

Суспільство
Музеї вікінгів у Стокгольмі запустив український аудіогід
Музеї вікінгів у Стокгольмі відкрив український аудіогід.
Про це повідомили у Посольстві України у Швеції.
Музеї вікінгів у Стокгольмі – це унікальний інтерактивний простір, який поєднує історичні факти і міфи. Тут можна дізнатися, якими ж насправді були легендарні нордичні воїни: як вони жили, чим харчувалися, у що одягалися і як здійснювали славнозвісні морські походи, одним із основних напрямків яких був шлях униз по Дніпру «із варягів у греки».
«Кожен відвідувач, взявши у руки бойову сокиру й одягнувши на голову шолом, на кораблі-дракарі може відчути себе справжнім вікінгом і відправитися у захопливу подорож у незвідані світи…», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Прикраси, які наближають перемогу. Як херсонська ювелірна майстерня Denma отримала друге життя у Львові

Загалом уже третій шведський музей заговорив українською мовою. Також український аудіогід вже відкрився у римському Колізеї, французькому Версалі, Вестмінстерському абатстві в Лондоні. Проєкт із запровадження аудіогідів уже охопив уже 75 визначних місць у 43 країнах світу. Українська звучить у них як мова культури, історичної пам’яті й боротьби за майбутнє.

Про проєкт аудіогідів
Проект із впровадження українських аудіогідів у провідних пам’ятках світу з 2020 року реалізується під патронатом першої леді України Олени Зеленської й наразі налічує 56 аудіоекскурсій українською у 36 країнах.
Лише торік український аудіосупровід з’явився в Національному музеї Чехії, Музеї імміграції в Сан-Паулу (Бразилія), палаці Шенбрунн (Австрія), Історико-художньому заповіднику «Гобустан» (Азербайджан), соборі Святого Мартіна (Словаччина), на автобусному туристичному маршруті Hop-on Hop-off в Осло (Норвегія), у Національному музеї «Палац Великих князів Литовських» (Литва), храмі Улувату на Балі (Індонезія), Національному музеї Катару. У 2023 році два україномовних аудіогіди запрацювали у Нідерландах – у музеї Ешера та музеї Абрагама Бредіуса.
Нагадаємо, аудіоекскурсії українською запустили в музеї Албанії та бібліотеці Ірландії.
Окрім того, у паризькому Луврі, одному з найбільших музеїв світу, планують відкрити українськомовний аудіогід.
Фото: t.me/FirstLadyOfUkraine.
Суспільство

До літніх домівок біля озер «КиївЗоо» повернулася родина червонокнижних пеліканів. Загалом у зоопарку налічують 4 кучеряві та 16 рожевих пеліканів.
Про це повідомили в КП «Київський зоопарк».
Тепер пелікани житимуть у домівках біля весняних озер зоопарку поблизу центрального входу. Тогоріч зграя поповнилася трьома пташенятами, яких зараз можна відрізнити за сірим оперенням. Зараз вони вперше в житті освоюють озера.
«Комфортне життя пеліканів забезпечують чиста вода, природне каміння, засіяні травичкою схили, густі кущі та високі дерева, зони для прийняття сонячних ванн та відпочинку в затінку, гніздові платформи і, звісно ж, — багато свіжої риби»‚ — написали в «КиївЗоо».
Читайте також: Година Землі в Україні: як кожен з нас може захистити нашу природу
У зоопарку додали, що кожного дня о 12:00 можна поспостерігати за їхніми рибним ланчем. Кожен птах може з’їсти до 1,5 кілограма риби.




Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт «КиївЗоо»
Суспільство

У Чернеччинській громаді на Сумщині завершили будувати амбулаторію, у яку влучила російська авіабомба. Кошти на проєкт збирали на фандрейзинговій платформі UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Медзаклад росіяни знищили на початку повномасштабного вторгнення. Проєкт реалізували за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, а також благодійників з Австралії.
«Дякуємо за підтримку медиків донорам платформи, уряду австралійського штату Вікторія, Союзу українських організацій Австралії, Посольству України в Австралії та Крісу Ґарно»‚ — написали в UNITED24.
Читайте також: «Я обожнюю українські кольори»: принц Вільям зустрівся з дітьми з України (ФОТО)
У Чернеччинській територіальній громаді завершили будівництво медичного закладу, кошти на який зібрали завдяки донорам UNITED24 та благодійникам з Австралії, а реалізували проєкт за підтримки Міністерства охорони здоров’я України. Амбулаторію на початку повномасштабного вторгнення знищили росіяни, завдавши по ній авіаудару. Дякуємо за підтримку медиків донорам платформи, уряду австралійського штату Вікторія, Союзу українських організацій Австралії, Посольству України в Австралії та Крісу Ґарно 🇺🇦 🇦🇺 https://u24.gov.ua/uk/donate/humanitarian?utm_source=facebook&utm_medium=fundraising&utm_campaign=medical _________________ A new clinic was built in the Sumy region to replace the one destroyed by russia. In the Chernechchyna territorial community, the construction of a medical facility has been completed, thanks to the contributions of UNITED24 donors and benefactors from Australia. At the beginning of the full-scale invasion, the clinic was destroyed by the russian forces in an air strike. We thank the platform donors, the State Government of Victoria, Australia, the Australian Federation of Ukrainian Organisations, the Embassy of Ukraine in Australia, and Chris Garnaut for their support of Ukrainian medics medics 🇺🇦 🇦🇺 https://u24.gov.ua/uk/donate/humanitarian?utm_source=facebook&utm_medium=fundraising&utm_campaign=medical
Опубліковано United24 Пʼятниця, 21 березня 2025 р.
Нагадаємо, що UNITED24 розігрує стяг із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

Проєкти двох українських архітектурних студій YOD Group і Balbek Bureau ввійшли до короткого списку міжнародної премії Hospitality Design Awards. За премію змагаються проєкти з багатьох країн Європи, Азії та з США.
Про це повідомили у виданні БЖ.
Проєкти в шортлисті
YOD GROUP розробили проєкт готелю Mountain Residence у селі Поляниця. Його відзначили у номінації Midscale Hotel Public Space. Готель поєднує сучасні напрямки дизайну й автентичність та природу Карпат.
Для створення готелю використали дерево, лозу, вовну, кераміку та очерет. Разом із тим інтер’єр доповнили елементами народного ремесла.

.jpg)

Проєкт balbek bureau відзначили у номінації Hybrid Hospitality за проєкт Misto Cafe в Луцьку. Простір створили як «третє місце» для зустрічей людей, які мають різні стилі життя. Заклад зробили у світлих кольорах, у ньому розмістили багато рослин, а також кілька неонових вивісок.
Читайте також: Київські студенти та архітектори спроєктують українські села, що пошкодили під час війни




Премія Hospitality Design Awards відзначає найкращі архітектурні проєкти вже протягом 19 років. Щорічно її вручає американське видання Hospitality Design Magazine.
Нагадаємо, що український архітектурний проєкт уперше здобув відзнаку від Architecture Press Release (ФОТО).
Фото: YOD Group, Balbek Bureau