Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Мультфільм «Мавка. Лісова пісня» став найкасовішою українською стрічкою

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Мультфільм «Мавка. Лісова пісня» став найкасовішою українською стрічкою. За три вікенди мультфільм зібрав 81 848 415 гривень, його подивився 642 671 глядач. 

Про це повідомляють на фейбук-сторінці мультфільму.

«Пишаємося, бо серед десятки найуспішніших українських проєктів – шість фільмів виробництва FILM.UA Group. Окрім “Мавки”, яка відтепер очолює список, до нього входить кінотрилогія “Скажене весілля”, мультфільм “Викрадена принцеса” та історична драма “Захар Беркут”», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Фото: facebook.com/MAVKA.MOVIE

Про мультфільм

Мультфільм «Мавка. Лісова пісня» створено за мотивами «Лісової пісні» Лесі Українки та адаптовано під жанр сімейної анімації. Також в основі мультфільму – образи зі слов’янських міфів і легенд.

За сюжетом, Мавка – Душа Лісу і його Берегиня – закохується у людину, талановитого музику Лукаша, й опиняється перед складним вибором: кохання чи її обов’язок перед Лісом.

Зауважимо, що бюджет мультфільму становить 187 мільйонів гривень. Частка державної участі у виробництві мультфільму становить 49,5 мільйона гривень.

Про виробництво мультфільму стало відомо ще у 2015 році. В український прокат мультфільм вийшов 2 березня 2023-го.

Нагадаємо, 2021 року вийшов офіційний трейлер мультфільму «Мавка. Лісова пісня» за мотивами п’єси Лесі Українки.

Також ми повідомляли, що українська анімація «Мавка. Лісова пісня» вийде у прокат у понад 80 країнах світу.

Фото: facebook.com/MAVKA.MOVIE

Суспільство

Нічна атака: Сили оборони знищили 67 повітряних цілей

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Під час нічної атаки 29 травня Повітряні Сили ЗСУ збили 37 крилатих ракет, 29 «шахедів» та один розвідувальний безпілотник.

Про це у телеграмі повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.  

«Цієї ночі російські окупанти атакували військові об’єкти та об’єкти критичної інфраструктури України крилатими ракетами та ударними дронами», — написав Залужний.

Він відзначив, що ворог випустив до 40 крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х-555 з дев’яти літаків стратегічної авіації Ту-95мс із району Каспійського моря.

З північного та південного напрямків противник атакував іранськими безпілотниками Shahed-136/131. Усього – 35 ударних дронів.

Дивіться відеоЯк Протиповітряні сили оборони ЗСУ героїчно прикривають бійців і бережуть наш спокій

Відомо, що ворог здійснював атаку з опівночі до 5.00 годин ранку 29 травня.

Протиповітряна оборона працювала у зонах відповідальності всіх повітряних командувань Повітряних Сил: «Центр», «Схід», «Південь» та «Захід».

Силами та засобами повітряних командувань у взаємодії із протиповітряною обороною інших складових Сил оборони України знищено 67 повітряних цілей:

  • 37 крилатих ракет Х-101/Х-555;
  • 29 ударних БпЛА Shahed-136/131;
  • 1 розвідувальний БпЛА оперативно-тактичного рівня.

Командувач Повітряних Сили ЗСУ Микола Олещук написав, що ця атака — чергова безсонна ніч для українців. Він подякував захисникам неба за успішну бойову роботу.

«Чекаємо на посилення від партнерів новими системами ППО, посилено працюємо над реалізацією наших планів у створеній авіаційній коаліції», — відзначив Олещук.

Над Києвом збили 40 повітряних цілей

За даними Київської міської державної адміністрації, над столицею Сили ППО знищили понад 40 ворожих цілей, ударів по Києву не допущено.

«За попередньою інформацією, ворог застосував баражуючі боєприпаси Shahed. Практично одночасно із атакою БпЛА, з району Каспію ворожі ТУ-95МС здійснили пуски крилатих ракет, ймовірно Х-101/555. Тож атака на столицю була комбінованою, з різних напрямків», — зазначили у міській владі.

Нагадаємо, під час нічної атаки ворога 28 травня Сили ППО знищили рекордні 52 дрони-камікадзе.

А під час нічної атаки ворога 26 травня Сили ППО знищили 10 крилатих ракет і 23 дрони-камікадзе та два розвідувальні безпілотники.

