Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Аудіоекскурсії українською запустили в музеї Албанії та бібліотеці Ірландії

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Аудіоекскурсії українською мовою запустили у Національному музеї середньовічного мистецтва в Албанії та бібліотеці Ірландії. Також в цих країнах презентували «Українську книжкову поличку».

Про це повідомили у пресслужбі Офісу президента.

Музей в Албанії

Зазначається, що за участю Посольства України в Албанії у місті Корча відбулися одразу дві культурні події:

відкриття «Української книжкової полички» в Центральній публічній бібліотеці ім. Тімі Мітка,

впровадження українського аудіогіда в Національному музеї середньовічного мистецтва.

Аудіогід українською у Національному музеї середньовічного мистецтва в місті Корча став першим албанським музейним закладом, де можна прослухати аудіоекскурсію українською. Музей створено в 1980 році. Він відомий однією з найбільших у світі колекцій візантійських ікон, виробів із кераміки, дерева, цінних металів і коштовного каміння.

Читайте такожДесять гривень – дрібниця? Ні, це авто для ЗСУ. Як закривати великі збори малими донатами – Ярослава Кравченко та ініціатива «Всі по 10»

Бібліотека Трініті-коледжу в Ірландії

Ще один аудіогід українською мовою запрацював у старій бібліотеці Трініті-коледжу в Ірландії. Він дасть змогу українським відвідувачам, випускникам, працівникам і студентам ознайомитися з 1200-річною Келлською книгою (The Book of Kells). Цей рукопис вважається найбільшим культурним скарбом Ірландії.

Бібліотека Трініті-коледжу – одна з найкрасивіших у світі. У її Довгій залі (Long Room) зберігається 200 тис. цінних книг.

Читайте також«Це був поклик, який я відчув». Історія єдиного в Україні каное-майстра, який просуває нову культуру

Посольство України в Ірландії ініціювало відкриття україномовного аудіогіда в бібліотеці в січні 2022 року. Витрати на його створення повністю покрила адміністрація виставки.

Про проєкт аудіогідів

Проект із впровадження українських аудіогідів у провідних пам’ятках світу з 2020 року реалізується під патронатом першої леді України Олени Зеленської й наразі налічує 56 аудіоекскурсій українською у 36 країнах.

Лише торік український аудіосупровід з’явився в Національному музеї Чехії, Музеї імміграції в Сан-Паулу (Бразилія), палаці Шенбрунн (Австрія), Історико-художньому заповіднику «Гобустан»  (Азербайджан), соборі Святого Мартіна (Словаччина), на автобусному туристичному маршруті Hop-on Hop-off в Осло (Норвегія), у Національному музеї «Палац Великих князів Литовських» (Литва), храмі Улувату на Балі (Індонезія), Національному музеї Катару. У 2023 році два україномовних аудіогіди запрацювали у Нідерландах – у музеї Ешера та музеї Абрагама Бредіуса.

Нагадаємо, у паризькому Луврі, одному з найбільших музеїв світу, планують відкрити українськомовний аудіогід.

Окрім того, в середині липня у швейцарському музеї Kunstmuseum з’явився перший аудіогід українською мовою

Фото: president.gov.ua.

Суспільство

Прикордонники збили «шахеда», що летів на Чернігів (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Бійцям Держприкордонслужби вдалося приземлити «шахеда» зі стрілецької зброї, що летів у напрямку Чернігова.

Про це повідомили у телеграм-каналі ДПСУ та опублікували відео роботи бійців.

«Військові довели, що безпілотники все ж реально збивати стрілецькою зброєю, проте головним успіхом завдячують злагодженій роботі команди», — йдеться у повідомленні.

Ворожий БПЛА збили на висоті 100-120 метрів.

Дивіться відео: Дружина військового шиє спорядження для захисників

«Поступила інформація від чергового, що в Україну з північної сторони залетіли шахеди. Наша вогнева група висунулася на позиції. Напрямок був на Чернігів, він міг змінити напрямок на Київ. Ми завчасно його побачили і відкрили вогонь на враження», — керівник вогневої групи «Скорпіон».

Відзначимо, що Державна прикордонна служба України — правоохоронний орган спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону України та охорони суверенних прав України в її винятковій (морській) економічній зоні.

Нагадаємо, на Донеччині прикордонники збили ворожий дрон зі стрілецької зброї.

Також ми розповідали, як прикордонники збили 8 безпілотників російських окупантів за три дні. Один із дронів був зі сльозогінною гранатою К-51.

Фото: скриншот із відео.

Читати далі

Суспільство

ЗСУ знищили новітню російську станцію РЕБ «Стриж»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Упродовж доби на Лиманському та Куп’янському напрямках ЗСУ знищили:

  • ворожу станцію радіоелектронної боротьби «Стриж»,
  • самохідний міномет «Тюльпан»,
  • склад із боєприпасами росіян,
  • БТР-80,
  • бойову машину десанту,
  • чотири 120-мм міномети.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив речник Східного угруповання військ ЗС України полковник Сергій Череватий.

Він відзначив, що під час боєзіткнень 37 окупантів було ліквідовано, ще 100 — дістали поранень.

Сергій Череватий також додав, що інтенсивність ворожих атак змінюється в силу погодних умов, великих втрат росіян та перегрупувань військ, проте, якщо говорити глобально — Бахмут для окупантів залишається у пріоритеті.

Читайте такожЖінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

«Місто вже, крім військової цілі, має ще й символічне значення, бо такого приниження, як Бахмут, я не пам’ятаю, коли зазнавала російська чи навіть радянська армія. Адже за 9 місяців не взяти районний центр для армії, яка позиціювала себе «второй армієй міра» і яка в рекламних слоганах твердила, що «граніци расії нє заканчіваютса нігдє» — це ганьба. росіяни сильно недооцінили Збройні Сили України», — сказав Череватий.

Довідка

«Стриж-3» — це мобільна система захисту від безпілотних літальних апаратів. Апаратура призначена для виявлення дронів, передачі сигналу тривоги на пульт керування та сигналізації, блокування каналів керування та навігації безпілотних літальних апаратів.

Нагадаємо, під Бахмутом ЗСУ одним пострілом знищили склад БК та техніку окупантів.

Фото: mil.in.ua.

Читати далі

Суспільство

Українським рятувальникам передали партію нових пікапів (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські рятувальники отримали 18 повнопривідних пікапів у межах ініціативи Unite with Ukraine від Світового Конґресу Українців.

Про це повідомили на сайті Світового Конґресу Українців.

Зазначається, що автомобілі Fiat Fullback будуть використовувати для підтримки роботи груп розмінування.

За даними офіційних джерел, 30% території країни — 174 000 квадратних кілометрів забруднені мінами та нерозірваними боєприпасами, які були залишені російськими окупантами.

Відомо, що Світовий Конґрес Українців надав понад 40 мільйонів доларів допомоги Силам Територіальної Оборони, ЗСУ та іншим структурам безпеки. Пожертви на допомогу було зібрано більш ніж у 70 країнах світу.

Читайте також: Хто такий Ігор Сікорський, або Як РФ вкрала українця, який подарував світу гелікоптери (ТЕСТ)

Андрій Потічний, директор ініціативи Unite with Ukraine, підкреслив, що надання якісного обладнання для роботи з розмінуванням є важливим пріоритетом для організації, і вони готові співпрацювати з українськими партнерами, щоб забезпечити необхідну підтримку.

Про СКУ

Світовий Конґрес Українців (СКУ), заснований у 1967 р., є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців у понад 60 країнах.

У 2003 р. СКУ був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом та в 2018 р. набув статусу учасника міжнародної неурядової організації в Раді Європи.

Нагадаємо, рятувальники Тернопільщини отримали 7 укомплектованих спецавтівок.

Також ми розповідали, що на Донеччині рятувальники отримали обладнання на 2,5 млн грн.

Окрім того, працівники ДСНС отримали понад 100 дронів від благодійників.

Фото: ukrainianworldcongress.org.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство21 годину тому

Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

Що робити з культурними пам’ятками, які опинилися за крок до руйнування? Як зберегти історичну спадщину,...

Суспільство3 дні тому

«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова: окремих будинків, мікрорайонів, міст і навіть областей. Однак...

Суспільство6 днів тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство1 тиждень тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...