Економіка і бізнес
Митницю об’єднують в єдину юридичну структуру
Комітет податкової та митної політики схвалив до першого читання законопроект №2318-1 про об‘єднання митниці в єдину юридичну структуру. Про це повідомляється на сторінці Нова митниця у фейсбуці.
Що зміниться?
Законопроект передбачає:
- створення єдиної юридичної особи на митниці;
- створення окремих територіальних органів;
- делегування повноважень від керівника центрального апарату керівнику територіальному органу;
- визначений порядок нарахування зарплат працівникам митниці.
Тепер необхідно, щоб народні депутати підтримали законопроєкт на голосуванні. Це позбавить митницю від впливу регіональних еліт та централізує важливі робочі структури в одному місці. Такі зміни позитивно вплинуть на антикорупцію, адже відкриють нові можливості для автоматизації процесів.
Читайте також: Українська митниця запустила систему онлайн-скарг
Як триває реформа?
На початку жовтня Кабінет міністрів України затвердив регіональну структуру Державної митної служби України, скоротивши кількість митниць до 16 з 26.
Кабінет міністрів у грудні 2018 року прийняв рішення реорганізувати Державну фіскальну службу України шляхом розділення її на державні податкову і митну служби. За підсумками конкурсного відбору глави податкової служби Кабмін 8 травня призначив її керівником Сергія Верланова, який раніше обіймав посаду заступника міністра фінансів України, а 5 липня – першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова керівником Державної митної служби. У серпні уряд поклав повноваження і виконання функції адміністрування податків з Фіскальної служби на Державну податкову службу, тим самим давши старт роботі нового відомства.
Економіка і бізнес
Люксембург та Україна підписали Меморандум про взаєморозуміння, за яким сторони втілять проєкт «Підтримка відновлення Криворізького району».
Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій України.
За словами віцепрем’єра Люксембургу Ксав’є Бетеля, цей проєкт підвищить якість управління процесом відновлення на місцях. Разом із тим співпраця передбачає створення нових робочих місць та стимулюватиме економічний розвиток району.
У межах меморандуму Люксембург допомагатиме Кривому Рогу в тому, аби забезпечити дітям безпечну та якісну освіту та покращити професійно-технічну освіту.
Читайте також: Швеція відновлює село на Херсонщині, яке в 1782 році заснували шведи
«Новий етап співробітництва спрямований на розбудову регіональної та місцевої стійкості, створення передумов для подальшої відбудови та розвитку Криворізького району та міста Кривий Ріг. Меморандум надасть можливість будувати надійну та розвинену інфраструктуру, покращувати умови життя для місцевих жителів. Ця співпраця також є черговим кроком інтеграції України в європейську спільноту», — сказав міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Нагадаємо, що документальний фільм «20 днів у Маріуполі» отримав дві нагороди на премії Grierson.
Фото: Unsplash
Коментарі
Економіка і бізнес
Що відомо про оновлення?
- новий інтер’єр і екстер’єр з покращеним лакофарбовим покриттям та сучасними табло;
- вдосконалену систему кондиціювання;
- вакуумні туалети для комфорту пасажирів;
- маркування шрифтом Брайля для зручності людей з порушеннями зору;
- нове освітлення з індивідуальним керуванням;
- стандартні розетки та порти USB і Type-C для зарядки пристроїв біля місць пасажирів.
Загалом, з початку повномасштабного вторгнення, «Укрзалізниця» вже відновила 33 плацкартні вагони, забезпечивши більш комфортні умови для пасажирів.
Нагадаємо, що виставка Укрзалізниці зібрала рекордну кількість відвідувачів (ФОТО).
Фото: «Укрзалізниця».
Коментарі