дистанційно з укриття.
Про це пише Speka.media.
Як працює
Оператори керують туреллю дистанційно за допомогою пульта або ноутбуку. Бійці налаштовують приціл у програмі зі вбудованим балістичним калькулятором. Турель оснащена системою гасіння віддачі та діє на відстані до 100 метрів.
«Буря» поміщає від 32 до 64 боєприпасів та може стріляти у різних режимах, зокрема в одиночному, чергою або програмованою чергою. Важить роботизована турель 47 кілограмів.
Читайте також: українська компанія створила роботизований комплекс «Плющ»: його характеристики (ФОТО).
«Ми в Frontline віримо, що майбутнє війни — за роботизованими платформами. «Буря» є частиною концепції автономної передової, де бойові завдання виконують машини, а люди зберігають своє життя. Це рішення дозволяє ефективно вести бій та зменшити ризики для особового складу», — говорить гендиректор Frontline Євген Третяк.
Як повідомляють у компанії, дані з розвідувальних БпЛА розробники планують поєднати із системою прицілу турелі. Це допоможе передавати координати на ураження у live-режимі.
Нагадуємо, що у війську використовують 10 зразків балістичних шоломів — Міноборони.
Фото обкладинки: Frontliner
Військо
«Укрпошта» спільно з Національним академічним драматичним театром імені Івана Франка та сайтом Teatr.org.ua відкриває збір на морський дрон Magura V5 для ГУР Міноборони України.
Про це повідомляє «Укрпошта».
Про ініціативу
Укрпошта випустила лімітовану серію марок «Конотопська відьма». 100 ексклюзивних екземплярів актори театру підписали та розігруватимуть на гастролях після однойменної вистави. Шанс отримати марку мають не лише глядачі, а й усі хто задонатить на збір. Переможців обиратимуть випадково.
Ініціатори збору планують зібрати 8 мільйонів гривень, а морський дрон, що придбають на ці кошти, символічно назвати — «Конотопською відьмою». На банці вже понад 500 тисяч гривень, також можна донатити на картку: 4441 1111 2169 4602.
Читайте також: Сергій Жадан презентував новий альбом у харківському метро
Про виставу
«Конотопську відьму» зрежисував Іван Уривський та поставив її на сцені з акторами Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Сюжет відповідає повісті українського письменника Григорія Квітки-Основ’яненка. Попри те, що прем’єра вистави відбулася 28 квітня 2023 року, досі дуже важко придбати квитки, адже їх розкуповують за декілька місяців до події.
Нагадуємо, що документальна стрічка Мстислава Чернова перемогла на престижному фестивалі «Санденс» (ВІДЕО).
Фото: фейсбук Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка