Військо
Українські фахівці створили для війська безпілотний комплекс «Змій логістичний»

Міністерство оборони України кодифікувало та дозволило використовувати у ЗСУ наземний комплекс «Змій логістичний». Платформа виконуватиме логістичні та евакуаційні місії у районі бойових дій.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Особливості робота
Оператор керує платформою з безпечної відстані. Комплекс оснастили безшумним електричним двигуном, балістичним та промінним захистом. Він рухається на металевих колесах зі спеціальними ґрунтозачіпами, завдяки яким може долати бездоріжжя, каміння, трясовини та неглибокі водні перешкоди.
Читайте також: На 100 млн гривень з Atlas United 2024 придбали БпЛА та роботів для військових
Через свою висоту робот може залишатися малопомітним на місцевості. Платформа здатна перевезти кілька сотень кілограмів вантажу або тягнути причіп з такою ж вагою.
«Тяглового зусилля і маси робота вистачає, щоб вивезти з небезпечної зони не лише людей чи вантаж, але й витягнути легку автотехніку. За потреби на робота можна встановити додаткові модулі»‚ — написали в Міноборони.
Нагадаємо, що фінська компанія створила протипіхотний дрон для України (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт Міноборони
Військо

12 червня 2025 року в межах чергового етапу великого обміну, погодженого у Стамбулі, до України повернулися військовополонені з-поміж важкопоранених і тяжкохворих захисників.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Що відомо про новий обмін
Серед звільнених є військовослужбовці Збройних сил України, зокрема Десантно-штурмових військ, ВМС, Повітряних сил, Сил територіальної оборони, Служби безпеки, Держприкордонслужби та Нацгвардії. Усі визволені — чоловіки з рядового та сержантського складу.
Усі воїни воювали на Донеччині, Херсонщині, Харківщині, Запоріжжі та Луганщині. Частину оборонців вважали зниклими безвісти. Деякі з них захищали Маріуполь та перебували в полоні понад три роки.
Читайте також: «Нічого не чув від родини 2 роки»: військові розповіли про листи, які отримували в полоні (ВІДЕО)
Після повернення додому захисники пройдуть медичне обстеження, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також належні державні виплати за весь час перебування у полоні.
Сьогоднішній обмін є частиною ширшого процесу повернення військових у категоріях: віком до 25 років, поранені та хворі. Координаційний штаб продовжує роботу і найближчим часом відбудеться наступний етап звільнення.




Нагадаємо, що 23-річний військовий вивчив українську мову у російському полоні (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу
Військо

У ніч на 12 червня Сили безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими підрозділами Сил оборони завдали удару по важливому об’єкту російського воєнно-промислового комплексу. Ціллю атаки став завод у технопарку «Резоніт» у Зубово Московської області.
Про це повідомили в Генштабі.
Що відомо про підприємство
За повідомленням Генштабу, на території підприємства зафіксували вибухи. «Резоніт» займається серійним виробництвом друкованих плат і електроніки для високотехнологічної зброї. Результати вогневого ураження ще уточнюють.
Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко зазначив, що ураження заводу «Резоніт» — це влучання по «жирній цілі» лише за 40 км від Москви. На базі технопарку розташовані підприємства, що працюють над розробкою електроніки, мікросхем і систем навігації для ракетного та морського озброєння.
Читайте також: Завдяки «Дронопаду» від «Повернись живим» військові збили нові ворожі дрони з ШІ (ВІДЕО)
«Резоніт» виготовляє багатошарові друковані плати, у тому числі гнучкі та високоточні мікроелектронні компоненти. Ці плати інтегрують у системи управління польотом, навігації та наведення, які використовують в ракетах «Іскандер», «Калібр», Х-101, дронах «Орлан-10», «Ланцет», «Куб», а також в артилерійських системах.
Нагадаємо, що Сили безпілотних систем уразили одне з найбільших російських виробництв пороху для зброї.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС
Військо

Росія втратила понад мільйон військових з початку повномасштабного вторгнення в Україну. До цієї цифри входять як загиблі, так і поранені окупанти. Понад 628 тисяч втрат припадають на останні півтора року бойових дій.
Про це повідомили в Генштабі.
«Агресор увесь час лякав світ російським чоботом. Сьогодні сотні тисяч цих “чобіт” гниють і проростають травою по всій Україні: в Рудому лісі під Чорнобилем, у водах Дніпра біля Антонівського мосту, на териконах Донбасу, на Харківщині. Деякі з них — на дні Чорного моря, де затонув крейсер “Москва”»‚ — написали в Генштабі.
Такі масштаби втрат суттєво зменшили наступальний потенціал російської армії. Українські захисники продовжують стримувати значно більші сили супротивника, завдаючи йому суттєвих втрат у живій силі та техніці.
Читайте також: Перший військовий підрозділ УНР. Історія Богданівського полку (ВІДЕО)
Як зазначають у Генштабі, ці втрати стали відповіддю на злочини, вчинені російською армією в Бучі, Ірпені, Маріуполі, Куп’янську та багатьох інших українських містах.
У Генштабі додали:
«Вдячність кожному солдату, матросу, сержанту, офіцеру й генералу. Вдячність за стійкість у боротьбі, за вірність присязі, за професіоналізм і за віру в перемогу. Кожен знищений окупант — це наш крок до справедливого миру. Сьогодні ми зробили понад мільйон таких кроків».
Нагадаємо, що Сили безпілотних систем уразили одне з найбільших російських виробництв пороху для зброї.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Хартії»