Фото: facebook.com/kpszsu.

Читати далі

Суспільство

Харківщина отримала два санітарні авто від Уряду Німеччини

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Куп’янська громада на Харківщині отримала два санітарні автомобілі за сприяння Уряду Німеччини та благодійного проєкту Phoenix 4UA.

Про це повідомили на сайті Харківської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що в область надійшли дві спецавтівки Mercedes Sprinter.

У громаді наголосили, що відновлення медичної галузі є одним із пріоритетних напрямків роботи.

«Отриманий транспорт допоможе рятували наших людей та стане в нагоді медичним закладам як Куп’янської, так і прилеглих громад», — йдеться у повідомленні.

Автомобілі оформлять та доправлять до Куп’янської громади, де він буде задіяний у роботу.

Читайте такожЯк нам нав’язали чужу історію, або Чому одесити не знають своїх справжніх героїв

Нагадаємо, мер Брюсселя передав Києву дві карети швидкої допомоги.

Окрім того, французькі благодійники передали Україні 18 карет швидкої допомоги.

Раніше ми повідомляли, що Україна отримала евакуаційний автобус від Норвегії для перевезення поранених.

Фото: kharkivoda.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Film.ua знімає горор про конотопську відьму під час російсько-української війни

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська кінокомпанія FILM.UA Group розпочинає роботу над лінійкою фільмів жахів. Перший проєкт буде про «Конотопську відьму».

Про це компанія повідомила на своєму сайті.

Зазначається, що сценаристом пілотного проєкту буде Ярослав Войцешек (автор сценаріїв українських хітів «Мавка. Лісова пісня», «Пульс», «Захар Беркут», «Викрадена Принцеса: Руслан і Людмила», «Сторожова Застава»).

Його надихнув сам образ відьми, яка нерідко є головною персонажкою легенд, зокрема і сучасних. А також — реальна історія конотопчанки, яка прокльонами зустріла російських окупантів у рідному місті.

Тоді відео про «конотопських відьом» зірвало інтернет-простір, з’явилося чимало фан-артів. Ба більше — відео, де жінка безстрашно погрожує російським солдатам, показали навіть в американській рейтинговій гумористичній програмі The Late Show with Stephen Colbert.

Про сюжет фільму

Історія розповість про прадавню відьму з Конотопа, яка, закохавшись у звичайного хлопця, давно зреклася своїх відьомських сил. Та, коли з початком повномасштабної війни російські солдати захоплюють місто і жорстоко вбивають її коханого, вона вирішує помститися, повертаючи свої сили, і обрушує жахливі та криваві кари на вбивць свого нареченого.

Читайте також: Як тебе не любити? 11 короткометражок про Київ, який ви не знали. Радять ШоТам і Такфлікс

Нещадавно творці відзняли тизер стрічки, який незабаром планують оприлюднити. Його зрежисував Ярослав Войцешек, а оператором-постановником виступив Сергій Ревуцький. Саундтрек до нього заспівала Віра Кекелія. Роль відьми в тизері зіграла акторка Тетяна Малкова.

Нагадаємо, американський актор Шон Пенн зіграє головну роль в українському кіноальманасі «Війна очима тварин».

Окрім того, вийшов документальний фільм про контрнаступ ЗСУ на Харківщині.

Фото: film.ua.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося

Про хліб, створений за старовинними рецептами монахів, у Мені знає чи не кожний місцевий житель....

Суспільство6 днів тому

«Чоловіча» справа? Верстатам байдуже на стать. Як я власноруч створила успішний бізнес із лазерної та фрезерної порізки

Наталка Макар у дитинстві мріяла присвятити себе серйозній справі – працювати в політиці. Тепер вона...

Суспільство7 днів тому

«Рецепт знайшли у покинутій хаті». Як ветеран відроджує контабас – старовинний український напій, забутий в часи «совєтів»

Чули колись про контабас? Це стародавній український алкогольний напій на основі бруньок смородини. Тривалий час...

Суспільство1 тиждень тому

«Ми – русофоби, які пропагують українську культуру». Як перетворити книгарню на успішний бізнес? Кейс київського закладу «Сенс»

Чи можливо відкрити книгарню-кав’ярню, яка стане не лише популярною, а й прибутковою? Київський заклад «Сенс»...